Neįgaliesiems

Lietuviai pasitinka atrankos startą: „Visos komandos tikrai yra įveikiamos“

Jau antradienio vakarą Lietuvos futsal rinktinė pradės savo kelionę link 2024-ųjų FIFA pasaulio salės futbolo čempionato. Kelias startuoja nuo preliminaraus atrankos etapo, kuris antradienį-penktadienį vyks Jonavos arenoje.

Preliminariame atrankos turnyre varžysis Lietuvos, Izraelio, Turkijos ir Šiaurės Airijos ekipos, o į kitą etapą pateks pirmas dvi vietas užėmusios komandos.

Bilietus į visas turnyro rungtynes įsigyti galite paspaudę čia.

Kaip prieš pirmą išbandymą su turkais kalbėjo Lietuvos rinktinės senbuvis Lukas Sendžikas, galimybė prieš beveik pusmetį pasitikrinti jėgas su stipriausiomis pasaulio ekipomis pasaulio čempionate suteikė mūsiškiams reikalingos patirties.

„Tie dveji metai rinktinėje nuoseklaus darbo tikrai pridėjo pasitikėjimo, nors pačiame čempionate kažko nuveikti nepavyko, bet manau, kad davėme stiprią kovą.

Dabar teks žaisti su naujais varžovais, kurie bet kokiu atveju yra šiek tiek silpnesni, tad bus tikrai įdomu pasitikrinti jėgas. Su turkais jau esame žaidę, bus puiki proga pamatyti, kiek paaugome, koks dabar yra mūsų lygis“, – pasakojo L. Sendžikas.

Po pasaulio čempionato lietuviai dar laimėjo ir Baltijos taurę, užtikrintai nugalėję Estijos ir Latvijos komandas, o tai, pasak rinktinės futbolininko Edgaro Baranausko – dar vienas svarbus akcentas.

„Kiekvienas iškovotas titulas prideda pasitikėjimo tiek asmeniškai, tiek kaip komandai, titulas buvo iškovotas po kelių metų pertraukos, tad buvo tikrai svarbus“, – į praėjusių metų gruodį dar nusikėlė neseniai į Italiją persikėlęs žaidėjas.

Pasakodamas apie patirtį svetur, jis akcentavo, jog ten skiriasi sprendimų priėmimo greičiai.

„Lygis tikrai yra aukštesnis, futsalas yra šiek tiek kitoks, greitesnis, greitesni sprendimų priėmimai, o man pačiam sekasi neblogai“, – teigė sezoną dar „Panevėžio“ gretose pradėjęs E. Baranauskas.

Kalbant apie šią savaitę laukiančią atranką, futbolininkai neabejoja – tikslas turi būti prasimušti į kitą jos etapą.

„Tikslas – faktas, kad patekti į kitą etapą, komandos tikrai yra įveikiamos, Šiaurės Airija atrodo kaip ir autsaideriai, bet juos vis tiek reikia gerbti ir vertinti. Prieš turkus esame žaidę, bet analizavome naujai, nes jų komanda yra atsinaujinusi, žinoma, ir mūsų komanda per tuos dvejus metus pasikeitė.

Galbūt Izraelis kelia daugiau klaustukų, praėjusio Europos čempionato atrankoje jie nuėjo nemažą kelią, juos reikės taip pat gerai išanalizuoti ir pasirengti rungtynėms“, – mintimis dalinosi L. Sendžikas.

Pilnas preliminaraus pasaulio čempionato atrankos etapo tvarkaraštis Jonavos arenoje:

Balandžio 5 diena (antradienis) 16.00 val. Izraelis – Šiaurės Airija;

Balandžio 5 diena (antradienis) 18.30 val. Lietuva – Turkija;

Balandžio 6 diena (trečiadienis) 16.00 val. Turkija – Šiaurės Airija;

Balandžio 6 diena (trečiadienis) 18.30 val. Lietuva – Izraelis;

Balandžio 8 diena (penktadienis) 16.00 val. Turkija – Izraelis;

Balandžio 8 diena (penktadienis) 18.30 val. Lietuva – Šiaurės Airija.

Taip pat skaitykite:

Pasaulio čempionato atranką Lietuvos futsal rinktinė pasitinka šūkiu „Norim dar“

Startuoja futsal rinktinės stovykla prieš pasaulio čempionato atrankos turnyrą Jonavoje

Dentinho: „Privalome patekti į pagrindinį atrankos etapą“

Pirmasis lietuvių varžovas atrankoje – praeityje jau sutiktas, bet pasikeitęs oponentas

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS