Lietuviai iškovojo antrą pergalę prieš Armėnijos U-19 rinktinę

Lietuvos vaikinų iki 19 metų rinktinė Jerevane dar kartą įrodė savo pranašumą prieš armėnus. Pirmoji komandų akistata rugsėjo 3 dieną pasibaigė 4:0 lietuvių naudai. Šįsyk Virginijaus Liubšio treniruojama rinktinė pranoko varžovus, pelnius du įvarčius antrajame kėlinyje.

Dvikovos pirmasis kėlinys susiklostė permainingai. Nuo pirmųjų minučių žaidybinę iniciatyvą demonstravo lietuviai, o 6 minutę Tito Buzo smūgį turėjo atremti varžovų vartininkas. Dėkingos progos įvarčiui neišnaudojo Vakaris Skibiniauskas, sėkmingai prasiveržęs dešiniuoju kraštu, bet neatlikęs tikslaus perdavimo Ervinui Vilkaičiui.

Armėnai kėlinio viduryje perėmė kamuolio kontrolę ir privertė lietuvius drausmingai gintis. Dariui Kublickui teko porą kartų užtikrinti savo vartų saugumą, ypač nuo Levono Vardaniano išpuolių. 40 minutę grėsmingą lietuvių kontrataką išvystė Faustas Steponavičius ir E. Vilkaičio smūgį suspėjo blokuoti varžovų gynėjas.

Mūsiškiai pasiekė savo tikslą 49 minutę, kuomet atakos metu buvo ištąsyta armėnų gynybos linija ir po E. Vilkaičio perdavimo pasižymėjo Titas Buzas.

Antroje komandų akistatoje vėl neišvengta aistrų ir nervų protrūkio. 70 minutę buvo pašalintas Kristupas Keršys, o po šešių minučių ta pati lemtis ištiko Hovhanesą Gevorgianą.

Armandas Kučys 77 minutę atliko baudos smūgį ir kamuolys sudrebino vartų skersinį. 89 minutę Deivido Dovydaičio smūgį atrėmė armėnų vartininkas. Netrukus po Gabrielio Nikonovo pakelto kampinio galva pasižymėjo A. Kučys ir lietuviai užsitikrino pergalę rezultatu 2:0.

Lietuvos rinktinė spalio 6–12 dienomis Slovėnijoje dalyvaus atrankos turnyre į 2022 m. Europos vaikinų čempionatą, kuriame mes iššūkį Italijos, Slovėnijos ir Islandijos bendraamžiams.

Lietuvos vaikinų U-19 rinktinės startinė sudėtis: Darius Kublickas, Gabrielis Nikonovas, Eimantas Dzinga, Ervinas Vilkaitis, Saulius Vikertas, Eduardas Jurjonas, Matijus Remeikis, Vakaris Skibiniauskas, Faustas Steponavičius, Titas Buzas, Gvidas Gineitis. Atsargoje: Danas Šimkevičius, Evaldas Urmonas, Gustas Žederštreimas, Motiejus Burba, Kristupas Keršys, Deividas Dovydaitis, Domantas Šluta, Armandas Kučys.