Neįgaliesiems

LFF prezidentas E. Eimontas pranešė nesitrauksiantis

Šiandien Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Edvinas Eimontas pranešė atšauksiantis savo pareiškimą dėl atsistatydinimo iš pareigų.

DELFI.lt/K. Čachovskij nuotr.

Susitikime su žiniasklaidos atstovais prezidentas pareiškė, kad po to, kai paaiškėjo, jog naujų įstatų tvirtinimas pagal parengtą pokyčių strategiją pradėtas vilkinti, jis ketinantis tęsti pradėtus darbus ir neketinantis trauktis tol, kol LFF neatvers durų visai futbolo bendruomenei.

„Pirmąkart gyvenime susidūriau su šantažu. Vykdomajame komitete su manimi buvo bandyta susidoroti nešvariais būdais – grasinta sugriauti asmeninę ir profesinę mano reputaciją, kas sukompromituotų ir Lietuvos futbolo gerojo valdymo pokyčių strategiją. Tokiais atvejais kažin, ar žmogus turi paruoštą scenarijų, kaip elgtis. Atsistatydinimo kelias atrodė tinkamiausias, siekiant apsaugoti nuo neigiamų emocijų savo šeimą. Taip pat, kad pusantrų metų įdirbis skaidrumo ir atvirumo link nenueitų perniek. Esu tikras dėl savo veiklos etiškumo, kad niekam nekiltų jokių klaustukų, pats kreipiausi į UEFA ir FIFA su prašymu atlikti LFF veiklos auditą“, – kalbėjo E. Eimontas.

E. Eimontas teigia, kad gerojo valdymo pokyčių strategija bus pradėta įgyvendinti patvirtinus naujus LFF įstatus. „Jų patvirtinimo data buvo numatyta gegužės 18 d., tačiau praėjusį penktadienį paaiškėjo, kad šis klausimas iš darbotvarkės bus išimtas. Trumpai tariant – procesas bus vilkinamas. Tarp Vykdomojo komiteto narių yra žmonių, kurie iš paskutiniųjų priešinasi skaidrumo didinimui, struktūros peržiūroms. Visgi praėjusią savaitę sulaukiau labai daug palaikymo iš futbolo bendruomenės, matau, kad jai inicijuojamų pokyčių reikia. Ne kartą sakiau – prezidento kėdės nesilaikau, esu čia dėl pokyčių. Ir kol jie neįvyks visos futbolo bendruomenės labui, jaučiu pareigą tęsti pradėtus darbus“, – tikino LFF prezidentas.

Kalbėdamas apie pokyčius, E. Eimontas akcentavo, kad dabar yra kritinis metas. „Turime suprasti: per pastaruosius pusantrų metų pavyko padaryti nemažai, tačiau čia yra daugiausia, ką galime išpešti dabar galiojančių įstatų ribose. Privalome federacijos duris atverti visai futbolo bendruomenei, ne tik išrinktiesiems. Jeigu norime pokyčių, pirmiausia turi plėstis vykdomasis komitetas, didėti kongreso narių skaičius“, – teigė E. Eimontas.

Praėjusią savaitę LFF prezidentas vyko į planuotą susitikimą su UEFA ir FIFA gerojo valdymo pokyčių strategijos pristatymui ir pasak E. Eimonto, UEFA ir FIFA išreiškė visapusišką palaikymą. Gegužės pradžioje į Lietuvą atvyksta UEFA ir FIFA delegacijos, jų darbotvarkėje numatyti pagrindiniai klausimai susiję su Lietuvos futbolo pokyčių strategija ir įstatų keitimu.

„UEFA ir FIFA ženkliai prisidėjo prie gerojo valdymo pokyčių strategijos, tad jų akys nukreiptos į Lietuvą, kaip mums pavyks ją įgyvendinti. Pokyčiai neišvengiami – piktybiški pasipriešinimai įsileisti visą futbolo bendruomenę turi būti įveikti, tik tada galėsime kalbėti apie tolesnį Lietuvos futbolo vystymąsi“, – akcentavo LFF prezidentas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS