Neįgaliesiems

„Lietuviai užsienyje“: į rinktinę pakviestų futbolininkų pasirodymai

Jau pirmadienį Lietuvos vyrų futbolo rinktinė susirinks į pirmąją šių metų stovyklą, o naujausiame rubrikos „Lietuviai užsienyje“ epizode pristatome, kokiomis nuotaikomis į stovyklą atvyks užsienio klubuose žaidžiantys Lietuvos futbolininkai.

Pradėti galima nuo vartininkų grandies ir praėjusiais metais pagrindiniu tapusio Tomo Švedkausko. Pretendentas į geriausio praėjusių metų Lietuvos futbolininko titulą visą sezoną buvo ryškus pagrindinis Belgijos „Lommel“ klubo vartininkas, tačiau prieš mėnesį jo darbotvarkę sustabdė teigiamas COVID-19 testas.

Pati liga jokių komplikacijų nesukėlė, T. Švedkauskas prieš dvi savaites sugrįžo į treniruočių procesą, jau buvo registruotas dvejoms klubo rungtynėms, tačiau į aikštę nežengė.

Kalbant apie gynėjus, pergalingai į Škotijos antrojo diviziono turnyrą po saviizoliacijos sugrįžo „Dunfermline“ ekipa su Vytu Gašpuičiu. „Dunfermline“ 1:0 nugalėjo „Morton“ ekipą bei turnyro lentelėje pakilo į antrąją poziciją. Gynėjas iš Lietuvos aikštėje pasirodė 89 minutę.

Labai svarbią pergalę Vokietijos trečioje Bundeslygoje iškovojo „Uerdingen“ klubas su Edvinu Girdvainiu. „Uerdingen“ nutraukė šešerių nelaimėtų rungtynių seriją bei 4:0 sutriuškino „Meppen“ ekipą bei čempionate pakilo į 16 poziciją.

Pats E. Girdvainis dėl šoninio kelio raiščio įplyšimo praleido septynis susitikimus, tačiau jau pradėjo treniruočių procesą.

Saugų grandies pristatymą pradėti galima nuo Domanto Šimkaus. Su juo situacija keistoka – pats futbolininkas nuolat žaidžia ne mažiau nei 80 minučių, tačiau jo Kfar Sabos „Hapoel“ klubas ir toliau negali nutraukti nelaimėtų rungtynių serijos. „Hapoel“ čempionate 1:2 nusileido Jerusalės „Beitar“ ekipai bei 0:3 – po pratęsimo nusileido Afulos „Hapoel“ ekipai.

Turkijos čempionate tašką iškovojo Arvydas Novikovas, o jo atstovaujama „Erzurumspor“ komanda čempionate lieka devyniolikta ir lenkia vos dvi varžoves. Paskutinėse nulinėmis lygiosiomis pasibaigusiose rungtynėse Lietuvos rinktinės lyderis žaidė nuo 60 minutės.

Į puolimo grandį V. Urbonas iškvietė kurį laiką rinktinėje nematytą Nerijų Valskį. Pastarajam sezonas Indijoje baigėsi prieš kelias savaites, mat jo atstovaujama „Jamshedpur“ ekipa reguliariajame sezone liko šešta ir į atkrintamąsias varžybas nepateko. Pats lietuvis sezoną baigė su aštuoniais įvarčiais.

Plačiau – vaizdo įraše.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS