Lietuvės pelnė Baltijos taurės turnyro bronzos medalius

Ugnės Lazdauskaitės du įvarčiai padėjo Lietuvos nacionalinei moterų rinktinei nugalėti Latvijos komandą ir finišuoti trečioje turnyro vietoje.

Šio susitikimo pirmojo kėlinio pradžioje lietuvės privertė varžoves darbuotis gynyboje, o pirmuosius smūgius į vartų plotą atliko Marija Galkina ir Dovilė Gailevičiūtė.

Mūsiškėms pavyko pasižymėti 23 minutę, kuomet, po Simonos Petravičienės reido kairiuoju aikštės kraštu, kamuolį gavusi Ugnė Lazdauskaitė nukreipė jį į latvių vartus.

U. Lazdauskaitė turėjo dar dar vieną dėkingą progą, tačiau jos smūgį 34 minutę suspėjo atremti vartininkė. Latvės suaktyvino atakos veiksmus pirmojo kėlinio pabaigoje, tačiau tai rezultato nepakeitė.

Lietuvos rinktinė padvigubino savo persvarą 54 minutę, U. Lazdauskaitei darsyk nuginklavus latvių vartininkę. Vėliau savo progas prieš latvių vartų susikūrė S. Petravičienė ir Agnė Žėglevičiūtė.

Latvijos rinktinei pavyko perimti žaidybinę iniciatyvą ir surengti keletą pavojingų smūgių, tačiau patikimai sužaidė lietuvių vartininkė Meda Šeškutė bei jai ne kartą padėjo gynėjos.

84 minutę varžovėms visgi pavyko pelnyti įvartį po staigios atakos kairiuoju kraštu, tad susitikimo pabaigoje atgijo intriga. Abi rinktinės surengė grėsmingus išpuilius, o U. Lazdauskaite ir Eitvydė Patrikaitė nerealizavo savo momentų.

Teisėjai užfiksavus galutinį rezultatą 2:1, Veru miesto stadione buvo įteikti trečios vietos apdovanojimai Lietuvos rinktinei.

Baltijos taurės turnyro čempionės paaiškės Tartu mieste šį vakarą. Nuo 19 valandos finale susikaus Estijos ir Farerų Salų rinktinės.

Rungtynių statistika: Lietuva – Latvija 2:1 (1:0)

Veru miesto stadionas, teisėja – Reelika Turi (Estija)

Įvarčiai: 23 ir 54 min. Ugnė Lazdauskaitė (Lietuva); 84 min. Anastasija Poļuhoviča (Latvija)

Lietuvos moterų rinktinės sudėtis: Meda Šeškutė, Greta Valikonienė, Austė Bernotaitė (75 min. Monika Piesliakaitė), Monika Grikšaitė (46 min. Eitvydė Partikaitė), Milda Liužinaitė, Lolita Žižytė, Judita Sabatauskaitė (71 min. Alina Špakovskaja), Dovilė Gailevičiūtė (46 min. Algimantė Mikutaitė), Marija Galkina (46 min. Erika Šupelytė), Simona Petravičienė (80 min. Agnė Žėglevičiūtė), Ugnė Lazdauskaitė. Atsargoje: Aušrinė Bikutė,  Tereza Romanovskaja, Ugnė Slankauskaitė.