LFF Pirmos lygos I turo apžvalga

Dešimt komandų jau pradėjo Pirmosios lygos kovas. Pirmenybių startas padovanojo bekrompomisinę kovą (neužfiksuota nė vienų lygiųjų), dvi pergales stambiu rezultatu, 12 įmuštų įvarčių ir smagių vaizdų stadionuose. Apie tai – pirmojo turo apžvalgoje.

Jurgitos Riekašienės (fkbanga.lt) nuotr.

Penktadienis, 03.22, 15:30, „VšĮ Telšių futbolo ateitis“ stadionas.
Telšių „Džiugas” – „Kupiškis” 1:0 (0:0)
(Įvartis: 53 min. A.Lipskis)

Kaip ir prognozuota, tris taškus į savo sąskaitą po šių rungtynių įsirašė šeimininkai, bet tai jiems kainavo nemažai pastangų. „Kupiškio” ekipa atrodė gan organizuota ir ryškesnės žaidybinės persvaros „Džiugas” pirmajame kėlinyje neįgijo. Nežinia kaip viskas būtų pasibaigę, jei ne gražus Andriaus Lipskio šūvis antro kėlinio pradžioje iš už baudos aikštelės ribų. Įgiję persvarą telšiškiai ją išlaikė, nepaisant visų svečių pastangų. Komandos sukūrė dar po kelias galimybes įmušti, bet daugiau įvarčių stadione susirinkę žiūrovai neišvydo. Pirmosios rungtynės ypatinga žaidimo kokybe nenustebino, tad sezonui įsibėgėjant žaidimą teks gerinti.

Beje, „Kupiškis” startinę sudėtį paskelbė likus vos keliolika minučių iki rungtynių pradžios (nors nuostatuose numatyta valandos terminas). Rungtynes komanda pradėjo su keturiais lietuviais startinėje sudėtyje,bet jau pirmo kėlinio pabaigoje liko tik du, tiesa, po pertraukos dar vienas žengė į aikštę. Įdomi situacija, bet ,atrodo, kad panaši tendencija šioje ekipoje išliks ir toliau …

Na, ir jei tikėsime rungtynių protokolu, „Kupiškio” atstovai užmiršo arba nėra pilnai susipažinę su varžyvų nuostatais, teigiančiais, kad LFF I lygos pirmenybių Rungtynėse vienu metu Komandos sudėtyje aikštėje gali žaisti ne daugiau kaip 3 (trys) ne ES piliečiai.” Tuo tarpu rungtynių pabaigoje, 88-ą minutę aikštėn žengė ketvirtasis …. Lauksime istorijos tęsinio ?!

Penktadienis, 03.22, 19:00, Kaunas, NFA stadionas.
Kauno „Stumbras B” – „Vilniaus Vytis” 0:2 (0:1)
(Įvarčiai: 23 min. V.Kudryk, 59 min. O.Kvernadze)

Penktadienis, nors ir ne 13-a mėnesio diena, tapo nesėkminga „Stumbrui”. Iš pradžių pagrindinė ekipa nusileido rezultatu 0:2 Lietuvos U-21 rinktinei kontrolinėse rungtynėse. Po to tokiu pačiu rezultatu Pirmos lygos pirmenybėse startavo ir „Stumbras B”. Susitikime prieš „Vilniaus Vytį” kauniečiai kovojo, stengėsi, bet įtampa prie svečių vartų kildavo retai. Tuo tarpu vilniečiai atakuodavo kur kas aštriau. Du įvarčiai, kuriuos pelnė komandos „legionieriai” toli gražu nebuvo vieninteliai aštrūs „vyčių” dūriai atakuojant. Algimantas Liubinskas, nepaisant neseniai apturėtos operacijos, irgi buvo pirmosios savo komandos pergalės liudininkas. Pasidžiaugęs ja, treneris pastebėjo, kad progų būta ir daugiau, o pirmuoju auklėtinių pasirodymu neliko nusivylęs, šalia labiau patyrusių komandos draugų, gan drąsiai žaidime jaučiasi ir jaunimas.

„Stumbro B” gretose, beje, šįkart žaidė tik vienas užsienietis. Įdomus faktas, dar ne seniai tai būdavo sunkiai įsivaizduojama . Komandos treneriai ir žaidėjai po rungtynių „neieškojo sliekų”, pripažino, kad buvo padaryta per daug klaidų, kurias viliasi ištaisyti kituose susitikimuose.

Šeštadienis, 03.23, 13:00, Kaunas, NFA stadionas.

Kauno „Hegelmann Litauen” – „Vilnius” 4:1 (2:1)

(Įvarčiai: 24 min. B. Olencevičius, 26 min. U. Lekečinskas, 56 min. A. Levonauskas, 74 min. A. Levonauskas; 18 min. I. Kružikas)

Tuo tarpu kitai sostinės komandai – jaunam ir amžiumi ir sudėtimi „Vilniui” reikalai Kaune klostėsi žymiai sunkiau. Dviejų lygos debiutantų dvikovoje svečiai pirmieji įmušė, tačiau labai greitai šeimininkai ne tik išlygino , bet ir persvėrė rezultatą. Antrame kėlinyje pridėję dar 2 įvarčus, kauniečiai pasiekė įspūdingą pergalę, leidusią atsistoti ant pimojo turnyrinės lentelės laiptelio. Užfiksuotas ir pirmasis „dublis” pirmenybėse – jo autorius Ugnius Lekečinskas. „Hegelmann Litauen” strategas Vytautas Masaitis pasidžiaugė tuo, kad komanda sugebėjo greitai atsitiesti po praleisto įvarčio. „Jau pasiruošimo etape mačiau, kad mūsų vaikinai yra charakterį turintys žaidėjai. Po pirmo kėlinio jautėme, kad kontroliuojame rungtynes, pakoregavome keletą dalykų ir pakankamai greitai tai davė naudos. Du kartus iš eilės įveikti tą patį varžovą būna sunku (prieš kelias savaites kauniečiai įveikė „Vilnių” ir kontrolinėse rungtynėse), bet mes tai padarėme. Prieš rungtynes komandai pasakiau, jog nesvarbu, kad mes esame naujokai. Šiemet lygoje nėra komandos, kurios negalėtumėte įveikti. Svarbu, kad tuo tikėtų jie patys !”

„Vilniaus” komandos atstovai pralaimėjimo nedramatizavo. Leisiu sau pacituoti: „Žinome, jog “Jaunimo strategija” yra rizikinga, tačiau ji nėra beviltiška. Tiek šiandien, tiek ateityje bus ir pozityvių dalykų, kurie atsispindi nebūtinai per galutinį rungtynių rezultatą.”

Smagu, kad kauniečiai sezono startui NFA stadione pasiruošė šventiškai, buvo daug spalvų, šypsenų ir geros nuotaikos.

Šeštadienis, 03.23, 14:00, Gargždų stadionas.
Gargždų „Banga” – „Pakruojis” 1:0 (0:0)
(Įvartis: 86 min. A. Bačanskis)

Gargžduose irgi buvo neliūdna, – visi ateinantys į stadioną gavo porciją „Kofeino” (yra tokia smagi grupikė) muzikos. Panašu, kad pirmą kėlinį šeimininkai irgi užsiklausė jų garsų – nors kamuolį valdė daugiau, aštrumo trūko ir svečių vartininkas Jordis iš Korputo (turbūt taip verstume Jordy van de Corput pavardę) darbo neturėjo itin daug. „Pakruojis” nustebino gerai organizuotu žaidimu, besigindami beveik neklydo, o patys surengė smagių ir pavojingų atakų. E.Jasaitis, R.Misiūnas ir kiti neleido „Bangos” gynėjams atsipalaiduoti, privertė juos daugiau galvoti apie tiesiogines pareigas, nei apie pagalbą „stringančiam” šeimininkų puolimui. Vienok, po pertraukos „Bangos” atakos tapo kur kas gyvesnės ir pavojingesnės. „Pakruojo” vartininkas kelis kartus pastojo kamuoliui kelią į vartus, kai kada šeimininkams pritrūkdavo tikslumo ar sėkmės. Jautėsi, kad svečiams pradeda stigti jėgų. Dar labiau norėdamas suaktyvinti žaidimą „Bangos” treneris Tomas Tamošauskas į kovą meta Š.Skulskį, spaudimas varžovams sustiprėja. 86-ą minutę Gargždų stadione susirinkę žiūrovai pašoka iš savųjų vietų – graži ataka, puikus perdavimas iš krašto ir Algimantas Bačanskis elegantiškai, „anglišku” stiliumi galva siunčia kamuolį į vartus. Desperatiškos svečių pastangos išsigelbėti dar leidžia sukurti pavojingą momenta per pridėtą laiką prie „Bangos” vartų, bet šeimininkai apsigina, dovanodami gerbėjams pergalę, o sau – tris taškus.

Būtent pergalės svarbą paminėjo T. Tamošauskas porungtyniniame interviu, pagyręs ir varžovus už organizuotą žaidimą. Tuo tarpu jo kolega, A. Dambrauskas apgailestavo dėl, atrodo, jau ranka pasiekiamo teigiamo rezultato.

Pirmadienis, 03.25, 19:00, Mažeikių stadionas.
Mažeikių „Atmosfera” – „Jonava” 0:3 (0:0)
(Įvarčiai: 55 min. P. Osauskas, 59 min. L. Stonkus, 89 min. P. Osauskas)

Pirmasis, trumpesnis (primename, kad trejos rungtynės buvo atidėtos) turas baigėsi vėlų pirmadienio vakarą Mažeikiuose. Viena jauniausių lygos komandų savoje aikštėje priėmė smarkiai atsinaujinusią „Jonavą”.

Nors rungtynių pradžioje, palaikomi susirinkusių žiūrovų, aktyviau žaidė šeimininkai, vėliau svečiai perėmė iniciatyvą. O antrame kėlinyje ją pavertė ir įvarčiais. Du P. Osausko ir vienas jonaviškių „įvarčių mašinos” L.Stonkaus smūgiai užtikrino stambią pergalę, tris taškus ir puikią naujojo „Jonavos” trenerio Eisvino Utyros nuotaiką. „Smagu, kad vaikinai suprato, ko jų prašiau, nebuvo nei baimės, nei jaudulio. Parodėme tvirtą charakterį. Šiandien švenčiam, rytoj – ruošiamės „Kupiškiui”, – nedaugžodžiavo po pirmosios pergalės treneris.

„Atmosferos” stovykloje nuotaikos po rungtynių turbūt buvo kitokios. Kartais tie pirmi blynai „prisvyla”, apkarsta, tenka ir tokius sukramtyti. Kita vertus, tai tik vienos rungtynės, prieš akis – visas sezonas, kuriame bus dar visko. Pralaimėjimų pasitaikys, bet jie – grūdina, moko ir skatina pasitempti. Be jų nebus ir pergalių. Nerijus Gudaitis pastebėjo, kad kartais geriau pradėti pirmenybes žaidžiant su stipriais varžovais (jau sekančiame ture mažeikiškių laukia rungtynės su „sidabrine” „Dainava”), iš karto pajusti tą lygos senbuvių jėgą. „Nepaisant skaudaus pralaimėjimo, pagyriau vaikinus už kovą. Aikštėje buvome komanda, darėme klaidų, už jas varžovai nubaudė, bet nusivylimo tikrai nėra” – pastebėjo Mažeikių komandos vadovas. Beje, šiose rungtynėse „Atmosferos” komandoje debiutavo ir penkiolikmetis Gvidas Gineitis – kol kas tai yra jauniausias Pirmos lygos žaidėjas. Debiutavo drąsiai, dalyvavo sukuriant pavojingą momenta. Taip kad ateitis Mažeikių futbolo gerbėjams nėra jau tokia niūri, kaip gali pasirodyti.