Neįgaliesiems

LFF Pirmos lygos trečio turo anonsas: lyderiaujantys „Šiauliai” ir 6 nepralaimėjusios komandos

Pirmieji turai LFF Pirmoje lygoje jau sužaisti ir nors kažkokias išvadas daryti dar anksti, kai kurias tendencijas jau galima įžvelgti, skelbiama Pirmos lygos svetainėje.

Ar jas patvirtins trečiojo turo dvikovos – pamatysime, o kol kas galime konstatuoti, kad galingiausią puolimą demonstruoja „Šiauliai”, o pralaimėjimo kartėlio dar nepatyrė 6 komandos lygoje. Šis skaičius, be abejo, mažės, bet nuo to žiūrovams turėtų būti tik įdomiau. Tuo labiau, kad nuo birželio 17 d. jų stadionuose bus daugiau – leidžiama iki 700.

Penktadienis, 06.19, 17:30, Kėdainių miesto stadionas

Kėdainių „Nevėžis” – Vilniaus BFA

Kėdainių komanda yra patekusi į nesėkmių ruožą, per pirmus du turus surinkusi vos vieną tašką. Maža to, būtent penktadienio varžovai – Vilniaus BFA užkirto „Nevėžiui” kelią šių metų LFF taurės varžybose. Rungtynės Vilniuje buvo karštos, prasiveržusios emocijos virto gausia kortelių puokšte, tad Kėdainiuose galima laukti rimtos kovos. Susidariusioje situacijoje varžovams motyvacijos netruks. Šeimininkai sieks revanšo, o svečiai – pagaliau papildyti kol kas tuščią savo taškų kraitį. Be abejo, pergalė taurės varžybose turėtų suteikti vilniečiams pasitikėjimo, bet „Nevėžis” šiuo metu gali būti panašus į įsiutintą ir pavojingą žvėrį.

Penktadienis, 06.19, 18:00, Telšių miesto stadionas

Telšių „Džiugas” – Mažeikių „Atmosfera”

Praeitų metų pirmenybių nugalėtojai startavo užtikrintai, iškovoję dvi pergales ir kol kas nepraleidę nei vieno įvarčio į savus vartus. Ir nors buvo rungtyniauta su jaunomis „B” komandomis, telšiškių komanda atrodo neblogai subalansuota ir yra pajėgi pakartoti praeitų metų pasiekimą. Aišku, šį kartą varžovų gretose turėtų būti daugiau patirties, bet „Džiugas” pajėgus išgliaudyti ir tokį riešutėlį.

„Atmosfera” kol kas taškų neturi , bet abejose rungtynėse kovota atkakliai. Alytuje lemiamas įvartis praleistas jau per pridėtą laiką, prieš „Vilniaus Vytį” mažeikiškius „paskandino” grubios klaidos ir neišnaudotos savosios galimybės. Mažeikiškiams teko nelengvas tvarkaraštis – turnyro starte tenka susitikti su pernai metų medalininkais arba pretendentais į juos. Ką gi, jei komanda nepalūš, tai turėtų būti puikus užsigrūdinimas tolimesnėms kovoms.

Penktadienis, 06.19, 19:00, Šiaulių miesto stadionas

FA „Šiauliai” – „Jonava”

Galingai startavę „Šiauliai” po dviejų turų atsidūrė lentelės viršuje, bet šį kartą jie priims komandą, kuri irgi dar nepatyrusi pralaimėjimo. „Jonava” ne kartą yra įrodžiusi, kad yra itin pavojinga svečiuose, o komandą papildę keli patyrę žaidėjai suteikė ekipai ramybės ir tvirtumo. Įdomu bus pažiūrėti, ar šį kartą svečiams pavyks sutramdyti ne juokais „užsikūrusią” šiauliečių puolimo mašiną (9 įmušti įvarčiai per 2 rungtynes). Praeitą sezoną „Šiauliams” trūko stabilumo, bet dabar Renato Vestarto auklėtiniai turi jau daugiau patirties ir gaus puikią progą tai įrodyti.

Šeštadienis, 06.20, 14:00, Kaunas, LFF treniruočių centro stadionas

Kauno „Hegelmann Litauen” – Kretingos „Minija”

Ne itin sėkmingą „Minijos” startą kiek kompensavo solidus pasirodymas I-ame taurės varžybų etape Vilniuje. Tiesa, ten varžovas buvo iš II lygos, o šeštadienį kretingiškių laukia itin solidus varžovas – Kauno „Hegelmann Litauen”. Šeimininkai , be abejonės, yra šių rungtynių favoritai, bet tokios etiketės kauniečių vyr. treneriui Artūrui Ramoškai nepatinka. Rungtynės Jonavoje parodė, kad prieš vienų iš favoritų žaidimą priešnuodžių rasti galima, tad pajūrio komanda, manome, irgi padarė tam tikras išvadas ir pasiruošė rungtynėms.

Įdomu, kurio trenerio planas šeštadienį bus veiksmingesnis, o iš savo pusės pastebėsime, jog nemenką įtaką rungtynėms gali turėti ir tvankus oras – susitikimas prasidės 14 valandą, kuomet oro temperatūra turėtų būti arti maksimumo.

Na, bent jau žiūrovams bus kuo atsigaivinti – klubas paruošė neįprastą akciją ir pirmiems 100 atėjusiems išdalins nealkoholinio alaus.

Šeštadienis, 06.20, 16:00, Alytaus miesto stadionas

Alytaus „Dainava”– Vilniaus „Riteriai” B

Kol kas Alytaus futbolo mėgėjai gali būti patenkinti – per pirmus du turus „Dainava” taškų neišbarstė, nepaisant įtemptų akimirkų, kurių buvo. Žengtas žingsnis į priekį ir Hegelmann „LFF” taurėje, nors rungtynės Panevėžyje turėjo kainuoti alytiškiams nemažai fizinių ir moralinių jėgų. Ar tai atsilieps šeštadienio rungtynėms parodys laikas, o mes pažymėsime, kad alytiškių varžovai – nenuspėjami ir pavojingi.

„Riteriai” B abejose žaistose rungtynėse buvo aktyvūs, pirmieji pelnydavo įvarčius, tik ne visada persvarą išlaikydavo. Svečių sudėtį turėtų kiek pakoreguoti ir išvakarėse sužaistos pagrindinės komandos rungtynės. Tačiau vilniečių žaidimo filosofijai ir akcentuojamiems dalykams  sudėties pasirinkimas paprastai turi mažai įtakos – komanda stengiasi žaisti aktyviai ir į „gynybinius apkasus” lenda retai.

Beje, kad išvengti susibūrimo prie stadiono, Alytaus klubas nutarė pardavinėti bilietus į rungtynes ir taip paremti savo mėgstamą komandą.

Sekmadienis, 06.14, 17:00, Panevėžys, Žemynos progimnazijos stadionas

„Panevėžys B” – „Kauno Žalgiris” B

 Po dviejų rungtynių išvykose Darius Žindulis išrikiuos savo „kariauną” prieš Panevėžio žiūrovus, o pastarieji tikėsi pamatyti ir pirmą pergalę Pirmoje lygoje. Ko gero, analogiški tikslai bus puoselėjami ir kitoje barikadų pusėje. Lyginti šias dvi jaunas komandas gal dar ir anksti, bet kol kas arčiau trijų taškų buvo panevėžiečiai, jau spėję įmušti ir 2 įvarčius svečiuose. Nepamiršime ir fakto, jog komandas gali papildyti po kelis žaidėjus iš pagrindinių ekipų.

Bet kuriuo atveju laukia įdomi jaunų komandų, vadovaujamų jaunų trenerių dvikova. Bus klaidų, nesusipratimų bet turėtų netrūkti ir įdomių momentų.

Sekmadienis, 06.21, 17:00, Vilnius, LFF stadionas

„Vilniaus Vytis” – Vilniaus „Žalgiris” B

Turą vainikuos dviejų sostinės komandų rungtynės. „Vilniaus Vytis” tęsia sėkmingą pasirodymų seriją – Pirmoje lygoje paskutinį pralaimėjimą „vyčiai” patyrė beveik prieš metus. Neabejotina, jog nominalūs sekmadienio rungtynių šeimininkai pasistengs ją pratęsti. Prielaidos tam yra – nors ne viskas komandos žaidimo mechanizme dar veikia sklandžiai, taškų praeitų metų medalininkai kol kas nebarsto. Tiesa, rungtynės tarp Vilniaus komandų turi savos specifikos. Principinės dvikovos dažnai baigiasi ir netikėtais rezultatais, tad joms komandos ruošiasi itin kruopščiai.

„Žalgiris” B ko kas yra iškovojęs vieną tašką, bet nereikia pamiršti, jog daugumą rungtynių su „Dainava” laiko jaunieji vilniečiai praleido mažumoje. Tokiomis aplinkybėmis dėl pergalės kovoti būna sunku, tačiau sekmadienio susitikimas – jau bus nauja istorija.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS