Neįgaliesiems

LFF Supertaurės belaukiant: įdomūs faktai ir rekordai

Dvikova dėl tradicinio Supertaurės trofėjaus šiemet vyks jau devintą kartą, o antrus metus iš eilės klubai susitiks Vilniaus „Sportimos“ dengtoje arenoje. 

 

M.Kuklys (dešinėje) įmušė per dvejas Supertaurės rungtynes (S. Čirbos nuotr.)

Naujas Lietuvos futbolo sezonas startuos vasario 26-ąją – 2017 metų LFF Supertaurės rungtynėse susitiks praėjusio sezono čempionas Vilniaus „Žalgiris“ ir vicečempionas „Trakų“ klubas. 

Pernai šios rungtynės sulaukė didelio ažiotažo, o jas gyvai stebėjo rekordinis LFF Supertaurės istorijoje žiūrovų skaičius. Futbolo mylėtojai su nekantrumu laukia ir šiemetinės dvikovos.

LFF.lt svetainė siūlo 10 įdomių faktų apie LFF Supertaurės dvikovas ir jų dalyvius.

Pirmos rungtynės. Pirmoji LFF Supertaurė 1995 metais be kovos atiteko Kauno „Inkarui-Grifui“, kuris buvo laimėjęs tiek čempionatą, tiek ir LFF taurę. Po metų kauniečiams jau teko ginti LFF Supertaurę ir po atkaklios kovos ją perleisti Šiaulių „Karedai“. Būtent 1996 metais liepos 3 dieną Marijampolėje įvyko pirmosios LFF Supertaurės rungtynės, kurias stebėjo 2500 žiūrovai. Joms teisėjavo vietinis arbitras Saulius Stankūnas, kuris šiuo metu yra aktyvus Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos inspektorius.

Nauja taurė. Šiuo metu komandos kovoja dėl naujos LFF Supertaurės. Pirmoji Supertaurė buvo įsteigta 1995 metais ir ją savo rankose laikė Kauno „Inkaro-Grifo“ ir Šiaulių „Karedos“ futbolininkai, o 1998 metais ją iškovojęs Panevėžio „Ekranas“ pasiliko šią taurę savo trofėjų kolekcijoje. Pasikeitus LFF valdžiai buvo sugalvota įsteigti naują, kur kas kokybiškesnę taurę.

Likimas. Pirmųjų dviejų LFF Supertaurės įvarčių autorius ištiko tragiška lemtis. Buvęs Kauno „Inkaro-Grifo“ narys Audrius Šlekys 2003 m. tragiškai žuvo autoavarijoje, o Šiaulių „Karedoje” žaidusio Irmanto Stumbrio futbolo pasaulis neteko 2000 metais. Anapilin išėjo ir 1998 m. varžyboms teisėjavęs Alius Dubinskas.

Speigo aikštė. Vienerios Supertaurėsrungtynės buvo žaidžiamos žiemos sąlygomis. 2006 metais kovo 20 dieną Palangoje įvykusios rungtynės tarp Panevėžio „Ekrano“ ir FBK „Kaunas“ buvo žaidžiamos ypač prastos būklės žiemos aikštėje. Džiugu, jog dabar komandos gali žaisti uždarose arenose ir dirbtinės dangos aikštėse.

Rezultatyviausi. Tik dviems žaidėjams yra pavykę pasižymėti LFF Supertaurės rungtynėse daugiau nei vieną sykį. 2003 metų rungtynėse du kartus pavyko padaryti Mindaugui Grigalevičiui bei Mantui Kukliui – 2013 ir 2016 m. rungtynėse. M. Kuklys atstovaudamas Vilniaus „Žalgiriui“ vasario 26 d. gali pagerinti šį rekordą.

Treneriai. Dalis buvusių ar esamų jaunių ir vyrų rinktinių trenerių yra dalyvavę LFF Supertaurės rungtynėse kaip žaidėjai – tai Raimondas Žutautas, Stasys Baranauskas, Vytautas Vaškūnas, Darius Butkus ir Mindaugas Čepas. D. Butkui ir S. Baranauskui yra pavykę tapti LFF Supertaurės nugalėtojais.

Broliai. Įdomios buvo 2003 metų LFF Supertaurės rungtynės, kurioms teisėjavo Deivis Kančelskis. Jo brolis Tomas Kančelskis atstovavo FBK „Kaunas“ klubui, deja tai nepadėjo laimėti jaunesniajam broliui. Finale triumfavo Vilniaus „Žalgiris“, kuris savo gretose turėjo brolius Igorį ir Artūrą Steško. Pernai metų LFF Supertaurės rungtynėse Arūnas Klimavičius („Trakai“) ir Linas Klimavičius („Žalgiris“) susidūrė akis į akį skirtingose barikadų pusėse ir šiemet jie vėl gali žaisti vienas prieš kitą.

Seniausias. 2003 metų LFF Supertaurės rungtynėse Ričardas Beniušis atstovavo FBK „Kaunas“ ekipai ir 57 minutę pasirodė aikštėje po keitimo. Po 33 minučių R. Beniušis pelnė įvartį savo klubui, bet jo komandos neišgelbėjo nuo pralaimėjimo. „Didžiuoju Benu“ pravardžiuojamas futbolininkas vis dar rungtyniauja ir šiemet vėl sugrįš į aukščiausią lygį. Naujajame A lygos sezone jis atstovaus Kazlų Rūdos „Šilui“. Galbūt R. Beniušį išvysime ir 2018 metų LFF Supertaurės rungtynėse?

Jubiliatas. Šių metų sausio 28 dieną 40 metų jubiliejų atšventęs Audrius Kšanavičius yra vienas iš nedaugelio futbolininkų, kuriam yra pavykę savo tiksliu smūgiu nulemti pergalę LFF Supertaurės rungtynėse. Kaunietis tai yra padaręs 2007 metų LFF Supertaurės rungtynėse atstovaudamas FBK „Kaunas“ klubą.

Bosas. 2006 metais vykusiose LFF Supertaurės rungtynėse spindėjo „Boso“ Manto Savėno žvaigždė. Tose rungtynėse 88 minutę pelnytas M. Savėno įvartis užtvirtino pergalę Panevėžio „Ekranui. Buvęs Lietuvos nacionalinės rinktinės saugas vis dar tęsia savo karjerą ir būdamas 34 metų amžiaus šiemet ruošiasi LFF Pirmos lygos sezonui kartu su „Panevėžio“ klubu.

Iš viso LFF Supertaurę pavyko laimėti šešiems skirtingiems klubams. Daugiausia kartų jį yra pavykę laimėti Vilniaus „Žalgiriui“. Po keturis kartus trofėjus atiteko FBK „Kauno”, Panevėžio „Ekrano” ekipoms.

Šio sezono dvikova bus žaidžiama vasario 26 dieną, sekmadienį, pradžia – 14 valandą, 45 minutės. Bilietai platinami internetu “TicketMarket.lt” arba “PayPost” skyriuose.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS