Neįgaliesiems

LFF Pirmos lygos 16 turo anonsas (1-8): Svarbus „Džiugo“ vizitas Kaune

Aistros Pirmoje lygoje auga. Po 15-ojo turo rungtynių Pirmos lygos viršūnėje dominuoja trys komandos iš Kauno apskrities. Prieš čempionų titulą besimatuojančias ekipas demonstruoti jėgą darosi vis sunkiau, tačiau likusios pirmojo aštuoneto rankų nuleisti neketina. Praėjusio savaitgalio susitikimai parodė, jog susitikimų atomazgą nulemia detalės bei vienas kitas fortūnos šypsnys. Todėl realu ir toliau laukti intriguojančių netikėtumų.

Šeštadienis, 09.26 d., 13:00 val., Jonavos miesto stadionas
„Jonava“ – FA „Šiauliai“

Sudėtingose gynybinio stiliaus rungtynėse pergalę prieš Alytaus DFK „Dainvą“ rezultatu 1:0 pasiekę jonaviečiai ir toliau išlieka čempionato lyderiais. Tačiau 37 sukauptų taškų bagažas vis dar yra įveikiama užduotis turnyrinės lentelės kaimynams iš Kėdainių ir Kauno. Kovingai nusiteikusi Eisvino Utyros kariauna bandys dar labiau sutvirtinti savo pozicijas susitikime su „Šiaulių“ futbolininkais. Pastarosiose rungtynėse daugiau į užduotis gynyboje koncentravęsi „Jonavos“ žaidėjai turės ne tik kokybiškai gintis prieš puolime kūrybingus oponentus, bet ir praplėsti puolamąjį arsenalą. Todėl namuose jonaviečiams lengvo pasivaikščiojimo tikrai nebus.

„Šiaulių“ futbolininkai kol kas susiduria su progų realizavimo problemomis. Dėl to nerimauja ir ekipos vyr. treneris Renatas Vestartas, po 0:1 Kėdainių „Nevėžiui“ pralaimėtų rungtynių konstatavęs, kad jo treniruojami futbolininkai per daug aistrų ir energijos skiria ne žaidimo racionalizavimui, o pokalbiams su teisėju bei replikavimui. Šeštoje turnyrinės lentelės pozicijoje su 23 taškais esantys šiauliečiai turi didžiulį puolamąjį potencialą, todėl rimčiausia komandos laukianti užduotis – įnešti daugiau ramybės ir racionalumo į žaidimą. Tinkamai sufokusavę psichologinį nusiteikimą, „Šiaulių“ futbolininkai turi visas galimybes rimtai pagąsdinti turnyrinės lentelės pirmūnę „Jonavos“ komandą bei nugvelbti bent vieną tašką.

Šeštadienis, 09.26 d., 13:00, Kaunas, LFF treniruočių centro stadionas
Kauno „Hegelmann Litauen“ – Telšių „Džiugas“

Geriausią gynybą Pirmoje lygoje demonstruojantys kauniečiai toliau atkakliai iriasi aukso medalių link. Vos 8 įvarčius per visą čempionatą praleidusi Kauno „Hegelmann Litauen“ ekipa papildyti taškų kraitį bei sutvirtinti pozicijas gali namuose priimdami svečius iš Telšių. Puikią ir sunkiai pramušama gynėjų grandimi pasigirti galinti Kauno komanda turi trečią geriausią rezultatą lygoje (30 pelnytų įvarčių) demonstruojantį puolimo flangą. Laukia daug sunkaus darbo abiejose aikštės pusėse, tačiau, tinkamai sukalibravę komandos gynybą bei puolimą, kauniečiai artimiausiose rungtynėse gali pasistiebti ir iki antros vietos bendroje čempionato įskaitoje.

Praėjusiame ture Telšių „Džiugo“ futbolininkai tapo nemalonios sensacijos liudytojais. Netikėtai 0:2 „Vilniaus Vyčiui“ pralaimėję telšiškiai atitrūko nuo lygoje pirmaujančios komandų trijulės ir su 31 tašku tenkinasi ketvirta vieta. Siekdami, kad svajonės apie aukštas pozicijas lygoje rusentų, „Džiugo“ futbolininkai privalo nugalėti namuose beveik be pralaimėjimų žaidžiančią Kauno „Hegelmann Litauen“ ekipą. Užduotis – ne iš lengvųjų, tačiau patyrusių komandos senbuvių Davydo Arlauskio (7 įv.), Andriaus Lipskio (4 įv.) ir talentingo jauno puolėjo Ryu Sakurai (5 įv.) vedami telšiškiai gali pelnytai pasitikėti savo jėgomis. Noras psichologiškai reabilituotis po netikėtos nesėkmės pridės Telšių „Džiugui“ papildomos motyvacijos, todėl šeštadienį Kaune kovingumo netruks.

Šeštadienis, 09.26 d., 15:00 val., Panevėžio Žemynos progimnazijos stadionas
„Panevėžys“ B – Alytaus DFK „Dainava“

Antrajame rate jau du triuškinančius pralaimėjimus patyrusi „Panevėžio“ B komanda atsitiesti bandys artimiausiame susitikime su svečiais iš Alytaus. Nepaisant stringančios puolimo mašinos bei aplaidžiomis klaidomis prakiurdytos gynybos, panevėžiečiai pasižymi didžiule energija bei jaunatvišku maksimalizmu, skatinančiu kovoti iki finalinio rungtynių teisėjo švilpuko. Šios sveikintinos savybės buvo pastebimos ir 15-ajame ture, kai 0:3 atsilikdami prieš vienus lygos lyderių, Kauno „Hegelmann Litauen“ komandą, „Panevėžio“ B futbolininkai sugebėjo sušvelninti rezultatą po 71-ąją minutę į kauniečių vartus tikslingai nukreipto Fausto Steponavičiaus smūgio. Greta užsidegimo panevėžiečių motyvaciją kaitins ir galimybė varžovus apvogti vadinamais šešiais taškais. Pergalės atveju paskutinėje aštuntuko pozicijoje esantys panevėžiečiai ne tik pelnytų tris būtinus taškus, bet ir tokiu pačiu taškų skirtumu priartėtų prie septintojoje vietoje esančių šeštadienio varžovų.

Maksimaliai garsiai čempionate pasirengę patriukšmauti „Dzūkų tankai“ įkvepia tą patį aikštėje daryti ir palaikomą komandą. Tam gerą progą Alytaus DFK „Dainava“ turės artėjančiose rungtynėse išvykoje su kol kas varžovų įvarčių kruša talžomais „Panevėžio“ B futbolininkais. Alytiškių treneris Fabio Mazzone, kalbėdamas po 0:1 pralaimėtų rungtynių su „Jonava“, teigė, kad alytiškiai geba ir moka susikurti progas bei tikrai gali jas realizuoti. Septintoje turnyrinės lentelės pozicijoje esanti ekipa antrajame rate jau parodė, kad gali sėkmingai grąsinti varžovams visas 90 minučių, todėl dzūkų tikslas bus vienas – iškovoti pergalę ir, „Šiaulių“ klubo nesėkmės atveju, pakilti į šeštąją vietą lygoje. Panevėžyje susitiks jaunais žaidėjais besiremiančios ir viena iš kitos taškus pasirengusios pavogti ekipos, todėl mačas nestokos aistrų.

Šeštadienis, 09.26 d., 16:00 val., Vilnius, LFF stadionas
„Vilniaus Vytis“ – Kėdainių „Nevėžis“

Po taškų ir pergalių bado „Vilniaus Vyčio“ futbolininkai iššovė netikėtą pergalės salvę 15-o turo rungtynėse su vienu favoritų Telšių „Džiugo“ klubu. Psichologinis pakylėjimas ir pasitikėjimas vilniečiams gali vėl užauginti sparnus. Artėjančios rungtynės su vienu lygos lyderių, Kėdainių „Nevėžio“ klubu, „Vilniaus Vyčiui“ gali tapti visiška reabilitacija po įbridimo į keliuose pastaruosiuose turuose patirtų pralaimėjų liūną. Įvedę tvarką ir rimtesnę discipliną gynyboje, vilniečiai pažadino ir prisnūdusį puolimo potencialą. Visi šansai medžioti taškus ir kilti turnyrinėje lentelėje aukštyn – „Vilniaus Vyčio“ žaidėjų rankose. Todėl šeštadienį namuose žaisianti ekipa bus itin kietas riešutėlis atvyksantiems svečiams iš Kėdainių.

Itin simpatišką, racionalų ir greitu kamuolio judėjimu paremtą futbolą demonstruojantys Kėdainių „Nevėžio“ futbolininkai stebi situaciją turnyrinėje lentelėje ir sistemingai dirba aikštėje. Nuo pirmaujančios „Jonavos“ kėdainiečius skiria vos du taškai, todėl galimybė po šeštadienio susitikimų užsiropšti į pirmą lygos vietą apčiuopiama ranka. Po nerezultatyvių lygiųjų susitikime su Alytaus DFK „Dainava“ bei pergalės 1:0 prieš FA „Šiaulius“, Vitalijaus Stankevičiaus auklėtiniai turi ir gali pasitikėti savo jėgomis. Vilniuje susitiks dvi savais tikslais motyvuotos ir stipriąsias savo komandos savybes vis labiau gludinančios ekipos. Todėl šiame susitikime intriga gali pasiekti epogėjų.

Pirmalyga.lt informacija; Kulis photography nuotrauka;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS