Lietuviai tapo UEFA Development turnyro nugalėtojais

Kaune finišavo tarptautinis vaikinų iki 16 metų rinktinių turnyras, kuriame geriausiai pasirodė Lietuvos futbolininkai, laimėję visas trejas rungtynes.

Po pergalių rezultatu 4:0 prieš Lichtenšteino rinktinę ir 3:1 prieš Andoros rinktinę, šiandien lietuviai 2:0 pranoko Bosnijos ir Hercegovinos bendraamžius.

Žiūrovai grėsmingas progas išvydo pirmojo kėlinio pabaigoje. 37 minutę Brooklyno Leipaus efektingą smūgį atrėmė bosnių vartininkas, o po trijų minučių lietuviai įmušė įvartį, kuomet po Edgaro Bieronto perdavimo galva kamuolį į vartus nukreipė Emilis Kirliauskas.

Antroje rungtynių pusėje bosniai suaktyvino savo žaidimą puolime, tačiau nesugebėjo įveikti lietuvių gynybos. Ernestas Januš Zdanovič 66 minutę buvo nuverstas netoli varžovų vartų, tad teisėjas skyrė baudinį – jį užtikrintai realizavo B. Leipus.

Abi komandos per finalinę rungtynių atkarpą susikūrė dar kelias progas puolime, tačiau rezultatas nepakito. Susitikimas pasibaigė Andriaus Veličkos auklėtinių pergale, suteikusia lietuviams pirmąją vietą.

Trečiąją vietą UEFA „Development“ turnyre užėmė Andoros rinktinė, šį rytą 2:0 įveikusi Lichtenšteino bendraamžius.

Rungtynių statistika: Bosnija ir Hercegovina – Lietuva 0:2 (0:1)

LFF Kauno treniruočių centro stadionas, teisėjas – Dovydas Švėgžda

Įvarčiai: 40 min. Emilis Kirliauskas, 67 min. iš baudinio Brooklyn Leipus (Lietuva)

Įspėti: 63 min. Matias Angelo Pastori, 87 min. Matas Pušnys (Lietuva)

Lietuvos vaikinų U16 rinktinės sudėtis: Ernestas Lysionok, Emilis Kirliauskas (75 min. Edvinas Pukinskas), Majus Žižys, Matias Angelo Pastori, Dovydas Sasnauskas, Grant Ochoco Emerhi (82 min. Armandas Podskočimas), Rokas Katkauskas (46 min. Matas Ambrazaitis), Brooklyn Leipus (75 min. Martynas Stūrys), Ernestas Januš Zdanovič, Kasparas Sacevičius (46 min. Matas Pušnys), Edgaras Bierontas. Atsargoje: Ugnius Semaška, Gustas Muraška, Vilius Stonys.