Neįgaliesiems

Licencijavimo komitetas priėmė sprendimus dėl I, II ir moterų A lygos licencijų išdavimo

Vasario 19 d. vykusiame LFF Licencijavimo komiteto posėdyje buvo svarstytas klausimas dėl 2021 m. sezono LFF I, II ir moterų A lygos licencijų išdavimo.

Pirmoje lygoje ateinančiame sezone tikimasi turėti 16 komandų. Pirmajame licencijavimo etape licencijas gavo FK „Jonava“ bei Alytaus DFK „Dainava“, tačiau viena iš šių komandų, pagal LFF Vykdomojo komiteto priimtą nutarimą, turėtų startuoti A lygoje.

„Galime pasidžiaugti, jog šiame sezone matysime ne tik išaugusią A lygą, bet ir daugiau komandų Pirmoje lygoje.

Taip pat smagu, jog prieš kurį laiką mūsų išreikštas noras turėti stabilią trijų aukščiausių divizionų sistemą, įgauna formą – jau pirmame licencijavimo etape licencijas gavo ir didžioji dalis pasikeitusioje LFF II lygoje dalyvauti siekiančių klubų ir komandų, o tai rodo rimtą jų nusiteikimą.

Licencijų negavę klubai turi dar savaitę pateikti reikalingus dokumentus ir tikimės, jog kitą penktadienį galėsime pranešti apie pilnai suformuotas tris aukščiausias Lietuvos futbolo lygas,“ – kalbėjo LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

I lygos licencijas gavusios 16 komandų:

„Jonava“;

Alytaus „Dainava“;

„Šiauliai“;

Mažeikių „Atmosfera“;

Kretingos „Minija“;

Vilniaus „Baltijos futbolo akademija“ (BFA);

Kazlų Rūdos „Šilas“;

Klaipėdos „Neptūnas“;

Plungės „Babrungas“;

Kauno „Be1 NFA“

Vilniaus „Žalgiris“ B;

„Kauno Žalgiris“ B;

„Panevėžys“ B;

Vilniaus „Riteriai“ B;

Gargždų „Banga“ B;

Marijampolės „Sūduva“ B

I lygos licencijos nebuvo išduotos 3 klubams: „Panevėžio Ekranui“ (neįgyvendinti sportiniai kriterijai), „Vilniaus Vyčiui“ (neįgyvendinti sporto, personalo ir infrastruktūros kriterijai, nepateikta finansinių kriterijų dokumentacija) ir Kauno raj. „Garliavai“ (nespėta ištaisyti finansinių ataskaitų trūkumų).  

„Panevėžio Ekranui“ posėdžio metu buvo nutarta išduoti II lygos licenciją.

Tuo tarpu LFF II lygoje, kuri šiemet vyks centralizuotai ir nebeliks Pietų bei Vakarų zonų, pirmajame etape licencijas gavo 19 klubų ir komandų.

Pirmajame etape II lygos licencijas gavo 19 klubų ir komandų:

„Utenos Utenis“;

Kybartų „Sveikata“;

Joniškio „Saned“;

„Šilutė“;

Vilniaus „Ateitis“;

„Panevėžio Ekranas“;

Tauragės „Tauras“;

Kauno VJFM „Fortūna“;

Klaipėdos FM;

Kauno „Hegelmann Litauen“ B;

„Jonava“ B;

Kėdainių „Nevėžis“ B;

Telšių „Džiugas“ B;

Vilniaus „Baltijos futbolo akademija“ B (BFA B);

Alytaus „Dainava“ B;

Klaipėdos „Neptūnas“ B;

„Šiauliai“ B;

Vilniaus „Žalgiris“ C;

„Kauno Žalgiris“ C;

II lygos licencijos nebuvo išduotos 3 klubams: Vilniaus „Viltis“ nespėjo ištaisyti finansinių ataskaitų trūkumų;  finansinių ataskaitų trūkumų ištaisyti nespėjo ir sportinių kriterijų neįgyvendino Alytaus „Vidzgiris“ ir Vilniaus „Panerys“.

Pirmą kartą buvo vykdomas ir moterų A lygos klubų licencijavimo procesas. Privalomus kriterijus įgyvendino ir moterų A lygos licencijas gavo 5 klubai:

Šiaulių „Gintra“;

Vilniaus MFA „Žalgiris“;

Gargždų „Banga“;

Kauno „Žalgiris“;

FK Vilnius.

FK „Utenos Utenis“ moterų A lygos licencija nebuvo išduoda dėl neįgyvendintų finansinių kriterijų.

„Matome, kad sprendimas licencijuoti ir moterų komandas pasiteisino, nes jau pirmuoju bandymu licencijas gavo didžioji dalis procese dalyvavusių klubų. Neabejojame, kad ir Utenos klubas sutvarkys kilusius nesklandumus ir kitame sezone vėl turėsime konkurencingą šešių komandų moterų A lygos čempionatą,“ – kalbėjo E. Stankevičius.

I, II ir moterų A lygos licencijų negavę klubai turi teisę iki 2021 m. vasario 25 d. pateikti apeliacijas ir jas pagrindžiančią medžiagą. Numatoma, kad pateiktos apeliacijos LFF Apeliacinio licencijavimo komiteto posėdyje bus svarstomos vasario 26 d.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS