Neįgaliesiems

Lietuvišką futbolą pristatė Niujorke

Lietuvos generaliniame konsulate Niujorke kultūriniame vakare buvo pristatyta ir Lietuvos futbolo istorija, strategija bei įvairūs projektai bei iniciatyvos. 

Gausiai susirinkusiems įvairių tautybių svečiams buvo pristatyta italų menininko Antonio Lai da Teulada paroda „Prima del Calcio di Rigore / Before the Penalty Kick or the Phenomenology of the Penalty Kick“ („Akimirka prieš baudos smūgį arba baudos smūgio fenomenologija“), o lietuvės Sondros Litvaitytės, kuri 20 metų gyvena futbolą dievinančioje Italijoje, iniciatyva trumpai apžvelgtos Lietuvos futbolo aktualijos, istorija, futbolo vaidmuo Lietuvos nacionalinio identiteto formavimuisi bei išsaugojimui sovietinės okupacijos ir Sajūdžio metu.

Svečiai supažindinti su pasaulyje įžymiomis lietuvos asmenybėmis, kaip Steponas Darius, Romualdas Marcinkus, Valdas Adamkus, kurie pradėjo ir garsino futbolo tradicijas Lietuvoje tarpukario metu; taip pat su šiuo metu užsienyje žaidžiančiais lietuviais, kurie savo pasiekimais sėkmingai populiarina Lietuvos vardą pasaulyje. Buvo pristatyta Lietuvos futbolo federacijos strategija iki 2020 metų bei išsamiau aptartos futbolo populiarinimo bei socialinio futbolo programos „Futbolas visiems”, „Futboliukas“, „Golas“, „Ladygolas“, „Live Your Goals“, „Pažink pasaulį futbolo aikštėje“, „3:0 vokiečių kalbos naudai”, Močiučių mažojo futbolo turnyras ir kitus.

Svečiai buvo pakviesti skleisti žinią apie LFF Skautingo užsienyje iniciatyvą, kurios tikslas pritraukti užsienyje gyvenančius jaunuosius futbolininkus žaisti Lietuvos klubuose ir rinktinėse, o susidomėjusieji Lietuvos futbolu buvo pakviesti išbandyti pirmąjį lietuvišką sporto žaidimą išmaniesiems telefonams „LFF legendos“.

Po prezentacijos kamuolys buvo perduotas Niujorke gyvenančiam italų kilmės medijų menininkui ir CAM ART Co vadovui, Antonio Lai da Teulada, kuris pristatė savo projektą „Prima del Calcio di Rigore / Before the Penalty Kick or the Phenomenology of the Penalty Kick“ („Akimirka prieš baudos smūgį arba baudos smūgio fenomenologija“). Šio projekto meninė išraiška ir meniniai ieškojimai gimė iš ilgametės studijos apie psichologinius procesus, susijusius su baudos smūgio reiškiniu, apie futbolo vaidmenį kultūriniuose ir socialiniuose procesuose. Menininkas tiki meno ir sporto galia bei įtaka, sprendžiant svarbius psichinės ir fizinės sveikatos, socialinės integracijos, migracijos ir kitas socialines problemas.

Renginio metu garsus amerikietis autorius, Prancūzijos Garbės legiono ordino kavalierius, Charles Matz skaitė jo paties išvystytos šaukiamosios poezijos stiliumi sukurtus eilėraščius skirtus garsiam Italijos futbolo žaidėjui Gigi Riva.

Renginį užbaigė jaunųjų dainininkų ansamblio atliktas žaismingas Daryn Zimmer aranžuotas Day-O! / Toks svetimas grožiui nebūk! muzikinis kūrinys. Šiuo kūriniu Darynn Zimmer, Amerikos operos dainininkė, Niujorko Juilliard muzikos mokyklos absolventė ir doktorantūros kandidatė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Vilniuje, bandė atskleisti ir pabrėžti kokį svarbų vaidmenį futbolo sirgalių vieningumo jausmui atlieka stadiono dainos bei daugiakultūriniai ir tautiški muzikiniai garsai bei melodijos – futbolo sirgalių dainuojamiems šaukiniams.

Paroda Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Niujorke veiks iki rugpjūčio 8 d. Rudenį paroda keliaus į Maironio lietuvių literatūros muziejų Kaune.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS