Neįgaliesiems

Lietuvoje po dviejų metų pertraukos viešėjęs G. Infantino: „Daug kas pasikeitė, bet viskas eina į viršų“

Prieš kurį laiką Lietuvoje šurmuliavo istorinis Lietuvos futbolo savaitgalis, kurio metu mūsų šalyje apsilankė ir FIFA prezidentas Gianni Infantino.

Futbolo savaitgalio metu Kaune įvyko Lietuvos FIFA legendų šventinės rungtynės, kuriose aikštėje pasirodė ir pats G. Infantino, bei LFF taurės finalas, pasibaigęs sensacinga „TransINVEST“ pergale.

Video interviu su FIFA vadovu žiūrėkite paspaudę čia.

G. Infantino teigė likęs patenkintas šiuo futbolo savaitgaliu bei jo renginiais.

„Buvau čia prieš dvejus metus, kalbėjome apie stadionus, apie infrastruktūrą, būsimus renginius, ir, aišku, tuo metu turėjome puikų pasaulio futsal čempionatą. Jo atmosfera ir renginiu mėgavosi visi jame apsilankę, visos komandos, kurios jame dalyvavo, vis dar man apie jį pasakoja.

Bet, taip, kalbėjome apie stadionų trūkumą ir dabar čia jau švenčiame Lietuvos narystės FIFA šimtmetį, surengėme legendų rungtynes su puikiais skirtingų laikų žaidėjais. Tad nuo praėjusio laiko pasikeitė daug dalykų, bet viskas eina į viršų“, – emociją dabar ir prieš dvejus metus palygino FIFA vadovas.

Jis taip pat pridėjo, kad dabar, Kaune iškilus moderniam stadionui, vis sparčiau galima vykdyti ir įvairius projektus bei iniciatyvas.

„Dabar yra puikus stadionas Kaune, taip pat reikia ir nacionalinio stadiono Vilniuje, kuris talpintų daugiau nei 20 tūkstančių žiūrovų, galbūt reikėtų ir dar vieno stadiono kažkuriame Lietuvos mieste ir reikia tiesiog daugiau futbolo aikščių, maniežų, kad federacija ir klubai galėtų įgyvendinti savo programas.

Kai yra infrastruktūra – tada reikia plėtros projektų, programų. FIFA turime talentų rengimo iniciatyvas, pagal tai dirba ir LFF, tad visų mūsų bendras darbas leis futbolui čia augti. Labai nekantrauju, kada vėl galėsiu čia grįžti“, – dėstė FIFA vadovas.

G. Infantino taip pat teigė, jog pozityvų įspūdį jam palieka ir dabartinio LFF prezidento Edgaro Stankevičiaus darbas.

„Edgarą žinau daug metų, prieš tai jis buvo generalinis sekretorius, žino visą federacijos darbą iš arti, visas stiprias ir silpnesnes puses. Anksčiau ir aš pats užėmiau generalinio sekretoriaus pareigas ir manau, kad tai yra geriausios pamokos vėliau užimant prezidento pareigas. Tikrai džiaugiuosi bendradarbiavimu su Edgaru.

Kai jis man papasakojo apie šį renginį, sprendimo priėmimui užtrukau gal tris sekundes, nes tai yra svarbu. Jo vadovaujama federacija atlieka puikų darbą ir tikiuosi tolimesnio mūsų bendradarbiavimo“, – akcentavo jis.

FIFA vadovas taip pat pridėjo, kad Lietuva ir toliau turi geras galimybes organizuoti įvairius tarptautinius renginius.

„Apie tai nemažai jau kalbėjome – ką dar galime nuveikti FIFA lygmeniu, žinoma, Lietuva taip pat gal turėti ambicijas organizuoti ir UEFA renginius. Nepamirškime, kad čia jau surengėme pasaulio futsal čempionatą ir jis tikrai buvo pavykęs, bet yra dar daug dalykų, kuriuos galima nuveikti mergaičių, berniukų futbole. Kai yra infrastruktūra – galima galvoti ir kalbėti apie pozityvius dalykus, nes žmonėms čia patinka“, – akcentavo G. Infantino.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS