Neįgaliesiems

Lietuvio klausė geriausios paplūdimio rinktinės

Bahamuose vykusiame FIFA pasaulio paplūdimio futbolo čempionate ryškiai figūravo ir lietuviškas akcentas – turnyre teisėjavo Laurynas Aržuolaitis. Jis turėjo galimybę švilpti ir per dviejų geriausių planetos rinktinių rungtynes.

A lygos, futsalo ir mėgėjų futbole teisėjavimo patirtį sukaupęs teisėjas pasaulio paplūdimio čempionate dirbo jau antrą kartą – 2015 metais jis vadovavo grupių etapo rungtynėms Portugalijoje. 

Šį kartą L. Aržuolaitis sulaukė didesnio įvertinimo ir pagrindiniu arbitru dirbo trijuose mačuose. Grupių etape lietuvis buvo teisėju rungtynės tarp Nigerijos ir Irano bei antruoju teisėju dvikovoje tarp Brazilijos ir Taičio. Abi šios komandos vėliau susitiko finale (nugalėjo brazilai rezultatu 6:0).

Ketvirtfinalyje lietuvis vadovavo rungtynėms tarp Paragvajaus ir Tahičio rinktinių.

31 metų teisėjas LFF.lt svetainei teigė, kad toks pripažinimas jam yra neabejotinai didžiausias pasiekimas jo karjeroje: „Kalbant apie paplūdimio futbolą, tai yra didžiausias pasiekimas, nes dar nesu teisėjavęs atkrintamosiose varžybose“.

„Įspūdžiai iš turnyro yra puikūs, neabejotinai tai yra aukščiausio lygio varžybos. Gaila, kad jame dalyvauja tik 16 komandų, nes konkurencija yra didžiulė. Iš Europos pateko tik keturios komandos, nors lygiavertės buvo šešios-aštuonios komandos, įskaitant dukart pasaulio čempionus rusus, Ukrainą ir Baltarusiją. Tai daug ką pasako apie čempionato lygį“, – dėstė L. Aržuolaitis.

Pasak arbitro, turnyras jam buvo įtemptas: jis teisėjavo dvejoms rungtynėms grupių etape, o taip susitikimui atkrintamosiose varžybose. Į jo dienotvarkę įėjo ir nuolatinės treniruotės bei susirinkimai su kolegomis.

„Dienotvarkė buvo pakankamai įtempta. Prieš čempionatą vyko keturių dienų seminaras, turėjome paskaitas nuo ryto iki vakaro, teorinį ir fizinio pasirengimo egzaminus. Turnyro metu kiekvieną rytą vykdavo treniruotė, po jos su vadovais ir teisėjais turėdavome susirinkimą ir praeitos dienos rungtynių aptarimą. Kas tą dieną turėjo rungtynes, toliau tęsė pasiruošimą“, – pasakojo L. Aržuolaitis.

Pasak jo, patirtis teisėjaujant Futsalo varžybose duoda naudos. “Judėjimas aikštėje ir pozicijų pasirinkimas yra panašūs. Be abejonės, yra ir unikalūs dalykai – smėlis ir karštis. Dažniausiai paplūdimio futbolo varžybos vyksta karštose vietose ir Bahamai nebuvo išimtis. Smėlio temperatūra kartais būna tokia, kad negali išstovėti net penkių ar dešimties sekundžių – turi pastoviai judėti. Stadionai yra atviri, tad tenka susitvarkyti su alinančiu karščiu.“

L. Aržuolaitis pripažino, kad vienas jo didžiausių troškimų yra pamatyti, kaip paplūdimio futbolas tampa olimpine sporto šaka ir teisėjauti žaidynėse: „Planų artimiausiu metu neturiu, tačiau viena didžiausių svajonių yra teisėjauti vasaros olimpinėse žaidynėse. Paplūdimio futbolo lygis kyla ir būtų nuostabu tai išgyventi“.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS