Neįgaliesiems

Lietuviai atranką baigti nori pergalingai: „Turime toliau patekti su devyniais taškais“

Lietuvos futsal rinktinė trečiadienio vakarą užsitikrino pagrindiniame 2024-ųjų pasaulio futsal čempionato atrankos etape.

Dentinho auklėtiniai Jonavoje vykstančio preliminaraus atrankos etapo turnyro rungtynėse 2:0 nugalėjo Izraelio salės futbolininkus ir iškovojo antrą pergalę iš tiek pat galimų.

Po šio laimėjimo lietuviai ne tik užsitikrino patekimą toliau, tačiau ir pirmą vietą atrankos grupėje.

Paskutinį mačą lietuviai žais jau penktadienį 18.30 val. Jonavos arenoje, mūsiškių varžovais bus per du mačus vieną tašką surinkę Šiaurės Airijos salės futbolininkai. Bilietus į šį mačą įsigykite paspaudę šią nuorodą.

Kaip po rungtynių minėjo rinktinės futbolininkas Benas Spietinis, mačas su Izraeliu buvo kiek sunkesnis lyginant su pirmuoju atrankos maču.

Akcentavome tą patį žaidimą, spausti visuose aikštės plotuose. Po praėjusių rungtynių gal jautėsi nuovargis, kojos buvo sunkesnės, tačiau svarbu, kad pasiekėme savo tikslą.

Pati rungtynių pabaiga, manau, buvo labai lengva, viso antro kėlinio metu kontroliavome žaidimą visur. Pradžia gal buvo sunkesnė, bet įmušėme įvarčius ir viskas tapo lengviau“, – teigė B. Spietinis.

Izraelis ne sykį bandė naudoti penkis aikštės žaidėjus, tačiau lietuvių tai iš vėžių neišmušė ir rimtų progų svečiai nesusikūrė.

„Treniruotėse dirbome ties šituo aspektu, keitinėjome sistemas gynyboje prieš penkis žaidėjus, manau, kad tai juos išmušė iš vėžių ir jie negalėjo priprasti prie mūsų gynybos sistemų“, – sakė B. Spietinis.

Tuo tarpu rinktinės vartininkas Ernestas Macenis, kaip ir jo komandos draugas, taip pat akcentavo nedidelį nuovargį prieš antrąjį mačą.

„Galbūt sunkesnės rungtynės buvo su Izraeliu, nes ir nuovargis prisidėjo, ir energijos mažiau buvo, bet tikrai gerai sužaidėme abejas rungtynes ir yra kuo pasidžiaugti“, – teigė pagrindinis rinktinės vartų sargas.

Jis taip pat džiaugėsi, kad komandos draugai padarė viską, kad vartininkas mače su Izraeliu daug darbo neturėtų, net ir svečiams rungtyniaujant penkiais aikštės žaidėjais.

„Komandos draugai tikrai maksimaliai padėjo, buvau praktiškai be darbo, reikėjo tik parėkti vienoje ar kitoje situacijoje. Turkai tikrai davė šiek tiek daugiau darbo, bet futsalas tuo ir žavi, kad yra komandinis žaidimas.

Progų žaisdami penkiese jie praktiškai neturėjo, tad kaip ir nėra sudėtinga. Žaidėjai padarė labai gerą darbą, uždengė diagonalines zonas“, – ekipos draugus gyrė E. Macenis.

Nepaisant to, kad paskutinės rungtynės prieš Šiaurės Airiją penktadienį lietuviams turnyrine prasme nieko nelems, abu rinktinės futbolininkai nori atrankos turnyrą baigti pergalingai.

„Lietuvai visada yra dėl ko stengtis, eisime kautis tik dėl pergalės. Patekome toliau, džiaugiamės, bet turime toliau patekti su devyniais taškais“, – kalbėjo B. Spietinis.

„Žinoma, žaidžiame už Lietuvą, visada norime pergalių ir prieš visas komandas kausimės iš visų jėgų“, – jam antrino E. Macenis.

Likęs preliminaraus pasaulio čempionato atrankos etapo tvarkaraštis Jonavos arenoje:

Balandžio 8 diena (penktadienis) 16.00 val. Turkija – Izraelis;

Balandžio 8 diena (penktadienis) 18.30 val. Lietuva – Šiaurės Airija.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS