Lietuvos futbolininkai triumfavo Specialiojoje olimpiadoje

Lietuvos jungtinio futbolo rinktinė Pasaulio specialiosios olimpiados finale Abu Dabyje nugalėjo Brazilijos komandą ir iškovojo aukso medalius.

Specialioji olimpiada įgalina atletus rungtis bendrose komandose kartu su intelektinę negalią turinčiais žmonėmis. Specialiosios olimpiados propaguojamos jungtinės sporto šakos įtraukia 1,4 milijono asmenų pasaulyje. Šių žaidynių tikslas yra sulaužyti stereotipus apie žmonės, kurie turi intelektinę negalią bei skatinti vienybę.

Olimpiada Jungtiniuose Arabų Emyratuose vyko 2019 m. kovo 14–21 d. Lietuvos atstovai pranoko atrankos varžybose Indoneziją rezultatu 4:0, Pakistaną 4:0, o grupės varžybose – Indoneziją 6:5, Braziliją 2:0.  Pusfinalyje mūsiškiai 6:4 įveikė Prancūzijos, o finale 4:2 nugalėjo Brazilijos atstovus.

Lietuvos jungtinio futbolo rinktinės nariai: žaidėjai Robertas Bolotov, Edgaras Kemtys, Evaldas Kugys, Rimvydas Lipnevičius, Arminas Orlauskas, Ernestas Sakalauskas, Deividas Sinkevičius, Martynas Šležys, Arnoldas Trakšelis, treneriai Rytis Šležys ir Vida Misevičienė.