Neįgaliesiems

Lietuvos eSporto atstovų lūkesčiai prieš UEFA eEuro turnyrą – prasimušti į geriausiųjų šešioliktuką

Jau šį mėnesį startuos antrasis UEFA eEuro čempionatas, kuriame antrus metus iš eilės savo atstovus turės ir Lietuva – šiemet mūsų šaliai šiose varžybose atstovaus Edgaras Skrielius ir Marius Medišauskas.

E. Skrieliui tai bus jau antrasis kartas atstovaujant Lietuvos rinktinei, mat komandos nariu jis buvo jau ir pernai, tuo tarpu M. Medišauskas, sėkmingai pasirodęs šių metų atrankos varžybose, eEuro čempionate startuos pirmąsyk.

„Lūkeščiai atstovauti Lietuvos rinktinei antrus metus iš eilės išsipildė. Labai norėjau patirti šį įdomų virtualų nuotykį dar kartą“, – sakė E. Skrielius.

Edgaras Skrielius

Tuo tarpu M. Medišauskas teigė besitikintis, jog oficialiose rungtynėse pavyks išlaikyti koncentraciją viso turnyro metu.

„Smagu atstovauti Lietuvai, tačiau kažkokio super jausmo nejaučiu. Per atranką į nacionalinę rinktinę nesijaudinau, išlikau gan ramus. Tikiuosi, kai reikės atstovauti Lietuvai, taip pat jaudulio nebus. Tiek, kad bus sunku išlaikyti šaltus nervus. O kaip bus, galima tik spėlioti“, – svarstė pirmą kartą eEuro varžybose startuosiantis M. Medišauskas.

Praėjusiais metais Lietuvos eSporto rinktinė pateikė nemažą staigmeną jau pirmu mėginimu patekusi tarp 20 stipriausių Europos komandų. E. Skrieliaus teigimu, šiemet lengviau nebus, tačiau tikslai keliami dar aukštesni.

„Lengviau nebus, nes patekome į sunkesnę grupę lyginant su praeitais metais. Be abejo, sukaupėme patirties, dėl to jaudulys neturėtų trukdyti, dažniausiai šis dingsta prasidėjus rungtynėms.

Patekimas tarp 16 stipriausių senojo žemyno komandų būtų fantastiškas rezultatas. Tikėkimės sėkmė bus su mumis“, – šyptelėjo jis.

Nemažus lūkesčius akcentavo ir M. Medišauskas.

„Jie išlieka aukščiausi – patekti į pagrindinį turnyrą. Jei lūkeščiai nėra aukščiausi, kam tada dalyvauti? Aišku, juos įvykdyti bus velniškai sunku, tačiau viskas įmanoma su tinkamomis sąlygomis ir šiek tiek sėkmė“, – sakė rinktinės naujokas.

Marius Medišauskas

Jis taip pat pabrėžė ir tai, kad iš savo komandos draugo E. Skrieliaus, kuris rinktinei jau atstovavo pernai, susilaukia ir nemažai reikalingų patarimų.

„Edgaras tikrai padeda, atsako į nemažai klausimų. Kaip PES veteranas žino tikrai nemažai žaidimo niuansų, tad susilaukiu nemažai patarimų“, – teigė jis.

Pats E. Skrielius tikino, jog po sėkmingo pasirodymo praėjusiais metais buvo jaučiamas paaugęs susidomėjimas eSportu. Žaidėjas taip pat teigė besiviliantis, kad tai turės teigiamos įtakos ir ateityje.

„Susidomėjimas praeitais metais buvo tikrai nemažas. Artimoje aplinkoje mane supantys žmonės vis pasidomi, paklausinėja, ar ir šiemet vyks kažkas panašaus. Galima teigti, kad pernykštis nemažas naujienų srautas apie eSportą davė žmonėms supratimą apie tai, kas visa tai yra“, – pasakojo E. Skrielius.

Primename, jog kvalifikaciniame etape lietuviai startuos F grupėje, kur jiems teks rungtis su Izraelio, Belgijos, Farerų Salų, Airijos Šveicarijos rinktinėmis.

Grupių rungtynės vyks kovo 15, 29 bei balandžio 12 ir 26 dienomis.

Pagal dabar numatytą planą, į kitą etapą pateks visų grupių nugalėtojai, o antras vietas užėmusios komandos bus paskirstytos į dvi grupes po penkias komandas, iš kurių toliau pateks po tris.

Finalinį turnyro etapą planuojama surengti šių metų liepą Londone, likus kelioms dienoms iki Europos futbolo čempionato finalo.

Čempionų titulą šiemet gina Italijos rinktinė, kuri inauguraciniame turnyre pernai finale nugalėjo Serbijos ekipą.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS