Lietuvės minimaliu skirtumu nusileido Šiaurės Airijos rinktinei

Lietuvos moterų Futsal rinktinė sužaidė antrąsias rungtynes Jonavoje vykstančiame atrankos turnyre į 2022 metų UEFA Europos moterų Futsal čempionatą.

Apylygėse rungtynėse lietuvės patyrė pralaimėjimą 0:1 Šiaurės Airijos rinktinei, praleidusios įvartį antro kėlinio pradžioje.

Pirmajame kėlinyje lietuvės sukūrė daugiau progų negu priešininkės, tačiau arčiausiai tikslo pasižymėti buvo varžovių saugė Hannah Firth, kurios smūgiuotas kamuolys 13 minutę sudrebino vartų virpstą. Dovilės Dockaitės, Dorotėjos Aidukaitės ir Indrės Apkevičiūtės smūgius viešnių vartininkė sėkmingai atrėmė.

Lietuvės pačioje antrojo kėlinio pradžioje turėjo dvi geras progas, kurias įvarčiais paversti galėjo D. Dockaitė ir Karilė Liužinaitė. Visgi netrukus sekusios kontratakos metu Šiaurės Airijos komanda pelnė įvartį, kurio autore tapo Olivia Brown.

Praleidusios įvartį lietuvės surengė varžovių vartų šturmą ir privertė jas kantriai gintis. Daugiausiai smūgių atliko D. Dockaitė, pažymėtinos ir D. Aidukaitės, K. Liužinaitės ir Simonos Bagavičiūtės progos, kurias neutralizavo patikimai sužaidusi Alice Harkness. Šiaurės airėms pavyko išsaugoti jas tenkinusį rezultatą, suteikusį pirmąją pergalę Europos čempionato atrankos etape.

„Varžovės išsiskyrė atkaklumu, jos išlaukė savo momento, o mūsų viena klaida nulėmė tokį rezultatą. Gerai, kad daugiau įvarčių nepraleidome, mūsų gynyba suveikė žymiai užtikrinčiau negu vakar, tad galiu pagirti žaidėjas už pastangas. Visgi, atidavus tiek jėgų gynyboje, jų pritrūko atakos fazėje mėginant realizuojant savo progas.

Būsimas susitikimas su serbėmis nebus lengvas, įvertinus, jog tai pajėgi komanda ir turinti įdirbį. Tačiau tai bus paskutinės mūsų rungtynės šiame turnyre, tad galbūt žaisime be įtampos, būsime aktyvesni atakoje, aišku, akcentuodami ir gynybą“, – pakomentavo rinktinės vyr. treneris Donatas Gražulis.

Rungtynių statistika: Lietuva – Šiaurės Airija 0:1 (0:0)

Jonavos sporto arena, teisėja – Tatjana Boltneva (Rusija)

Įvartis: 22 min. 57 sek. Olivia Brown (Šiaurės Airija)

Įspėtos: 11 min. Hannah Firth, 12 min. 31 sek. Megan Weatherall (Šiaurės Airija)