Neįgaliesiems

LFF vadovai su FIFA turnyrų vadovu viešėjo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė penktadienį susitikime su LFF vadovais bei FIFA turnyrų vadovu Jaime Yarza aptarė likusius pasiruošimo FIFA pasaulio salės futbolo čempionatui procesus ir darbus. Tokio lygio čempionatas Lietuvoje rengiamas pirmą kartą, jis didžiuosiuose šalies miestuose vyks rudenį – iki varžybų liko 100 dienų.

Priimdama svečius – FIFA turnyrų vadovą J. Yarza, Lietuvos futbolo federacijos prezidentą Tomą Danilevičių bei generalinį sekretorių Edgarą Stankevičių – ministrė padėkojo FIFA už pasitikėjimą mūsų šalimi ir jos futbolo bendruomene organizuoti tokį reikšmingą sporto renginį.

„Šalyje vykstantys tarptautiniai sporto renginiai ne tik prisideda prie konkrečios sporto šakos populiarumo, bet apskritai kelia visos šalies sporto lygį – investicijos į sporto infrastruktūrą, bazių pritaikymas tarptautiniams renginiams sudaro sąlygas sporto šakų plėtrai, suteikia galimybių tobulėti sportininkams. Palaikome ir skatiname šalies sporto federacijų iniciatyvas teikti paraiškas organizuoti tarptautinius sporto renginius Lietuvoje, nes tokios patirtys augina ir jas kaip organizacijas“, – sako J. Šiugždinienė.

„FIFA tunyrų vadovo vizitas Lietuvoje – svarbus žingsnis artėjant prie čempionato pradžios. Taip pat džiugu, kad su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovais šį kartą gyvai pabendrauti galėjome ne tik mes, tačiau su visa situacija susipažinti bei pasidalinti idėjomis galėjo ir Jaime Yarza. Tokie susitikimai – svarbūs žigsniai siekiant bendrų tikslų“, – teigė LFF prezidentas Tomas Danilevičius.

Salės futbolo čempionatui organizuoti ir vykdyti iš valstybės biudžeto iki šiol skirta daugiau nei 1,4 mln. eurų. Lėšos naudojamos didžiųjų sporto arenų, kuriose vyks varžybos, nuomai, iš jų ruošiantis čempionatui suremontuotos ir dalyvių treniruotėms skirtos salės Vilniuje, Prienuose, Palangoje, Klaipėdoje, Kaune bei Kauno raj. Pasak svečio, rengdama čempionatus FIFA finansuoja jų organizacines išlaidas, o šalių rengėjų prašo įsipareigoti pasirūpinti infrastruktūra. Anot FIFA atstovo, bendras šių varžybų biudžetas siekia apie 20 mln. JAV dolerių. Apie 10 mln. JAV dolerių iš šios sumos bus išleista tiesiogiai Lietuvoje.

„Salės futbolas yra savotiškas mažasis futbolo brolis. Šioje sporto šakoje nėra tiek pinigų, kiek didžiajame futbole, bet tai jai prideda grynumo, azarto, prieinamumo žmonėms, ypač mažiems vaikams, jaunimui. Čempionatai mums – tai sporto šakos populiarinimas, plėtojimas, juos rengiančioms šalims – labai gera proga pasirodyti pasauliui“, – kalbėjo J. Yarza.

Sykiu jis išreiškė viltį, jog gan sparčiai Lietuvoje ir Europoje vykstanti vakcinacija leis į čempionatą atvykti ne tik visoms besivaržančioms komandoms, bet ir kuo daugiau aistruolių, nes jie ir sukuria tikrą sporto šventę.

Jis puikiai įvertino šalies sporto infrastruktūrą ir LFF organizacinį darbą. Čempionatui Lietuvoje ruoštasi dvejus metus. Pasak LFF atstovų, dauguma organizacinių darbų bei infrastruktūros parengimo darbų yra atlikti, tikimasi, kad iki rudens bus pabaigta remontuoti dar viena treniruočių salė Birštone.

„Norime padėkoti Švietimo, mokslo ir sporto ministrei bei viceministrui už skirtą laiką bei galimybę aptarti pasiruošimą artėjančiam čempionatui. FIFA atstovai taip pat vertina ministerijos įsitraukimą bei rodomą dėmesį, todėl paskutinį pasirengimo čempionatui etapą pasitinkame pozityviai“, – teigė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Susitikime LFF kreipėsi į ministeriją dėl papildomų 300–400 tūkst. eurų skyrimo, kurie bus reikalingi padengti didžiųjų arenų nuomos kaštus.

Devintasis FIFA salės futbolo pasaulio čempionatas prasidės rugsėjo 12 d. Kaune, atidarymo rungtynėse susitiks dvi pirmą kartą pasaulio čempionate žaidžiančios Lietuvos ir Venesuelos komandos. Kaune spalio 3 d. vyks ir finalo varžybos. Grupių rungtynės vyks Kaune, Vilniuje ir Klaipėdoje. Pasaulio čempionate rungsis 24 komandos.

Daugiau apie čempionatą čia https://lt.fifa.com/futsalworldcup/

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS