Neįgaliesiems

Lietuvoje pirmą kartą vykdomi UEFA vartininkų B licencijos mokymai

LFF Kauno treniruočių centre nuo lapkričio 21 iki 24 dienos truko UEFA vartininkų B mokymų pirmasis modulis, kuriame dalyvavo 15 studentų.

Prasidėję mokymai – istorinės reikšmės, Lietuvoje vykdomi pirmą kartą. Šių mokymų programą Lietuvos studentams parengė Mantas Gintalas ir Audrius Paškevičius kartu su UEFA mentoriumi iš Estijos Martu Poomu.

Pirmą modulį Kaune padėjo vykdyti specialistai iš Vokietijos Rene Stampleris ir Ludwigas Trifellneris.

Įspūdžiais iš pirmojo modulio pasidalino LFF Techninio departamento atstovas Audrius Paškevičius.

– Kaip vertinate šių mokymų turinį bei kam teikiamas didžiausias dėmesys ruošiant vartininkus?

– UEFA propaguojama trenerių rengimo filosofija yra nukreipta į žaidybinius momentus, į jų bei varžybinės aplinkos sukūrimą treniruotės metu. Manau, kad dar turime problemą Lietuvoje, kad nemažai trenerių vis dar treniruoja ar mokina jaunuosius vartininkus atskirų elementų, žvelgia į techninius dalykus, bet nepakankamai į pačias žaidimo situacijas. Nepritaikome tų pratimų realaus žaidimo metu.

Tai ir yra pagrindinis skirtumas nuo to, ko reikalauja šie UEFA kursai. Rungtynių metu vartininkams dažniausiai reikia priiminėti vienokius ar kitokius sprendimus, elementarūs technikos pratimai netreniruoja sprendimo priėmimų, tačiau šio pobūdžio treniruotės moko vartininkus ne tik techninių veiksmų, tačiau ir taktinių bei priverčia priiminėti sprendimus reikalingus rungtynėse. Manau, kad kursų studentams patiko ši UEFA prieiga, jie suprato kas reikalaujama iš vartininkų. Aš tikrai tikiu, kad šie mokymai jiems padės ir mes netolimoje ateityje pamatysime geresnius rezultatus.

– Koks bus šių mokymų tolesnis turinys?

– Numatytas antrasis modulis balandžio mėnesio pradžioje. Laikotarpiu nuo pirmo iki antro modulio mes stebėsime besimokinančių trenerių darbą, važiuosime į klubus. Reikalavimai bus paprasti – tai ką mokinomės, prisitaikyti treniruočių metu ir tai naudoti. Po antro modulio vėl turėsime treniruočių stebėjimą. Rugpjūtį ar rugsėjį bus planuojami egzaminai, kuriame bus daugiau praktinių užduočių negu teorijos. Norėsime įsitikinti, ar pavyks studentams perteikti savo įgytas žinias į aikštę.

– Gal įstrigo kokia mintis iš lektorių, kalbant apie dabartinį vartininkų ruošimo poreikį ir svarbą?

– Kaip minėjau, esminis dalykas yra mokyt žaisti futbolą, ne treniruoti pratimus. Kiekvienam vartininkui yra lengviau, kuomet rungtynių metu atpažįsta situaciją, su kuria jis buvo susidūręs treniruotės metu. Tenka girdėti, jog mūsų vartininkai jaudinasi ar patiria kažkokią įtampą, kuri trukdo žaisti, tai šių mokymų  principas leidžia atpažinti žaidybines situacijas ir tinkamai reaguoti rungtynių metu. Tinkamas žinių perteikimas stipriai pagerina kokybę ir pačių vartininkų pasitikėjimą, kas persiteiks į rezultatą.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS