Neįgaliesiems

Lietuvos atstovė dalyvavo tarptautiniame seminare apie futbolo poveikį aplinkai

Osle surengtas tarptautinio projekto „GreenCoach“ seminaras, kuriame aptarta projekto eiga, aplinkosauginės Europos futbolo problemos ir naujausios iniciatyvos. 

Šiuo projektu siekiama pritaikyti gerąją praktiką sporto organizacijose, įdiegti stebėsenos modelį bei aktualizuoti tvarumą kaip kasdienės klubo vadybos elementą.  

„GreenCoach“ projektą palaiko UEFA, jame dalyvauja Norvegijos, Belgijos, Švedijos, Prancūzijos ir Lietuvos futbolo federacijos arba jų nariai. Projektą koordinuoja „Ecoserveis“, „TDM 2000 International“ organizacijos, Sant‘Anna mokyklos Vadybos Institutas bei finansuoja Europos Sąjungos fondas „Erasmus+“. 

Spalio 12–14 dienomis surengtas antrasis „GreenCoach“ projektų dalyvių susirinkimas. Kaip ir pirmajame susirinkime 2020 metų vasarį Kaljaryje, taip ir antrajame Lietuvai atstovavo Greta Valikonienė, dirbanti Lietuvos masinio futbolo projektų vadove. Šįkart užsiėmimai vyko „Ullevaal“ stadione, kuriame rungtynes žaidžia Norvegijos nacionalinė futbolo rinktinė.

„Bendrasis šio susirinkimo tikslas buvo aptarti atliktus darbus, susidėlioti tolimesnius planus. Kadangi projekto nariai yra iš skirtingų šalių ir bendrauja dažniausiai nuotoliniu būdu, toks „team-building“ pobūdžio susirinkimas buvo reikalingas. Dvi dienas dalyvavome teoriniuose bei praktiniuose užsiėmimuose, diskutavome ir dalijomės patirtimi.

Kalbant apie naujoves, šiuo metu ruošiamas žaliasis įrankis, kuris bus kiekvienam prieinamas „online“ režimu internete. Futbolo klubai ir organizacijos galės užsiregistruoti, susikurti savo paskyrą ir įvesti duomenis, pavyzdžiui, kiek elektros suvartojama, kiek transportas nuvažiavo kilometrų. Klubas gaus ataskaitą ir analizę, kiek jie yra taršūs bei kokių veiksmų gali imtis. „GreenCoach“ galutinis tikslas – remiantis metodine medžiaga bei tyrimais, sukurti priemones, padėsiančias mažinti klubų sukeliamą taršą, taip pat paskatinti klubus labiau įsitraukti į žaliųjų priemonių įgyvendinimą“, – teigė Greta Valikonienė. 

Aplinkosauginės problemos futbole tapo Europos futbolą administruojančios UEFA prioritetu. Spalio 18-ąją UEFA kartu su Europos Komisija pranešė apie kampaniją #EveryTrickCounts, kuri sutelkia futbolo žvaigždes ir aistruolius išreikšti palaikymą kovai prieš antropogeninių veiksnių lemiamą klimato kaitą. 

„Pats futbolas kaip renginys, deja, nėra naudingas aplinkai, todėl yra poreikis daryti pokyčius siekiant padaryti kuo mažiau žalos gamtai. Tiek UEFA, tiek Europos Komisija pastaruoju metu inicijuoja daugiau aplinkosauginių projektų, kurie susiję su sportu, tad svarbu, jog ir Lietuvos futbolo bendruomenė būtų sąmoninga ir aktyvi šioje srityje“ , – reziumavo Greta Valikonienė. 

 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS