Neįgaliesiems

Lietuvės teisėjavo UEFA Čempionių lygos rungtynėse Kipre

Lietuvių brigada lapkričio 4-ąją teisėjavo UEFA Čempionių lygos pirmajame atrankos etape Kipre. Šiose rungtynėse susitiko Kipro Apollon Ladies“ ir Velso Swansea City“ klubai.

Visos teisėjos pasidalino išvykos įspūdžiais: Keliauti šiuo laikotarpiu labai sunku. Padaugėjo įvairių specialių procedūrų prieš kelionę bei kelionės metu. Būtina turėti leidimus vykstant į bet kurią kitą šalį, atlikti reikalaujamus testus dėl Covid-19  viruso, o pati kelionė trunka gerokai ilgiau nei paprastai, kai vietoj vieno skrydžio tenka ištverti net tris ar keturis”.

Teisėjų manymu, šią kelionę į Kiprą buvo galima palyginti su kelione į Australiją. Visgi, kad ir kiek laiko buvo užtrukta keliaujant, viskas vyko sklandžiai, be skrydžių atidėjimų ar atšaukimų.

Šiuo pandemijos laikotarpiu net nesitikėjau tokios tolimos kelionės. Tačiau kai treniruojiesi ir ruošiesi ištisus metus, smagu gauti tarptautinio lygio rungtynes, kurios lyg tavo įdėto darbo įvertinimas. Džiaugiuosi, kad gavome šį paskyrimą, kadangi šiemet tai pirmosios rungtynės, į kurias pavyko man išvykti“ – savo įspūdžiais dalinasi asistentė Ieva Ramanauskienė.

Organizuotumas, priėmimas – ganėtinai aukšto lygio. Buvome priimtos labai šiltai, svetingai bei dėmesingai“, – patikino Irina Pozdėjeva.

Kalbant apie pačias rungtynes bei jų vykdymą, merginos susidūrė su šiek tiek kitokiomis sąlygomis bei procedūromis, apie kurias papasakojo rezervinė rungtynių teisėja Jurgita Mačikunytė: Stadioną, kuriame vyko rungtynės, apžiūrėti galėjome tik iš vakaro, per savo priešvaržybinę treniruotę. Susirinkimas su komandos atstovais bei rungtynių organizatoriais vyko nuotoliniu būdu per Zoom” programą. Jame aptarėme visus aspektus, kurie būtini prieš rungtynes bei jų metu. Buvo paminėta, kad labai svarbu laikytis visų saugumo reikalavimų bei atvykti suplanuotu laiku. Viskas įvyko sklandžiai ir pagal visus planavimus, todėl džiugu, kad jokių nenumatytų trukdžių neturėjome.“

Apie pačias rungtynes paoasakojo aikštės teisėja Justina Lavrenovaite-Perez: Džiaugiamės, kad rungtynės apskritai įvyko, nes ankstesnieji paskyrimai buvo atšaukti arba nukelti. Šiose rungtynėse teisėjauti nebuvo sunku, kadangi Lietuvoje futbolo sezonas buvo intensyvus ir tik besibaigiantis. Manau, kad tiek su fiziniu pasirengimu, tiek su sprendimų priėmimu, tiek su komandiniu darbu problemų neturėjome ir viskas vyko sklandžiai. Po rungtynių pastebėjome, kad ir mes pačios, ir insprektorė buvo patenkinta mūsų atliktu darbu.“

Kadangi viena iš komandų UEFA Čempionių lygos atrankos etape dalyvavo pirmą kartą, matėsi akivaizdus komandų meistriškumo skirtumas. Lietuvoje mums tenka teisėjauti ne tik moterų, bet ir vyrų futbolo rungtynėse, tad visos buvome pasirengusios net aukštesnio lygio rungtynėms“ – savo pastebėjimais dalinosi teisėjos asistentė Irina Pozdėjeva.

LFTA informacija

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS