Šeštadienis, 10.31, 13:00, Panevėžys, „Žemynos“ progimnazijos stadionas.
„Panevėžys“ B  – „Vilniaus Vytis“

Nemažai sumaišties praeitame ture į lenktynes dėl nugalėtojų titulo įnešę panevėžiečiai pirmenybes sieks užbaigti pergale. Nepaisant to, kad iš pagrindinės komandos šį kartą ženklios pagalbos vargu ar bus sulaukta (A lygos ir Pirmos lygos susitikimai žaidžiami tą pačią dieną). Nors ypatingos turnyrinės reikšmės šios rungtynės neturės, komandų užimamos vietos neapsikeis, visada pirmenybes smagiau užbaigti pergalingu akordu.

Daugiau galimybių tą turi padaryti aikštės šeimininkai, juo labiau, kad būtent jie efektingai nutraukė tą taip ilgai besitęsusią „Vilniaus Vyčio“ seriją be pralaimėjimų, įveikę vilniečius išvykoje rezultatu 6:0. Vargu ar toks sutriuškinimas bus antrą kartą iš eilės, bet „pramušti“ ne itin patikimai pastaruoju metu rungtyniaujančią „Vilniaus Vyčio“ gynybą panevėžiečiai turi pajėgumų.

Šeštadienis, 10.31, 13:00, Kaunas, LFF treniruočių centro stadionas.
Kauno „Hegelmann Litauen”  – FA „Šiauliai“

„Hegelmann Litauen“ paskutines pirmenybių rungtynes pristatinėja kaip savotiškus finalus. Iš tiesų, ši akistata gali taip vadintis. Bet kuris kluptelėjimas reikštų visų kauniečių vilčių siekti pirmos vietos žlugimą, o pergalės – atvirkščiai, tą viltį palaiko. Nors ir nelengvai, kol kas kauniečiai tas pergales renka ir prieš paskutinį turą sumažino atstumą nuo lyderių iki dviejų taškų.

Tad algoritmas Kauno komandai labai paprastas – būtina pačių jų pergalė prieš „Šiaulius“ ir laukti tinkamo rezultato Kėdainiuose, besitikint, jog „Jonava“ atims taškus iš šeimininkų.

O dėl pergalės Kaune šeimininkams gali tekti nemažai paplušėti – sezono pabaigoje šiauliečiai įsibėgėjo, žaidžia rezultatyviai ir gali sukelti nemažai rūpesčių bet kuriam varžovui. Greitos svečių kontraatakos, kurių gretose netrūksta galinčių jas užbaigti (ko vertas vien Roko Gedmino „pokeris“ praeitame ture) gali tapti rimtu kauniečių gynėjų galvos skausmu. Tiesa, savo ruožtu „Hegelmann Litauen“ galinga saugų linija (bent jau Pirmos lygos mastu) gali būti vienas iš lemiamų veiksnių artėjančio susitikimo scenarijuje.

Šeštadienis, 10.31, 13:00, Kaunas, LFF treniruočių centro stadionas.
Telšių „Džiugas”  – Alytaus „Dainava“

„Paguodos“ rungtynėse Telšiuose šeimininkai turi geresnes galimybes užsitikrinti ketvirtą vietą – juos tenkintų ir lygiosios. Tačiau žinant telšiškių kovingumą, nėra abejonių, kad bus siekiama pergalės. Tai būtų ir savotiška padėka ištikimiems „Džiugo“ sirgaliams, lydėjusiems komandą viso sezono metu į išvykas, savotiška kompensacija už nepateisintus lūkesčius.

Pirmenybių finišas telšiškiams susiklostė nelengvai, daugumą rungtynių antrame rate teko žaisti išvykose, o iš ten taškų parsivežta mažokai. Galų gale ir paskutinę pergalę savų žiūrovų akivaizdoje „Džiugas“ iškovojo prieš daugiau nei du mėnesius. Tokia pergalių „dieta“ vargina ir žaidėjus, ir vadovus, ir aistruolius, tad šeštadienio rungtynių šeimininkų tikslas – aiškus.

„Dainava“ irgi gali pažaisti „va bank“ – pergalė Telšiuose galėtų sukeisti komandas vietomis lentelėje. Potencialo tam Dzūkijos sostinės komanda turi, bet jį turėti  – ne tas pats, kas išnaudoti. Svečių gretose šį kartą turbūt pamatysime žaidėjus, dėl kortelių limito praleidusius praeito turo susitikimą Kaune, tačiau trenerių štabas bus praretėjęs – Fabio Mazonne teks verstis be savo padėjėjų.

Pirmasis šių komandų susitikimas Alytuje baigėsi gražia „Džiugo“ pergale. Tikėsimės, jog ir antros rungtynės bus ir įdomios, ir permainingos.

Šeštadienis, 10.31, 13:00, Kėdainiai, Kėdainių miesto stadionas.
Kėdainių „Nevėžis” – „Jonava“

Rungtynės, galinčios padėti tašką ilgame lenktynių dėl pirmos vietos maratone. „Nevėžis“ buvo arti „auksinės“ pergalės praeitame ture, tačiau jos iškovoti neleido panevėžiečiai.

Ne veltui yra sakoma, jog paskutiniai žingsniai link viršūnės yra patys sunkiausi. Iš pirmo karto į ją užkopti nepavyko, bet kėdainiečiams yra dar ir antras šansas – pergalė šeštadienį juos padarytų nebe pavejamais.

Tačiau aikštės šeimininkai turi ir rūpesčių. Komandai negalės padėti raudonas korteles užsidirbę Karolis Rukuiža ir Aretas Gėgžna. Tiesa, komandai galės padėti rezultatyvusis Evaldas Kugys.

Šeimininkų varžovas šeštadienį bus ne iš paprastųjų – kaimynai iš Jonavos.

Vidurio Lietuvos kaimynų santykiai futbolo aikštėje jau senokai yra įdomūs ir principingi. Rungtynės tarpusavyje turi išskirtinį statusą, o pergalė jose verta kur kas daugiau nei vien trijų taškų.

Pirmame rate tarpusavio dvikovos rezultatą nulėmė vienintelis Artūro Rocio įvartis, prognozuotume, kad ir šeštadienį Kėdainiuose įvarčių gali būti nedaug.

O sėkmė lydės tuos, kurie geriau susitvarkys su dvikovos įtampa, darys mažiau klaidų. Prisimenant netolimą praeitį, lemiamos rungtynės Kėdainių komandai susiklostydavo dažniausiai ne itin palankiai, bet visada būna tas kartas, kai viskas gali pakrypti kitaip. Ar ta diena išauš šeštadienį Kėdainiuose?

Pirmalyga.lt informacija;