Neįgaliesiems

LFF Taurės finalai Alytuje – atkaklūs ir rezultatyvūs

Alytaus miestas rugsėjo 30 d. ruošiasi priimti „SHARP LFF taurės“ finalo rungtynes. Senas tradicijas puoselėjančio turnyro kulminacija po nepriklausomybės atgavimo čia vyks jau ketvirtą kartą.

Sekmadienio akistatoje ginklus surems čempionų titulą ginantis Kauno „Stumbras“ ir trofėjų po dviejų metų pertraukos susigrąžinti siekiantis Vilniaus „Žalgirio“ klubas. Rungtynių pradžia – 13 val, o bilietus į rungtynes platina Tiketa.lt.

Pirmasis taurės finalas Alytuje vyko 1997 metų gegužę. Tuomet Vilniaus „Žalgiris“ 1:0 nugalėjo Kauno „Inkarą“, o vienintelį rungtynių įvartį joms einant į pabaigą pelnė alytiškis, dabartinis Alytaus „Dainavos“ treneris Donatas Vencevičius. Jis sėkmingai realizavo vienuolikos metrų baudinį.

Antrasis finalas 2002 metais suvedė to meto Lietuvos futbolo milžiną FBK „Kauną“ ir neseniai į aukščiausią divizioną iškopusią Marijampolės „Sūduvą“. Visi keturi rungtynių įvarčiai krito antrajame kėlinyje, o pergalę 3:1, po Remigijaus Pociaus įmušto „hetriko“, iškovojo kauniečiai. Įdomu tai, kad visus įvarčius puolėjas pelnė galva.

2011 metais Alytuje vykęs finalas vainikavo įspūdingą turnyro sezoną, kai LFF taurės sezone varžėsi rekordinis komandų skaičius. Iš viso varžybose dalyvavo 71 ekipa.

Finalo dvikova tarp Panevėžio „Ekrano“ ir Gargždų „Bangos“ vyko atnaujintame Alytaus sporto ir rekreacijos centro stadione ir tribūnose buvo suskaičiuota 1500 žiūrovų, tarp kurių aistringai savo komandą palaikė vienos geriausių fanų grupuočių Lietuvoje – „tigrai“ ir „Pirmoji Armada“.

Armino Narbekovo treniruojama „Banga“ finale pirmavo po ankstyvų Irmano Zelmiko ir Karolio Urbaičio įvarčių. Vis dėlto panevėžiečiai sugebėjo atsitiesti – Ramūno Radavičiaus ir Egidijaus Varno įvarčiai leido jiems išplėšti pratęsimą, o jo metu žemaičius į nokdauną pasiuntė Dušano Matovičiaus ir Andriaus Veličkos tikslūs šūviai.

Tuo metu Lietuvos futbolo flagmanu buvusį „Ekraną“ treniravo Valdas Urbonas, kuris sekmadienio dvikovoje su „Stumbru“ sieks pakartoti šį pasiekimą.

Finalo rungtynių Alytuje statistika:

1997-05-14
Vilniaus „Žalgiris“ – Kauno „Inkaras“ 1:0 (0:0)
Teisėjas – Justinas Miliauskas (Alytus)
Įvartis: 76 min. D. Vencevičius (1:0).

2002-05-18
FBK „Kaunas“ – Marijampolės „Sūduva“ 3:1 (0:0)
Teisėjas – Antanas Rubys (Telšiai)
Įvarčiai: 63 min. R. Pocius (1:0), 77 min. R. Pocius (2:0), 81 min. N. Devetinas (2:1), 90 min. R. Pocius (3:1).

2011-05-14
Panevėžio „Ekranas“ – Gargždų „Banga“ 4:2 (1:2)
Teisėjas – Saulius Atmanavičius (Klaipėda)
Įvarčiai: 11 min. I. Zelmikas (0:1), 12 min. K. Urbaitis (0:2), 30 min. R. Radavičius (1:2), 55 min. E. Varnas (2:2), 107 min. D. Matovič (3:2), 116 min. A. Velička (4:2).

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS