Neįgaliesiems

LFF pranešimas dėl VK nario D. Butkaus žinutės socialiniuose tinkluose

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius išsiuntė kreipimąsi į LFF Etikos komitetą dėl 2021 m. kovo 22 d. Panevėžio apskrities futbolo federacijos prezidento ir LFF Vykdomojo komiteto nario Dariaus Butkaus asmeninėje socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje paviešintos diskriminacinio pobūdžio žinutės.

„Futbole nėra vietos jokio pobūdžio diskriminacijai, tad į tokius pasisakymus viešoje erdvėje reaguojame labai rimtai, – kalbėjo LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius. – LFF labai svarbu, kad žaisti futbolą ar kitaip dalyvauti su futbolu susijusiose veiklose gali visi, nepaisant lyties, rasės, seksualinės orientacijos ar gebėjimų. Tokių viešų pareiškimų, kurie kertasi su organizacijos vertybėmis, tikrai nepraleisime pro pirštus.

Artimiausiu metu taip pat tikimės inicijuoti mokymus, kurių metu komunikacijos specialistai galėtų suinteresuotus asmenis supažindinti su išorinės komunikacijos svarba.“

LFF Etikos kodekso 21 straipsnyje yra nurodyta, kad asmenims, kuriems yra taikomas šis Etikos kodeksas, draudžiama įžeisti kitos valstybės, asmens ar asmenų grupės garbę ir orumą niekinančiais, diskriminuojančiais ar žeminančiais žodžiais ir veiksmais dėl rasės, odos spalvos, etininės, tautinės ar socialinės kilmės, lyties, negalios, kalbos, religijos, politinių ar kitokių įsitikinimų, ekonominės padėties, prigimtinio ar kitokio statuso, seksualinės orientacijos ar bet kokiu kitu pagrindu.

Už šio straipsnio pažeidimą gali būti skiriamas įspėjimas, piniginė bauda ir/arba draudimas dalyvauti tam tikroje ar bet kokioje su futbolo susijusioje veikloje Etikos komiteto nustatytą laiko tarpą. Būtent po Etikos komiteto sprendimo paaiškės, ar ir kokios sankcijos gali būti taikomos konkrečioje situacijoje.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS