Neįgaliesiems

Lietuvos čempionėms suteikta UEFA licencija, atrankos turnyras bus keliamas į spalį

Šiaulių „Gintros-Universiteto“ klubas viena po kitos sulaukė dviejų naujienų iš UEFA būstinės.

Visų pirma, oficialiai pranešta, kad Lietuvos čempionių ekipai yra suteikta UEFA licencija užtikrinsianti galimybę varžytis prestižiniame UEFA moterų Čempionių lygos turnyre.

Antrojoje naujienoje pažymima, kad keičiasi UEFA Čempionių lygos atrankos turnyro vykdymo datos. Dėl pasaulinės pandemijos visiškai susijaukė 2019–2020 metų sezono pabaiga, o tai sudarė prielaidas nukelti ir ateinančias atrankos kovas, kurios pagal įprastą grafiką turėjo vykti rugpjūčio pradžioje, tačiau šiais metais jų organizavimas planuojamas spalio 7–12 dienomis.

Tiesa, šie pakeitimai dar turės būti patvirtinti oficialiai birželio 17-ąją vyksiančio UEFA moterų Čempionių lygos bei UEFA vykdomojo komiteto posėdžio metu. 

Gintros-Universiteto klubo direktorius Mantas Radavičius komentuodamas abi žinias visų pirma pasidžiaugė, kad komandai pavyko gauti UEFA licenciją, mat tai buvo pirmasis kartas kai moterų futbolo klubas turėjo pereiti tą pačią licencijavimo tvarką, kaip ir vyrų.

Anksčiau užtekdavo tapti Lietuvos čempionėmis ir jau galėdavai dalyvauti turnyre. Nuo šių metų UEFA reikalavimai moterų klubams tapo griežtesni, todėl turėjome įvykdyti sąrašą punktų, kuriais remiantis buvo svarstoma kuriems klubams licenciją suteikti, o kurie neatitinka reikalavimų arba per kurį laiką turi juos susitvarkyti, kad galėtų pretenduoti iš naujo. Visus kriterijus, įskaitant teisinius, finansinius, sporto, personalo, infrastruktūros, jaunimo komandos mums pavyko pagrįsti iš karto, – naujos tvarkos principus aiškino M. Radavičius.

Nuo kitų metų licencijavimo projektus turės įgyvendinti ir visi teisės dalyvauti Lietuvos moterų futbolo A lygoje sieksiantys klubai, o iki šiol tokių reikalavimų nebuvo. 

Pasak klubo direktoriaus dabar svarbiausia, kad visi ateinantys planai virstų realybe, kadangi tokio paties šoko, kaip šį pavasarį, ko gero, nebepakeltų daugelis sporto komandų.

Planuojama, kad UEFA Čempionių lygos atrankos turnyras šį kartą vyks ne kaip jau buvo įprasta rugpjūtį, o spalio pradžioje. Pagal atnaujintus grafikus turėsime šiek tiek koreguoti pasirengimo ciklą, stovyklų ir kontrolinių rungtynių išdėstymą, tačiau tai išsprendžiami galvosūkiai. Svarbiausia yra, kad visa tai įvyktų, nes kitu atveju net gi sunku įsivaizduoti ar bebūtų įmanoma atrasti planą C ar D, – nevyniodamas į vatą kalbėjo Gintros-Universiteto direktorius.

Jis taip pat pabrėžė, kad klubas neatsisako minčių pretenduoti atrankos turnyrą ir šiais metais organizuoti Lietuvoje bei išskyrė palankias aplinkybes, kurios gali turėti teigiamos įtakos UEFA sprendimui.

Akivaizdu, kad visas pasaulis yra stipriai paveiktas pandemijos, tačiau jeigu analizuotumėme atskiras šalis vertinant pagal infekcijos išplitimo mastus galime matyti, kad Lietuva šiame kontekste yra viena saugiausių valstybių. Tikėtina, kad šis kriterijus gali būti itin reikšmingas skirstant šeimininkų teisių kelialapius, – vylėsi vienas klubo vadovų.

fkgintra.lt infromacija

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS