Lietuvos futbolo atstovai užsienyje (balandžio 10–16 dienos)

LFF.lt tradiciškai pristato lietuvos futbolo atstovų pasirodymus užsienio pirmenybėse praėjusią savaitę.

Balandžio 10 diena (pirmadienis)

Latvijos lygoje nesėkmę patyrė „Tukums 2000“ ekipa su lietuviu puolėju Faustu Steponavičiumi, kuri namuose 0:2 nusileido „Riga FC“ futbolininkams. Lietuvis savo komandos sudėtyje žaidė visas rungtynes.

Kitame mače Rygos RFS su Karoliu Uzėla išvykoje 0:0 išsiskyrė su „Auda“ vienuolike. Lietuvis šį sykį nuo atsarginių suolo pakeltas nebuvo.

Antroje Anglijos lygoje tašką į savo sąskaitą pridėjo „Huddersfield“ ekipa su lietuviu analitiku Linu Treigiu. Ji savo aikštėje 2:2 sužaidė su „Blackburn Rovers“.

Albanijos aukščiausioje lygoje lygiosiomis sužaidė Gyčio Paulausko atstovaujama „Egnatia“ komanda, kuri savo aikštėje 1:1 sužaidė su lygos lyderiu „Partizani“. Lietuvis žaidė iki 64 minutės.

„Serie B“ pirmenybėse Italijoje pralaimėjimą patyrė „Ternana“ klubas su Titu Krapiku, kuris išvykoje 0:1 nusileido „Brescia“ komandai. Vartų sargas iš Kėdainių liko ant savo komandos atsarginių suolo.

Slovėnijos lygoje pralaimėjimus patyrė abu klubai su lietuviais. Ljublianos „Olimpija“ išvykoje 0:1 pralaimėjo „Bravo“ komandai (Justas Lasickas žaidė startinėje sudėtyje, 47 minutę gavo geltoną kortelę ir 62 minutę buvo pakeistas), o „Mura“ komanda su Domantu Šimkumi, kuris žaidė nuo 77 minutės, namuose 0:2 nusileido „Celje“.

Lenkijos aukščiausioje lygoje tašką iškovojo „Legnica“ klubas, kurio trenerių štabe dirba lietuvis Donatas Vencevičius. Komanda namuose 2:2 sužaidė su Varšuvos „Legia“.

Balandžio 11 diena (antradienis)

Vietnamo čempionate nesėkmę patyrė SLNA FC klubas su lietuviu gynėju Vytu Gašpuičiu, išvykoje 0:1 pralaimėjusi „Nam Dinh“ komandai. Lietuvis žaidė visas rungtynes.

Latvijos čempionate solidžią pergalę iškovojo Rygos „Metta“ su Kristupu Keršiu. Ji išvykoje 3:0 sutriuškino „Super Nova“ ekipą, o lietuvis žaidė visas rungtynes.

Artemijus Tutyškinas grįžo į startinę Lodzės LKS ekipos sudėtį, o jo komanda antroje Lenkijos lygoje 1:1 sužaidė su „Leczna“. 62 minutę gynėjas iš Lietuvos gavo geltoną kortelę ir 74 minutę buvo pakeistas.

Šiaurės Airijos lygos išlikimo grupėje taip pat pergalę iškovojo „Carrick Rangers“ su Nedu Mačiulaičiu, kuri savo aikštėje 2:0 pranoko „Dungannon“. Lietuvis rungtynes pradėjo startinėje sudėtyje ir 82 minutę buvo pakeistas.

Balandžio 12 diena (trečiadienis)

Kipro čempionato išlikimo grupėje pralaimėjimą patyrė Limasolio AEL su Fedoru Černychu. Jo klubas išvykoje 0:2 nusileido „Karmiotissa“ ekipai. Rinktinės kapitonas mačą pradėjo startinėje sudėtyje, 35 minutę gavo geltoną kortelę ir po pertraukos buvo pakeistas.

Antrose Indijos supertaurės turnyro grupės rungtynėse pralaimėjo Keralos „Blasters“ komanda, kur sporto direktoriumi dirba lietuvis Karolis Skinkys. Jo komanda 0:2 nusileido „Sreenidi Deccan“.

Kroatijos taurės pusfinalyje triumfavo Splito „Hajduk“ komanda, kur sporto direktoriumi dirba lietuvis Mindaugas Nikoličius. Titulą ginanti Splito komanda išvykoje 1:0 nugalėjo „Slaven Belupo“ futbolininkus ir žengė į finalą, kur jų lauks dvikova su „Šibenik“ futbolininkais, kurie sensacingai eliminavo Zagrebo „Dinamo“.

Balandžio 13 diena (ketvirtadienis)

Pasirodymą Graikijos taurėje pusfinalio etape baigė Vykintas Slivka ir jo atstovaujamas „Lamia“ klubas. Antrose pusfinalio rungtynėse jo ekipa išvykoje 1:1 išsiskyrė su Salonikų PAOK. Visgi pirmasis mačas buvo pralaimėtas net 1:5, tad į finalą pateko Salonikų klubas. Antrame pusfinalio mače V. Slivka žaidė startinėje sudėtyje, 24 minutę gavo geltoną kortelę ir 69 minutę buvo pakeistas.

Balandžio 14 diena (penktadienis)

Rumunijos antros lygos išlikimo grupėje tašką iškovojo „Csikszereda“ komanda su Ignu Kružiku, kuri išvykoje 1:1 sužaidė su „Baia Mare“. Lietuvis šiose rungtynėse aikštėje nepasirodė.

Latvijos pirmenybėse Rygos RFS su Karoliu Uzėla namuose 1:0 nugalėjo „Tukums 2000“, kuriam nuomos pagrindais iš to paties Rygos klubo atstovauja Faustas Steponavičius. K. Uzėla žaidė nuo rungtynių pradžios ir po pirmo kėlinio buvo pakeistas, tuo tarpu F. Steponavičius prieš savo motininę komandą registruotas nebuvo.

Ketvirtoje Vokietijos lygoje „Wiedenbruck“ klubas su lietuviu puolėju Manfredu Ruzgiu išvykoje 0:2 pralaimėjo „Rodinghausen“ komandai. Lietuvis žaidė 64 minutes.

Antroje Nyderlandų lygoje dar vieną nesėkmę patyrė Tomo Kalinausko „Den Bosch“ ekipa, savo aikštėje 1:2 nusileidusi „Helmond“ komandai. Lietuvis žaidė nuo pradžių ir 71 minutę buvo pakeistas.

Italijos „Serie A pirmenybėse“ dar vieną pergalę iškovojo ir antroje vietoje tvirtinasi Romos „Lazio“ su Mariumi Adamoniu. Sostinės klubas išvykoje 3:0 susitvarkė su „Spezia“ komanda. Lietuvis savo komandos pergalę stebėjo nuo atsarginių suolo.

Balandžio 15 diena (šeštadienis)

Kazachstano čempionate pirmą pergalę iškovojo „Kaspij“ komanda, kuriai priklauso Vilius Armanavičius. Jo klubas namuose 2:0 nugalėjo „Okzhetpes“ futbolininkus. Lietuvis šiam mačui registruotas nebuvo.

Vietnamo lygoje pergalę iškovojo Vyto Gašpuičio atstovaujamas SLNA FC klubas, kuris namuose 3:1 pranoko „Gia Lai“ ekipą. Gynėjas iš Lietuvos žaidė visas rungtynes.

Latvijos čempionate nesėkmę patyrė Rygos „Metta“ komanda su Kristupu Keršiu, kuri išvykoje 1:2 neprilygo „Jelgava“ ekipai. Lietuvis taip pat žaidė nuo pirmos iki paskutinės minutės.

Izraelio lygos išlikimo grupėje tarpusavyje susitiko du lietuvių klubai – Haifos „Hapoel“ su Arvydu Novikovu savo aikštėje 1:0 palaužė Tel Avivo „Hapoel“, kurios vartus gina Emilijus Zubas. A. Novikovas savo ekipoje į aikštę žengė 79 minutę, tuo tarpu E. Zubas kitoje barikadų pusėje žaidė visas rungtynes.

Kitoje šios grupės rungtynėse tašką iškovojo „Kiryat Shmona“ klubas, kuris išvykoje 1:1 sužaidė su Haderos „Hapoel“. Svečių komandoje vartininkas Džiugas Bartkus žaidė visas rungtynes.

Trečioje Lenkijos lygoje pralaimėjo „Garbarnia“ komanda su lietuviu Donatu Nakrošiumi, kuri namuose 0:1 nusileido „Siarka“ ekipai. Lietuvis mačą pradėjo startinėje sudėtyje ir po pirmo kėlinio buvo pakeistas.

Slovėnijos čempionate ant suolo liko Domantas Šimkus, o jo atstovaujamas „Mura“ klubas namuose 1:1 sužaidė su „Radomlje“.

Antrame Anglijos divizione nesėkmę patyrė „Huddersfield“ komanda, kurioje analitiku dirba lietuvis Linas Treigys. Jo ekipa išvykoje 0:1 nusileido „Swansea“ vienuolikei.

Šiaurės Airijos lygos išlikimo grupėje taškų neiškovojo „Carrick Rangers“ komanda su Nedu Mačiulaičiu – ji išvykoje 1:3 pralaimėjo „Portadown“ ekipai. Lietuvis žaidė visą mačą.

Edgaras Utkus ir toliau nežaidžia, o jo atstovaujamas „Cercle Brugge“ klubas Belgijos čempionate 3:1 nugalėjo „St. Truiden“ futbolininkus.

Balandžio 16 diena (sekmadienis)

Ispanijos trečio diviziono 1 grupėje pergalę iškovojo Ernesto Juškevičiaus atstovaujama „Linares“ komanda, kuri 1:0 nugalėjo „Rayo Majadahonda“ futbolininkus. Vartų sargas iš Lietuvos šįkart liko ant suolo.

Lenkijos antrame divizione Artemijaus Tutyškino Lodzės LKS išvykoje 2:2 sužaidė su „Termalica B-B.“. Rinktinės narys žaidė visas rungtynes ir 57 minutę gavo geltoną kortelę.

Kitose šio diviziono rungtynėse užtikrintą pergalę iškovojo Tito Milašiaus atstovaujama „Podbeskidzie“ komanda, namuose net 4:1 sudorojusi „Chojniczanka“ futbolininkus. T. Milašius aikštėje pasirodė 62 minutę.

Kazachstano čempionate susitiko dvi lietuvių atstovaujamos ekipos. Artūro Žulpos atstovaujamas „Aktobe“ klubas namuose net 4:0 sutriuškino „Atyrau“, kuriai atstovauja Domantas Antanavičius. A. Žulpa savo komandoje į aikštę žengė 70 minutę, D. Antanavičius liko tarp atsarginių.

„Serie C“ A grupės čempionate įvarčiu pasižymėjo Edgaras Dubickas, bet jo atstovaujamas „Pordenone“ klubas, išvykoje 1:2 nusileidęs „L.R. Vicenza“ vienuolikei. Lietuvis savo komandą į priekį buvo išvedęs 9 minutę, o 53 minutę buvo pakeistas.

Kitoje šios lygos dvikovoje vartininko Ovidijaus Šiaulio atstovaujama Veronos „Virtus“ komanda išvykoje 1:1 išsiskyrė su „Renate“ komanda. Lietuvis šįkart liko tarp atsarginių.

Italijos „Serie A“ čempionate Gvidas Gineitis trenerių sprendimu į aikštę nežengė, o jo atstovaujamas „Torino“ klubas namuose 1:1 sužaidė su „Salernitana“.

Titas Krapikas dar sykį liko tarp atsarginių, o jo atstovaujama „Ternana“ Italijos „Serie B“ čempionate namuose 2:1 pranoko „Pisa“ futbolininkus.

Indijos supertaurės turnyre Keralos „Blasters“, kur sporto direktoriumi dirba Karolis Skinkys, 1:1 sužaidė su „Bengaluru“ ekipa ir grupėje užėmė trečią vietą.

„Serie C“ C grupėje Linas Mėgelaitis gavo raudoną kortelę, o jo „Viterbese“ klubas išvykoje 1:2 pralaimėjo „Turris“. Lietuvis pirmą geltoną gavo 10 minutę, antrą – 41-ąją ir rungtynes užbaigė anksčiau laiko.

Slovėnijos čempionų titulą oficialiai užsitikrino Justo Lasicko atstovaujamas Ljublianos „Olimpija“, namuose 2:0 nugalėjęs pagrindinius persekiotojus „Maribor“ ir tapęs nebepavejamu. Čempionate liko dar penki turai.

Albanijos lygoje nesėkmę patyrė „Egnatia“ komanda su Gyčiu Paulausku, išvykoje 1:2 nusileidusi „KF Tirana“ futbolininkams. Puolėjas iš Lietuvos aikštėje pasirodė 64 minutę.

Kroatijos čempionate pralaimėjimą patyrė Splito „Hajduk“ klubas, kur sporto direktoriumi dirba lietuvis Mindaugas Nikoličius. Splito klubas išvykoje 1:2 pralaimėjo „Rijeka“.