Neįgaliesiems

Lietuviai sužinojo varžovus preliminariame pasaulio futsal čempionato atrankos etape

Antradienį buvo ištraukti burtai, kurie 24 Europos zonos futsal rinktines paskirstė į preliminaraus atrankos varžybų grupes siekiant patekti į 2024-ųjų pasaulio čempionatą.

Primename, kad lietuviai savo preliminaraus atrankos etapo grupės varžybas žais namuose – vienas iš šešių turnyrų surengtas bus Lietuvoje – kitų metų balandžio 4–8 dienomis keturios rinktinės susitiks Jonavoje.

Lietuviai pateko į preliminaraus atrankos etapo D grupę, kur jų varžovais bus Šiaurės Airijos, Izraelio ir Turkijos rinktinės.

Iš kiekvienos preliminaraus atrankos etapo grupės į pagrindinį atrankos etapą pateks grupių laimėtojai ir antras vietas užėmusios komandos.

Pirmame atrankos etape varžosi 24 žemiausią Europos rinktinių reitingą turinčios komandos, kitame etape prie jų prisijungs dar 24, kurios reitinge yra aukščiausiai.

Vėliau 36 rinktinės, kurios tęs kovą, bus paskirstytos į 12 grupių po tris komandas, į kitą etapą pateks visų grupių laimėtojai bei keturios geriausios antras vietas užėmusios komandos. Likusios aštuonios antras vietas užėmusios komandos susikaus papildomame atkrintamųjų etape, toliau žengs keturių porų nugalėtojai, tad po šio etapo kovą dėl kelialapių pratęs 20 komandų.

Kitame atrankos etape jos bus paskirstytos į penkias grupes po keturias komandas, iškart į finalinį čempionato etapą pateks visų penkių grupių nugalėtojai. Tuo tarpu keturios geriausios antras vietas užėmusios komandos atkrintamųjų etape susikaus dėl dar dviejų kelialapių. Tai reikštų, kad Europa į pasaulio čempionatą deleguotų 7 komandas.

Tuo atveju, jei čempionatas vyks vienoje iš Europos šalių, į papildomą atkrintamųjų etapą pateks ne keturios, o dvi geriausios antras vietas užėmusios komandos, kurios susikaus dėl vienintelio likusio kelialapio.

Visos preliminaraus atrankos etapo grupės:

A grupė: Juodkalnija, Vokietija, San Marinas, Gibraltaras.

B grupė: Norvegija, Danija, Kipras, Malta.

C grupė: Kosovas, Armėnija, Bulgarija, Škotija.

D grupė: Turkija, Izraelis, Lietuva, Šiaurės Airija.

E grupė: Albanija, Švedija, Andora, Austrija.

F grupė: Moldova, Graikija, Šveicarija, Estija.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS