Neįgaliesiems

Lietuvoje apsilankęs Kuveito futbolo asociacijos prezidentas: „Labai džiaugiuosi čia buvęs“

Lietuvoje neseniai viešėjo ir su Lietuvos rinktine kontrolines rungtynes sužaidė Kuveito nacionalinė komanda, o su ja, oficialioje delegacijoje, Lietuvoje lankėsi ir Kuveito futbolo asociacijos prezidentas šeichas Ahmadas Yousufas Al-Sabah.

Šis susitiko su Lietuvos futbolo federacijos vadovais, o vėliau stebėjo rungtynes, kuriose Lietuvos ir Kuveito nacionalinės rinktinės išsiskyrė taikiai – 1:1.

„Labai džiaugiuosi susitikęs su prezidentu Tomu (Danilevičiumi – red.), man ir rinktinei tai yra pirmas kartas Lietuvoje ir labai džiaugiuosi būdamas čia.

Savo draugams Kuveite jau sakiau, kad jie turi atvykti į Lietuvą, bet ne dabartiniu metu, o tarp balandžio ir spalio, būtent dėl oro“, – vizito Lietuvoje metu kalbėjo Kuveito futbolo vadovas.

Jis taip pat teigė atsiminęs ir pirmąsias Kuveito bei Lietuvos tarpusavio rungtynes, kurios vyko dar 2006-aisiais.

„Taip pat atsiminiau, kad Lietuva 2006-aisiais jau buvo atvykusi į Kuveitą, kur sužaidė rungtynes su mūsų rinktine. Mes taip pat siuntėme laišką prezidentui Tomui, kad jie bet kada gali atvykti ir sužaisti dar sykį“, – šyptelėjo pašnekovas.

Pastaruoju metu Kuveito komanda ne sykį kontrolinėse rungtynėse susitiko su Europos komandomis – kiek anksčiau jie rungtyniavo su Bosnijos ir Hercegovinos ekipa, o šiame rinktinių lange kovėsi su Lietuva ir Čekija.

„Turime naują komandą, dauguma žaidėjų yra jaunesni nei 23 metai, tik trys žaidėjai yra vyresni, tik du yra pasiekę 30 metų. Bandome paruošti šią komandą ateities varžyboms, todėl žaidėme prieš Bosniją ir Hercegoviną, Čekiją, ir dabar – Lietuvą. Norime pasisemti patirties iš šių stiprių komandų“, – apie komandos tikslus akistatose prieš Europos ekipas kalbėjo svečias.

Tuo tarpu LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius akcentavo, kad susitikime su Kuveito delegacija buvo aptartas ir galimas tolimesnis bendradarbiavimas.

„Turėjome susitikimą, apsikeitimą idėjomis, jų įspūdžiai buvo teigiami, jie buvo labai patenkinti, nesitikėjo, kad Lietuva bus tokia maloni šalis, aišku, šaltas oras jų netenkino, bet vasaros laikotarpiu jie turi norą sugrįžti, o ką ir minėjo jų federacijos prezidentas“, – jis liko tikrai patenkintas Lietuva – akcentavo E. Stankevičius.

Vienas LFF vadovų taip pat paaiškino, kodėl paskutinėms metų kontrolinėms rungtynėms buvo pasirinktas būtent toks varžovas.

„Turėjome paskutines rungtynes žaisti prieš Baltarusiją, bet visi žinome politinę situaciją, tad buvo priimtas sprendimas atsisakyti šių rungtynių bei ieškoti kitos rinktinės. Tarp galimų varžovų Europoje buvo tik trys varžovai – Kazachstanas, Baltarusija ir Sakartvelas, kalbėjomės apie variantą žaisti su Sakartvelo rinktine, bet po rungtynių Šiaurės Airijoje būtų tekę skristi tiesiai ten, būtų didelis krūvis ir buvo nuspręsta ieškoti kito kontitento komandos.

Turėjome keletą pasiūlymų žaisti su Afrikos žemyno komandomis, bet priėmėme sprendimą žaisti su Kuveito komanda, tai buvo abiems pusėms tinkančios sąlygos ir džiaugiamės, kad jie sutiko atvykti“, – mintimis dalinosi jis.

Apibendrindamas prabėgusius rinktinės metus E. Stankevičius pridėjo, kad jie nebuvo lengvi, o sprendimai dėl ateities turėtų būti priimami artimiausiu metu.

„Buvo tikrai sudėtingi metai, buvo daug pasikeitimų tiek rinktinės sudėtyje, tiek ir trenerių personale. Pradėjome metus su vienu treneriu, baigėme – su kitu, tad yra tikrai daug dalykų, apie ką reikia pagalvoti ir artimiausiu metu pradėsime dėliotis, kaip pasitiksime kitus metus“, – teigė jis.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS