Neįgaliesiems

Lietuvos atstovai dalyvavo Specialiosios olimpiados Europos futbolo konferencijoje

Lapkričio 14–16 dienomis Budapešte vyko Specialiosios olimpiados konferencija, remiama UEFA „Respect“ judėjimo.

Į 15 kartą surengtą Specialiosios olimpiados Europos futbolo konferenciją buvo pakviesti du Lietuvos atstovai – Masinio futbolo asociacijos vadybininkas Martynas Karpavičius ir Lietuvos specialiosios olimpiados futbolo programos koordinatorius-rinktinių treneris Rytis Šležys.

Specialiosios olimpiados sąjūdis skatina įtraukti sutrikusio intelekto asmenis į sporto varžybas, kuriose jie galėtų atsiskleisti pasauliui savo vertybėmis – įgūdžiais, drąsa, noru dalyvauti ir džiaugsmo patyrimu.

Šios konferencijos dalyviai galėjo prisijungti prie paraleliai Budapešte vykusios „European Football for Development Network“ konferencijos bei užmegzti tarptautinį bendradarbiavimą.

„Tai buvo mano pirma išvyka, kurioje teko dalyvauti Specialiosios olimpiados organizuotoje konferencijoje. Moldovos, Airijos, Belgijos, Izraelio ir kitų šalių pristatymai apie futbolo svarbą ir keliamus tikslus sužavėjo tuo, kad yra įtraukiami specialių poreikių  žmonės į futbolą, kur aktyviai įsitraukia ir futbolo klubai. Kaip pateikė Izraelio atstovas, profesionalių futbolo klubų rungtynių metu, esant pertraukai, sudaroma galimybė futbolą žaisti ir specialių poreikių turintiems žmonėms, taip parodant, kad jie yra svarbūs.

Nustebino, kaip aktyviai organizuojami Futsal turnyrai akcentuojant taisykles, kurios per daug nesiskiria nuo tikro Futsal žaidimo taisyklių, bet akcentuojant jungtinio futbolo principą, jog žaidžia futbolą kartu žaidėjai su specialių poreikių turinčiais žmonėmis“, – įspūdžiais pasidalino Martynas Karpavičius.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS