Neįgaliesiems

Lietuvos futbolo atstovai dalyvavo UEFA organizuotoje trenerių rengimo Konferencijoje

Rugsėjo 19–20 dienomis Nione įvyko UEFA trenerių švietimo konferencija, kurios pagrindas buvo integruotas požiūris į treniravimą.

Konferencijoje dalyvavo ir du Lietuvos futbolo atstovai – LFF techninis direktorius Reinholdas Breu bei Futbolo trenerių rengimo asociacijos prezidentas Valdas Urbonas.

Savo įžanginėje kalboje UEFA techninės plėtros vadovas Frankas Ludolphas sakė: „Mūsų trenerių ugdymo filosofija remiasi pagrindiniais įgalinimo, naujovių, pagarbos nacionalinėms futbolo kultūroms ir istorijoms principais bei pagrindine šios konferencijos tema – kryptingu bendradarbiavimu“.

Nuo paskutinės konferencijos, vykusios 2019 m., Europos futbole pastebimas poslinkis link bendro požiūrio į trenerių švietimą – 40 iš 55 UEFA asociacijų dabar siūlo specializuotas trenerių pedagogų tobulinimo programas.

Tikimasi, kad iki 2024 m. pradžios asociacijos turės savo sertifikavimo sistemą su aiškiai apibrėžta filosofija, nuoseklumu ir tinkamais kokybės kontrolės bei vertinimo procesais.

Konferencijoje taip pat buvo išklausyta UEFA Fitness4Football patarėjų grupė, pateikusi pranešimą apie pagrindinį kūno rengybos trenerių vaidmenį gerinant žaidėjų pasirodymą ir savijautą visais žaidimo lygiais. Grupės, kurią sudaro šeši vyrai ir keturios moterys, misija yra remti asociacijas kuriant ir teikiant švietimo turinį futbolo ir kūno rengybos treneriams, taip pat būti būsimų trenerių mentoriais.

Naujausias įvykis – laipsniškas naujo UEFA kūno rengybos trenerio diplomo įgyvendinimas, bandomieji kursai pasirinktose šalyse turi būti surengti iki 2023–2024 m. sezono pabaigos, o visas jų pristatymas numatytas 2024 m. rudenį.

Kursai, visų pirma, bus skirti sporto ir mankštos mokslo teorijos taikymui praktinėse situacijose. Sukūrus patikimą ir pripažintą kvalifikaciją, diplomas padės suderinti mokymosi ir sertifikavimo procesą visoje Europoje.

Taikant integruotą trenerio metodą, didelė konferencijos dalis buvo skirta UEFA moterų futbolo kompetencijų sistemai. Šiais metais pristatytos sistemos pagrindinis tikslas yra suteikti studentams, lankantiems UEFA trenerių kursus, daugiau įžvalgų apie moterų žaidimo poreikius, taip pat paskatinti daugiau moterų įgyti trenerio ir trenerio-pedagogo kvalifikaciją.

uefa.com informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS