Lietuvos futbolo atstovai užsienyje (balandžio 24–30 dienos)

Dalis pirmenybių Europoje jau eina į pabaigą, tad sezonus užbaiginėja ir kai kurie Lietuvos futbolininkai. Jūsų dėmesiui – užsienio klubams atstovaujančių Lietuvos futbolo atstovų bei jų ekipų pasirodymai praėjusią savaitę.

Balandžio 24 diena (pirmadienis)

Latvijos čempionate sėkmingas rungtynes sužaidė lietuvis Faustas Steponavičius, o jo atstovaujamas „Tukums 2000“ klubas išvykoje net 3:0 nugalėjo „Auda“ vienuolikę. Lietuvis žaidė visas rungtynes, 38 minutę gavo geltoną kortelę, o 51 minutę įmušė ir antrąjį savo komandos įvartį.

Tose pačiose pirmenybėse dramatišką pergalę iškovojo ir Rygos RFS su Karoliu Uzėla. Sostinės komanda namuose 2:1 paskutinėmis minutėmis nugalėjo „Super Nova“ futbolininkus. Tiesa, lietuvis šį kartą liko tarp atsarginių.

Balandžio 25 diena (antradienis)

Latvijos čempionate pralaimėjimą patyrė Rygos „Metta“ komanda su lietuviu Kristupu Keršiu, kuri išvykoje skaudžiai net 0:4 neprilygo „Riga FC“ vienuolikei. Šįkart lietuvis liko tarp atsarginių.

Balandžio 26 diena (trečiadienis)

Į Slovėnijos taurės finalą žengė Justo Lasicko atstovaujama Ljublianos „Olimpija“ komanda. Ji pusfinalio rungtynėse namuose 2:1 pranoko antrame šalies divizione žaidžiantį „Aluminij“ klubą. Lietuvis šiame mače liko tarp atsarginių. Finalo rungtynes sostinės komanda gegužės 6 dieną žais su „Maribor“.

Kovą Albanijos taurės pusfinalyje pradėjo ir „Egnatia“ ekipa su Gyčiu Paulausku. Ji pirmame mače išvykoje 1:1 sužaidė su „Vllaznia“ futbolininkais. Puolėjas iš Lietuvos žaidė visas rungtynes.

Sėkmingai taurės turnyro pusfinalis susiklostė ir Kipre žaidžiančiam Fedorui Černychui, kurio atstovaujamas Limasolio AEL klubas antrose pusfinalio rungtynėse namuose 1:0 nugalėjo Nikosijos „Olympiakos“. Pirmasis mačas buvo pasibaigęs 0:0, tad pergalė Limasolio ekipai garantavo vietą finale. Šiai dvikovai lietuvis registruotas nebuvo.

Kroatijos čempionate lygiosiomis sužaidė Splito „Hajduk“ komanda, kurioje sporto direktoriumi dirba Mindaugas Nikoličius. Splito komanda išvykoje 0:0 sužaidė su „Gorica“ futbolininkais.

Balandžio 28 diena (penktadienis)

Rumunijos lygos išlikimo grupėje pralaimėjimą patyrė „Chindia“ komanda su lietuviu Modestu Vorobjovu, išvykoje 0:1 pralaimėjusi Krajovos „Universitatea“ komandai. Lietuvis mačą pradėjo startinėje sudėtyje ir 59 minutę buvo pakeistas.

Antrame Nyderlandų divizione pralaimėjo „Den Bosch“ komanda, kurioje žaidžia Tomas Kalinauskas – ji namuose 0:1 nusileido „Telstar“ futbolininkams. Saugas iš Lietuvos žaidė nuo mačo pradžios ir buvo pakeistas 82 minutę.

Antroje pagal pajėgumą Lenkijos lygoje nesėkmę patyrė ir Artemijaus Tutyškino Lodzės LKS komanda, išvykoje 0:1 pralaimėjusi „Zaglebie“. Gynėjas iš Lietuvos šįkart liko tarp atsarginių.

Balandžio 29 diena (šeštadienis)

Rumunijos antros lygos išlikimo grupėje pergalę iškovojo „Csikszereda“ komanda, kuriai priklauso Ignas Kružikas. Ji namuose 3:1 pranoko „Unirea Slobozia“ futbolininkus. Lietuvis šiam mačui registruotas nebuvo.

Kazachstano taurės turnyre į ketvirtfinalį pateko „Atyrau“ klubas su Domantu Antanavičiumi. Jo ekipa atsakomajame aštunfinalio mače po baudinių serijos nugalėjo „Aktobe“ komanda su Artūru Žulpa. Pirmasis komandų mačas baigėsi lygiosiomis, antrojo pagrindinis laikas bei pratęsimas – taip pat. Abu lietuviai savo komandose rungtynes pradėjo startinėse sudėtyse, tačiau dar iki baudinių serijos buvo pakeisti. D. Antanavičius žaidė iki 65 minutės, A. Žulpa – iki 83.

Latvijos čempionate dar vieną įvartį įmušė Faustas Steponavičius, o jo atstovaujama „Tukums 2000“ komanda išvykoje 2:2 sužaidė su „Jelgava“. Lietuvis žaidė visas rungtynes, o po jo įvarčio 52 minutę rezultatas tapo 1:1.

Kitose rungtynėse susitiko dvi lietuvių atstovaujamos komandos – Kristupo Keršio atstovaujama Rygos „Metta“ namuose 0:0 sužaidė su Rygos RFS, kurioje žaidžia Karolis Uzėla. K. Keršys žaidė visas rungtynes, K. Uzėla liko tarp atsarginių.

Lenkijos trečiame divizione „Garbarnia“ komanda su Donatu Nakrošiumi namuose 0:1 pralaimėjo „Kotwica Kolobrzeg“ komandai. Lietuvis žaidė visas rungtynes ir 59 minutę gavo geltoną kortelę.

Svarbią pergalę Izraelio lygos išlikimo grupėje iškovojo „Kiryat Shmona“ su Džiugu Bartkumi, kuri išvykoje 3:1 nugalėjo „Maccabi Bnei Raina“. Vartų sargas iš Lietuvos žaidė visas rungtynes.

Domantas Šimkus ir dar sykį nebuvo registruotas rungtynėms, o jo atstovaujama „Mura“ Slovėnijos čempionate namuose 0:1 nusileido „Bravo“ komandai.

Edgaras Utkus ir toliau atsistatinėja po traumos, o jo atstovaujamas „Cercle Brugge“ klubas namuose 0:0 išsiskyrė su „St. Liege“ komanda.

Graikijos čempionato išlikimo grupėje tašką iškovojo „Lamia“ klubas su Vykintu Slivka – jo komanda išvykoje taip pat be įvarčių 0:0 sužaidė su „Asteras Tripolis“. Lietuvis mačą pradėjo startinėje sudėtyje ir 87 minutę buvo pakeistas.

Toje pačioje grupėje pergalę iškovojo Kretos OFI komanda, kurios trenerių štabe dirba Valdas Dambrauskas, Marius Skinderis, Jonas Skinderis ir Justinas Gasiūnas. Kretos klubas išvykoje 3:2 nugalėjo „Atromitos“.

Lietuvis Nedas Mačiulaitis Šiaurės Airijos čempionato išlikimo grupės rungtynėse aikštėje pasirodė 65 minutę, tačiau nuo pralaimėjimo savo ekipos neišgelbėjo – jo atstovaujama „Carrick Rangers“ komanda išvykoje 0:1 pralaimėjo „Ballymena“ futbolininkams.

Gvidas Gineitis „Serie A“ čempionate liko tarp atsarginių, o jo atstovaujama „Torino“ komanda namuose 1:2 nusileido Bergamo „Atalanta“ ekipai.

Rumunijos čempionato lyderių grupėje tašką iškovojo Konstantos „Farul“, kuriai priklauso Rolandas Baravykas. Jo komanda išvykoje 1:1 sužaidė su „Sepsi“ futbolininkais. Lietuvis registruotas mačui nebuvo.

Ekvadoro lygoje skaudžią nesėkmę patyrė „Universidad Catolica“ komanda, kur vartininkų treneriu dirba lietuvis Mantas Tamulionis. Jo komanda namuose net 0:4 turėjo pripažinti „LDU Quito“ ekipos pranašumą.

Balandžio 30 diena (sekmadienis)

Kazachstano taurės aštuntfinalyje savo pasirodymą baigė „Kaspij“ komanda, kuriai atstovauja Vilius Armanavičius. Jo klubas išvykoje po pratęsimo 1:2 pralaimėjo „Turan“ komandai. Pirmą mačą „Kaspij“ buvo pralaimėjęs 0:1, išvykoje per pagrindinį laiką jie revanšavosi, taip pat laimėjo 1:0 ir dvikovos baigtis persikėlė į pratęsimą. Ten „Turan“ komanda įmušė du įvarčius ir taip žengė tolyn. V. Armanavičius antrame mače registruotas nebuvo.

Lietuvos vartininkas Marius Adamonis liko ant suolo, o jo atstovaujamas Romos „Lazio“ klubas Italijos „Serie A“ čempionate išvykoje 1:3 nusileido Milano „Inter“.

Antrame Anglijos divizione „Huddersfield“ komanda, kurioje analitiku dirba Linas Treigys, išvykoje 2:1 pranoko „Cardiff“ vienuolikę.

Lenkijos čempionate svarbią pergalę išplėšė Mieleco „Stal“ komanda, namuose 2:1 nugalėjusi Kielcų „Korona“. Šeimininkų komandoje po traumos vis dar gyjantis Dominykas Barauskas nežaidė.

Antrame Lenkijos divizione tašką iškovojo „Podbeskidzie“ klubas, kuriam atstovauja Titas Milašius. Jo klubas namuose 2:2 sužaidė su „Termalica Bruk-Bet“ komanda. Lietuvis aikštėje pasirodė 86 minutę.

„Serie B“ čempionate Titas Krapikas liko tarp atsarginių, o jo atstovaujama „Ternana“ komanda išvykoje 1:2 nusileido „Cagliari“ ekipai.

Slovėnijos čempionate dar vieną pergalę iškovojo čempionų titulą jau užsitikrinęs Ljublianos „Olimpija“ komanda su Justu Lasicku. Sostinės klubas išvykoje 3:2 pranoko „Koper“, o lietuvis aikštėje pasirodė 83 minutę.

Solidžią pergalę Albanijos lygoje iškovojo Gyčio Paulausko atstovaujamas „Egnatia“ klubas, išvykoje net 4:0 sudorojęs „Vllaznia“ futbolininkus. Lietuvis mačą pradėjo startinėje sudėtyje, žaidė beveik visas rungtynes ir 90 minutę buvo pakeistas.

Fedoras Černychas nebuvo registruotas rungtynėms, o jo atstovaujama Limasolio AEL komanda Kipro čempionato išlikimo grupėje 1:1 išsiskyrė su Nikosijos „Olympiakos“.

Splito „Hajduk“ klubas, kuriame sporto direktoriumi dirba lietuvis Mindaugas Nikoličius, Kroatijos čempionato lyderių dvikovoje namuose 0:0 sužaidė su Zagrebo „Dinamo“.

Izraelio lygos išlikimo grupėje pergales iškovojo du klubai, kuriems atstovauja lietuviai. Haifos „Hapoel“ ekipa, kurios gretose ant suolo liko Arvydas Novikovas, išvykoje 2:1 nugalėjo Haderos „Hapoel“, tuo tarpu Emilijus Zubas žaidė visas rungtynes, išlaikė sausus vartus ir padėjo Tel Avivo „Hapoel“ išvykoje 1:0 nugalėti „Sakhnin“ futbolininkus.

Vartininkas iš Lietuvos Ernestas Juškevičius nuo suolo stebėjo, kaip jo atstovaujamas „Linares“ klubas Ispanijos trečios lygos pirmoje grupėje namuose 2:1 pranoko „Badajoz“ ekipą.