Lietuvių žygį pristabdė galingi slovakai

Lietuvos futbolo rinktinė nerado priešnuodžių savo žaidimą atradusiai Slovakijos komandai – po itin nesėkmingo pirmojo kėlinio, per kurį praleisti trys įvarčiai, mūsiškiai patyrė pirmą pralaimėjimą Pasaulio čempionato atrankoje.

S.Čirbos nuotr.

Pirmasis įvartis krito 12 minutę po Adamo Nemeco smūgio galva, o dar po trijų minučių tikslią slovakų kombinaciją užbaigė Jurajus Kucka. Prieš pertrauką trečią įvartį po baudos smūgio įmušė Martinas Škrtelis, o dvikovos pabaigoje ketvirtą pridėjo Marekas Hamšikas.

Lietuvos komandos startinėje sudėtyje įvyko vienas keitimas – vietoje Tomo Mikuckio, kurio nėra rinktinės gretose, vieną iš dviejų vidurio gynėjo pozicijų užėmė Edvinas Girdvainis.

Dvikova prasidėjo dviem Roberto Mako smūgiais iš toli. Po pirmojo kamuolį puikiai atmušė Ernestas Šetkus, po antrojo kamuolys skriejo tiesiai į vartininką. 11 min. po Vladimiro Weisso prasiveržimo kraštu pavojingai baudos aikštelėje Jurajus Kucka smūgiavo virš vartų.

Tai buvo įspėjimas lietuviams ir netrukus krito pirmasis įvartis. Po aukšto perdavimo iš krašto Adamas Nemecas išvengė Georgo Freidgeimo globos ir galva nukreipė kamuolį į tinklą.
Dar po trijų minučių lietuvių gynyba nespėjo užkardyti tikslios slovakų kombinacijos ir ši baigėsi J. Kuckos galingu bei taikliu smūgiu į viršutinį vartų kampą.

Po minutės kamuolys pralėkė visai šalia Slovakijos vartų virpsto, kai kamuolys rikošetu atšoko nuo Nerijaus Valskio. Tačiau mūsiškių atakos strigo, o šeimininkai toliau grasino ir E. Šetkui teko atmušti Mareko Hamšiko smūgį.

34 min. laimę iš toli pabandė Arvydas Novikovas – kamuolys prašvilpė visiškai šalia virpsto. Po dviejų minučių slovakai pasižymėjo dar kartą. Po baudos smūgio iš krašto kamuolys nusileido tiesiai laisvam Martinui Škrteliu ir šiam beliko įmušti iš arti. Kėlinio pabaigoje „Napoli“ klubo žvaigždė pavojingai smūgiavo dar du kartus.

Po pertraukos lietuviai praleido pavojinga ataka – iš baudos aikštelės prieigų smūgiavo Egidijus Vaitkūnas, tačiau kamuolį antru bandymu sugavo vartininkas. Po trijų minučių pavojingas jau buvo slovakų išpuolis – Milanas Škriniaras smūgiavo iš baudos aikštelės prieigų ir kamuolys pralekė šalia virpsto.

Antrajame kėlinyje slovakai į priekį nebeskubėjo, o lietuviams karts nuo karto pavykdavo priartėti prie varžovų vartų. Geriausią progą mūsiškiai turėjo 82 min., kai po Vykinto Slivkos perdavimo baudos aikštelėje smūgiavo Fedoras Černychas,bet kamuolį blokavo gynėjas, o pakartotiniu bandymu Karoliui Chvedukui pataikyti į vartus nepavyko.

86 min. tiksli varžovų kontrataka baigėsi ketvirtu įvarčiu – Dušanas Švento perdavė kamuolį prie vartų buvusiam M. Hamšikui ir šis vienu lietimu nukreipė kamuolį į tinklą.

Po ketverių nepralaimėtų rungtynių serijos lietuviai turėjo pripažinti pirmą varžovų pergalę. Slovakus antra pergalė iš eilės kilstelėjo į trečią poziciją. Antri žengia slovėnai, kurie 1:0 laimėjo Maltoje, o atrankos F grupėje toliau pirmauja škotus 3:0 sutriuškinusi Anglija. Kitas atrankos rungtynes Lietuvos rinktinė žais Anglijoje kovo mėnesio pabaigoje.

Rungtynių statistika

Slovakija – Lietuva 4:0 (3:0)
Trnavos A. Malatinskio stadionas, 9653 žiūrovai
Teisėjas – Anastasios Sidiropoulos (Graikija)
Įvarčiai: 12 min. Adam Nemec, 15 min. Juraj Kucka, 36 min. Martin Škrtel, 86 min. Marek Hamšik (Slovakija).
Įspėtas: 52 min. Georgas Freidgeimas (Lietuva).

Lietuva: Ernestas Šetkus, Vytautas Andriuškevičius, Edvinas Girdvainis, Georgas Freidgeimas, Egidijus Vaitkūnas; Artūras Žulpa (33 min. Karolis Chvedukas), Vykintas Slivka, Mantas Kuklys; Arvydas Novikovas, Fedor Černych; Nerijus Valskis (87 min. Manfredas Ruzgis).

Atsargoje: Emilijus Zubas, Edvinas Gertmonas, Vaidas Slavickas, Linas Klimavičius, Arūnas Klimavičius, Deividas Česnauskis, Mindaugas Grigaravičius, Simonas Paulius, Vytautas Lukša.