Neįgaliesiems

LFF skyrė dangą naujai futbolo aikštei Naujojoje Akmenėje

Spalio 17 dieną Naujojoje Akmenėje buvo oficialiai atidaryta naujoji futbolo aikštė.

Projektas didžiąja dalimi buvo finansuotas Akmenės rajono savivaldybės lėšomis. Už savivaldybės skirtas lėšas buvo atlikti žemės, grunto paruošimo, elektros galios ir LED apšvietimo instaliacijos įrengimo, drenažo, lietaus surinkimo, aptvėrimo segmentine tvora, įrengtas elastinis gumos sluoksnis, dirbtinės dangos montavimo ir užpildo įsigijimo darbai.

Lietuvos futbolo federacija (LFF) pagal dvišalę panaudos sutartį 10 metų laikotarpiui Akmenės rajono sporto centrui skyrė neatlygintinai valdyti ir naudoti dangą. Aikštės išmatavimai 72×109 m. Artimiausios panašių matmenų dirbtinės dangos futbolo aikštės randasi Mažeikiuose ir Šiauliuose.

Spalio 17 d. buvo paskirta futbolui ir naujos aikštės atidarymui. Nuo 10 val. ryto vyko regioninis turnyras „Akmenė myli futbolą“. Dalyvavo 2006 m. gimusių ir jaunesnių moksleivių komandos iš Pakruojo sporto centro, Telšių futbolo akademijos „Džiugas“, Mažeikių futbolo klubo „Atmosfera“, Šiaulių futbolo akademijos (2 komandos) ir Akmenės rajono sporto centro. Buvo žaidžiama rato sistema po 1 kėlinį po 20 min.

Po vaikų turnyro oficialiame aikštės atidaryme dalyvavo Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas, Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Tomas Danilevičius, Šiaulių apskrities futbolo federacijos valdybos nariai Deivis Kančelskis ir Rimantas Viktoravičius, rangos darbus atlikusių UAB LB Baltic vadovas Darius Sabaitis, R. Kraujučio įmonės „Aras“ atstovai bei Akmenės rajono sporto centro vadovas Mantas Mačius. Savivaldybės meras V. Mitrofanovas su linksmu palinkėjimu: „Visi, kurie palaiko Akmenės rajoną – juos ima lydėti sėkmė. Futbolo federacijai skyrus dirbtinę dangą, ir šalies rinktinė paskutinėse keturiose rungtynėse žengia be pralaimėjimų“, – kalbėjo V. Mitrofanovas.

Šventės kulminacija buvo draugiškos rungtynės tarp jungtinės Akmenės rajono ir svečių iš sostinės Vilniaus futbolo klubo „Prelegentai“ komandų.

Akmenės rajono komandą sudarė žaidėjai dalyvaujantys pirmoje, antroje ir trečioje šalies futbolo lygose bei savo futbolo kelią pradėję Akmenės rajone ar dabar žaidžiantys rajono reprezentacinėse komandose.

Varžovų ekipoje buvo ne mažai iš televizijos ekranų žinomų žaidėjų (Linas Zareckas, Vytaras Radzevičius) bei praeityje žinomų garsių futbolo profesionalų, tarp kurių buvo ir LFF prezidentas Tomas Danilevičius bei iš Naujosios Akmenės kilęs daugkartinis šalies čempionas Nerijus Radžius.

Rungtynės vyko du kėlinius po 40 min. ir po pagrindinio laiko baigėsi lygiosiomis 3:3. Po baudinių serijos rezultatu 5:4 pergalę šventė Akmenės rajono ekipa.

„Džiaugiamės glaudžiu bendradarbiavimu su Naujosios Akmenės meru bei miesto administracija. Smagu, kad Vitalijus Mitrofanovas yra aktyvus meras, kurio aistra yra futbolas, miestas taip pat turi savo komandą Lietuvos futsal A lygoje. Lietuvos futbolo federacija tęsia trejų metų infrastruktūros plėtros strategiją bei investuoja į futbolo infrastruktūrą bendradarbiaujant su miestų savivaldybėmis.

Aikštės kokybę teko išbandyti ir pačiam, atidarymo dieną sužaidėme draugiškas rungtynes, todėl galiu drąsiai teigti, jog tai – puiki aikštė, danga – aukštos kokybės, todėl tikiuosi, kad ant jos besitreniruojantys žaidėjai jausis komfortiškai ir galės dar labiau progresuoti“, – teigė LFF prezidentas Tomas Danilevičius.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS