Neįgaliesiems

Lietuviai džiaugiasi triumfu atrankoje: „Vienas malonumas kontroliuoti kamuolį ir mušti gražius įvarčius“

Lietuvos futsal rinktinė pergalingai finišavo FIFA pasaulio futsal čempionato preliminariame atrankos etape, kai Jonavoje 2:0 nugalėjo Šiaurės Airijos ekipą.

Lietuviai laimėjo visus tris žaistus susitikimus (prieš tai buvo pasiektos pergalės prieš Turkiją ir Izraelį) ir užtikrintai žengė į pagrindinį atrankos etapą.

Paskutiniame mače su Šiaurės Airija lietuviai pamatus pergalei pasidėjo dar pačioje rungtynių pradžioje, kai per minutę po įvartį pelnė Albertas Voskunovičius ir Edgaras Baranauskas. Likusį laiką lietuviai užtikrintai laikė mačo kontrolę savo rankose ir, neleidę varžovams sukurti didelių pavojų, iškovojo trečią pergalę.

Po rungtynių rinktinės futbolininkas Tomas Bučma akcentavo, jog žinant, kad jau esi kitame etape, pilnai nusiteikti paskutiniam mačui lengva nebuvo.

„Tokios sunkios rungtynės, daug emocijų, dvikovų, vertinu teigiamai, svarbu surinkti devyni taškai, tad galima vertinti teigiamai.

Kai jau žinai, kad esi patekęs į kitą etapą, tai yra sunkiau, bet treneris akcentavo, kad turime eiti kovoti tik dėl pergalės, jis nori mums išugdyti nugalėtojų mentalitetą, žinoma, padėjo ir tai, kad sukrito du greiti įvarčiai, bet visada einame kovoti dėl pergalės.

Kai pirmauji, rezultatas tinka ir varžovai leidžia žaisti – laikome kamuolį, bandome atakuoti. Gal šiek tiek ir atsipalaidavome, tačiau svarbu, kad laimėjome.

Šiaurės airiai dar turėjo galimybių patekti į kitą etapą, jie nenorėjo nusileisti, norėjo laimėti. Gal ir teisėjai įnešė šiokių tokių emocijų, bet svarbu, kad viskas gerai baigėsi“, – mintimis dalinosi T. Bučma.

Tuo tarpu rinktinės kapitonas Justinas Zagurskas, reziumuodamas visą atrankos turnyrą, teigė, kad visi trys Lietuvos rinktinės mačai buvo ganėtinai panašūs, o lietuviams tai buvo gera proga šlifuoti žaidimą kontroliuojant kamuolį.

„Visose rungtynėse dominavome, visose pasiekdavome gana greitus įvarčius, spaudėme varžovus, o vėliau gal kažkiek atsipalaiduodavome. Realiai visos rungtynės gal buvo šiek tiek panašios.

Kai treniruotėse žaidžiame vieni prieš kitus, žaidžiame pagal savo sistemas, presinguojame. Kai tai pavyksta treniruotėse, rungtynėse kitoms komandoms atsitraukus, būna žymiai lengviau. Iš visų trijų varžovų tikėjomės tokio žaidimo, akcentavome, kartais per treniruotes žaisdavome nuo gynybos, bet labiau kreipėme dėmesį į save. Vienas malonumas kontroliuoti kamuolį, mušti gražius įvarčius ir manau, kad ateityje viskas tik gerės“, – akcentavo J. Zagurskas.

Dabar lietuvių lauks pagrindinio atrankos etapo burtai, tačiau iki tol, J. Zagursko teigimu, po ilgo ir intensyvaus periodo, futbolininkams reikia poilsio.

„Jau po antrų rungtynių, kai patekome į kitą etapą, pradėjome analizuoti visą sistemą, laukiame burtų, dabar norisi atostogų, nes tikrai turėjome metus-dvejus tikrai intensyvų pasiruošimą ir pasaulio čempionatui, po čempionato startavo Lietuvos čempionatas, pasiruošimas šiam atrankos turnyrui… Tad dabar norisi poilsio, o vėliau, kai žinosime apie savo varžovus, reikės labai stipriai kibti į darbus.

Savijauta yra puiki, suprantame, kad rinktinė neturėjo daug tokių pergalių, o ypač – atrankos turnyruose. Dabar turime tris pergales, praleidome tik vieną įvartį, kontroliavome kamuolį visose rungtynėse, tad nuotaikos tikrai yra labai geros, dabar šiek tiek atsipalaiduosime, o paskui reikės koncentruotis į tolimesnius etapus“, – sakė rinktinės kapitonas.

**********

Pagrindinio atrankos etapo burtai bus traukiami šių metų liepos 6 dieną, juose dalyvaus 36 komandos (24 nuo šio etapo startuosiančios ekipos bei 12 rinktinių, įveikusių preliminarų atrankos etapą).

Jos bus paskirstytos į 12 grupių po 3 komandas, jos tarpusavyje sužais po du kartus – namuose ir išvykoje. Į kitą atrankos etapą pateks visų grupių nugalėtojai bei keturios geriausios ekipos, užėmusios antrąsias vietas. Šis etapas turės būti sužaistas iki 2023-ųjų kovo 8 dienos.

Likusios aštuonios komandos, kurios savo grupėse užims antrąsias vietas, bus paskirstytos į keturias poras ir tarpusavyje sužais po dvejas rungtynes (namie ir išvykoje). Dviejų rungtynių seriją laimėjusios komandos prisijungs prie jau anksčiau kelialapius toliau užsitikrinusių 16 komandų. Šių porų burtai bus ištraukti kitų metų kovo 10 dieną, mačai sužaisti turės būti balandžio mėnesio viduryje.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS