Neįgaliesiems

Lietuvos atletinio rengimo atstovai dalyvavo UEFA „Share“ seminare

Helsinkyje spalio 22–26 dienomis susibūrė atstovai iš 12 šalių, kurie susipažino su naujausiomis futbolo atlertinio rengimo tendencijomis ir UEFA veiklos vizija.

Seminare dalyvavo Armėnijos, Estijos, Farerų Salų, Islandijos, Kazachstano, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos ir Ukrainos specialistai. Į Helsinkį atvyko du Lietuvos atstovai – Georgas Freidgeimas, LFF Techninio departamento narys, atsakingas už atletinį rengimą bei Lietuvos vaikinų U17 rintkinės atletinio rengimo treneris Vitalijus Limontas.

Šiame seminare buvo sutelktas dėmesys į 4 temas – nacionalinių asociacijų esamos atletinio rengimo edukacijos įvertinimas, naujųjų UEFA atletinio rengimo diplomo kursų startas ir turinys, žmogiškųjų išteklių poreikis įvykdyti šio diplomo kursus, specifinių elementų įgyvendinimas (testavimas ir stebėsena, jaunųjų žaidėjų brendimas ir kt.).

Savo įspūdžiais iš Helsinkyje surengto seminaro pasidalino Georgas Freidgeimas, džiaugdamasis, kad UEFA skiria dar didesnį dėmesį atletinio rengimo temoms bei skatina nacionalinių federacijų specialistų tarpusavio bendradarbiavimą.

„Ši patirtis buvo man ypatinga tuo, kad pirmą kartą dalyvavau tokiame UEFA renginyje ir jame buvo labai įdomu, informatyvu ir produktyvu. Pats pasisėmiau nemažai patirties kaip reiktų edukatoriui elgtis, kaip pristatinėti tokio pobūdžio medžiagą. Labai patiko pateikta kitų šalių patirtis ir geroji praktika. Seminare dalyvavo išties aukšto lygio pranešėjai. Didelį įspūdį man paliko Chrisas Barnesas, Paulas Balsomas ir Werneris Helsenas – žmonės su didele patirtimi ir žiniomis, kurie parengė daug straipsnių. Su jų darbais teko anksčiau susipažinti ir dalį jų metodikų pritaikau praktinėje veikloje.

Kalbėjome bendrai apie dabartinę situaciją dėl atletinio rengimo bei šios srities trenerių, būsimų „Fitness for football“ kursų vedimą, kadangi planuojama ateityje įvesti atskirą UEFA atletinio rengimo diplomą. Buvo įdomu susipažinti, kaip kitoms šalims sekasi su panašiais pilotiniais projektais. Lietuvos futbolo federacija anksčiau surengė du įžanginius seminarus dėl atletinio rengimo trenerių sertifikato, vykusius 2021 ir 2022 metais bei esame numatę tęsti šią veiklą. LFF atletinio rengimo mokymai bus vykdomi 2024 metais, taip pat netolimoje ateityje turėtų startuoti šios srities UEFA diplomo kursai“, – apžvelgė G. Freidgeimas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS