Neįgaliesiems

Lietuvos atstovai atsiėmė UEFA diplomus: įgyta neįkainojama patirtis paspartins šalies futbolo plėtrą

Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA) surengė trečiąją mokymų sesiją siekiant padėti UEFA narių futbolo ekspertams pagerinti ir pagilinti praktines futbolo vadybos žinias. Po trečiosios sesijos visi šių mokymų klausytojai atsiėmė diplomus ir pažangiųjų studijų pažymėjimus, liudijančius apie įgytas neįkainojamas žinias.

Pirmoji UEFA CFM (angl. Certificate in Football Management) kursų sesija praėjusių metų pabaigoje vyko Kaune, šių metų pradžioje Lietuvos atstovai tobulino savo įgūdžius nuotoliniu būdu, o paskutinė sesija vasarą vyko Vilniuje. Paskutinėje sesijoje mokymų klausytojai galutinai įtvirtino futbolo vadybos žinias pratybų metu – jiems teko atlikti UEFA Čempionų lygos simuliacinę užduotį.

„Imitacinė užduotis buvo optimali veikla, padėjusi dalyviams suprasti UEFA Čempionų lygos rungtynių operacinę aplinką, taip pat ir tai, koks svarbus vaidmuo tenka komandiniam darbui ir veiksmingam bendravimui – tai yra būtina siekiant paties aukščiausio lygio. Mokymų dalyviai atliko puikų darbą, buvo tikrai aktyvūs ir parodė, kad supranta, su kokiais iššūkiais tenka susidurti organizuojant tokias rungtynes ir ko galima tikėtis“, – sakė UEFA komercijos operacijų specialistas Iñaki Uribarri.

Pasak jo, pratybos parengtos taip, kad pasiūlytų įvairias ir realias aplinkybes, su kuriomis reikia susidoroti, todėl mokymų dalyviams jos kelia reikiamo lygio iššūkius. I. Uribarri teigia, kad tai yra išties sudėtinga užduotis, tačiau atvejai, su kuriais tenka susidurti, yra realūs ir įmanomi. Būtent todėl šis pratimas yra toks naudingas.

„Šių mokymų dalyviai – jau patyrę specialistai, kurių futbolo pasaulyje tikrai laukia šviesi ateitis. Mane asmeniškai sužavėjo jų lygis ir gebėjimai. Be jokios abejonės, CFM suteikia jiems vertingų papildomų žinių ir įgūdžių, kurie tikrai padės jiems patiems, jų asociacijoms ir organizacijoms dar geriau atlikti savo užduotis ir pareigas“, – sakė I. Uribarri.

Įgyti įgūdžiai padės mokymuose dalyvavusiems Lietuvos atstovams skatinti šalies futbolo plėtrą – tuo įsitikinęs UEFA akademijos vadovas Junodas Thomasas. Jis teigia, kad mokymų dalyviai jau netrukus pritaikys įgytas žinias praktiškai, tačiau jie neturėtų sustoti mokytis: „Išsilavinimas – tai kelionė visą gyvenimą. Todėl tikrai tikiuosi, kad mūsų absolventai ateityje pagalvos apie tolesnius kursus.“

UEFA akademijos vadovas yra dėkingas Lietuvos futbolo federacijai (LFF) už šių kursų įgyvendinimą. Bendromis pastangomis Kaune suorganizuoti mokymai leido įgūdžius ir žinias įgyti ne tik Lietuvos atstovams, bet ir grupelei svečių iš užsienio. „Baigiamasis seminaras vainikavo devynis mėnesius trukusias įtemptas studijas Lietuvoje. Man labai patiko grupės diskusijos, ypač kai nagrinėjome įvairius hipotetinius futbolo ateities scenarijus. Tai gana sudėtinga užduotis, nes niekas negali nuspėti ateities. Tačiau svarbu, kad lavintume savo protą mąstyti apie įvairias galimas ateitis ir taip pagerintume savo veržlumą strategiškai mąstydami.

Norėčiau dar kartą padėkoti LFF už puikų visos programos organizavimą. Į kiekvieną CFM kartą kviečiama po dešimt dalyvių iš kitų nacionalinių asociacijų. Visi šių metų kartos dalyviai iš užsienio liko sužavėti svetingumu, kurio sulaukė Lietuvoje. Esu tikras, kad tai sukurs ilgalaikį papildomą ryšį tarp LFF darbuotojų ir šių asociacijų atstovų“, – kalbėjo J. Thomasas.

Kursus sėkmingai pabaigė Edgaras Abromavičius, Rita Bagdonienė, Matheusas Oliveira Lima de Souza Camposas, Tadas Kijanskas, Justas Klimavičius, Dalia Kriaučiūnienė,  Arnoldas Mauragas, Dominykas Norkus, Marijus Rimas, Artūras Samusevas, Tadas Šumskus, Robertas Šuškevič,  Laurynas Vairys, Irena Valantienė, Kristijonas Vegys.

Su jais kursus baigė ir keli svečiai iš užsienio: Karlis Boitmanis, Giulia De Carli, Vitalijus Danilčenka, Davidas Isakovas, Vaso Mijanovičius, Gencas Mustafa, Shkodranas Rama, Arturas Sahakyanas, Andrijus Vandziliakas.

„Šie mokymai – tai nuostabi galimybė visiems jų dalyviams. Tarptautinio lygio dėstytojų pateikta medžiaga ir praktiniai užsiėmimai leidžia pažinti futbolą dar giliau. Akiratį praplečia ir iš skirtingų šalių atvykę kursiokai, turintys skirtingą kultūrinę patirtį tiek futbolo, tiek asmenine prasme. Nors mokymų metu teko daug laiko skirti tiek medžiagai įsisavinti, tiek rašto darbams, šios žinios buvo labai reikalingos. Jos verčia nesustoti ir tobulėti toliau“, – CFM kursus apibūdino LFF generalinė sekretorė Rita Bagdonienė.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS