Neįgaliesiems

Lietuva – tarp kandidatų surengti Europos vaikinų U19 futsal čempionatą

Prieš beveik trejus metus sėkmingai FIFA pasaulio futsal čempionatą surengusi ir pernai kartu su Latvija 2026-ųjų UEFA Europos čempionato šeimininke paskirta Lietuva pretenduoja pratęsti gražią tradiciją ir suorganizuoti dar vieną turnyrą – 2025 metų UEFA Europos U-19 futsal čempionato finalinį etapą.

Turnyras numatytas rugsėjo mėnesį, jame dalyvaus 8 stipriausios žemyno komandos.

„Galimybė mūsų šalyje surengti dar vieną tarptautinį futsal turnyrą būtų dar viena galimybė mūsų sirgaliams iš arti išvysti futsal talentus, taip pat – ir sudalyvauti mūsų rinktinei. Aišku, darbo dar yra labai daug, bet pirmieji žingsniai jau yra dėti“, – sakė LFF prezidentas Edgaras Stankevičius.

Kadangi dar nėra pasibaigęs prašymų teikimo terminas, nėra aišku, su kokiomis šalimis Lietuvai teks kovoti dėl teisės organizuoti šį turnyrą. Paraiškos dokumentus bus galima pateikti iki šių metų rugpjūčio 31 dienos, o jau rugsėjį bus paskelbtas čempionato organizatorius.

UEFA Europos U19 futsal čempionatai pradėti rengti prieš penkerius metus. Debiutiniame turnyre Rygoje triumfavo Ispanijos jaunių rinktinė. Dėl COVID pandemijos iš 2021-ųjų į 2022-uosius perkeltas čempionatas vyko pirmųjų čempionų tvirtovėje Ispanijoje.

Namų sienos jauniesiems ispanams garantavo dar vieną patekimą į finalą ir kovą jame su Portugalijos jaunių rinktine. Po pratęsimo Ispanija apgynė čempiono titulą.

Trečiojo čempionato organizacinės teisės buvo patikėtos Kroatijai, kuri kartu su Portugalija, Ispanija ir Ukraina dalyvavo visuose trijuose čempionatuose. Kaip ir 2022-aisiais, į finalą prasibrovė Ispanija ir Portugalija, tik šįsyk titulą iškovojo jaunieji portugalai.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS