Lietuvos futbolo atstovai užsienyje (balandžio 3–9 dienos)

Lietuvos futbolo atstovai praėjusią savaitę ir toliau dalyvavo užsienio pirmenybėse. LFF.lt pristato jų praėjusios savaitės pasirodymus.

Balandžio 3 diena (pirmadienis)

Rumunijos čempionato išlikimo grupėje svarbią pergalę iškovojo „Chindia“ ekipa su Modestu Vorobjovu, kuri išvykoje 1:0 nugalėjo „Mioveni“ futbolininkus. Mačą lietuvis pradėjo ant suolo ir į aikštę žengė 90-ąją minutę.

Lenkijos aukščiausioje lygoje vis dar nerungtyniavo po traumos sveikstantis Dominykas Barauskas, o jo atstovaujamas Mieleco „Stal“ klubas savo aikštėje 1:1 sužaidė su Balstogės „Jagiellonia“.

Izraelio čempionato išlikimo grupėje nesėkmę patyrė Arvydo Novikovo atstovaujamas Haifos „Hapoel“ klubas, kuris išvykoje 0:2 neprilygo Jeruzalės „Beitar“ futbolininkams. Krašto saugas iš Lietuvos aikštėje pasirodė 80-ąją minutę.

Italjos „Serie A“ čempionate tašką į savo sąskaitą pridėjo „Torino“ klubas su Gvidu Gineičiu, išvykoje 1:1 išsiskyręs su „Sassuolo“ klubu. Lietuvis savo komandos pasirodymą stebėjo nuo atsarginių suolo.

Balandžio 5 diena (trečiadienis)

Lenkijos trečioje lygoje pralaimėjimą patyrė „Garbarnia“ komanda su lietuviu Donatu Nakrošiumi, išvykoje 0:3 pralaimėjusi Poznanės „Lech“ antrai komandai. Lietuvis žaidė visas rungtynes ir vėl buvo savo komandos kapitonu.

Kovas Kipro taurės pusfinalyje pradėjo Fedoro Černycho atstovaujamas Limasolio AEL klubas, kuris pirmosiose rungtynėse išvykoje 0:0 išsiskyrė su Nikosijos „Olympiakos“. Lietuvis žaidė nuo pradžių ir 88 minutę buvo pakeistas. Antrasis pusfinalio mačas numatytas balandžio 26 dieną.

Latvijos pirmenybėse pergalę iškovojo Rygos RFS klubas, namuose 2:0 pranokęs „Liepaja“ futbolininkus. Sostinės komandoje lietuvis Karolis Uzėla aikštėje pasirodė 87-ąją minutę.

Balandžio 6 diena (ketvirtadienis)

Latvijos pirmenybėse Fausto Steponavičiaus atstovaujama „Tukums 2000“ komanda išvykoje 3:4 nusileido „Valmiera“ vienuolikei. Lietuvis žaidė visas rungtynes.

Slovėnijos taurėje į pusfinalio etapą žengė Justo Lasicko atstovaujamas Ljublianos „Olimpija“ klubas, po baudinių serijos namuose nugalėjęs „Celje“ ekipą. Pagrindinis mačo laikas ir pratęsimas baigėsi 0:0. Futbolininkas iš Lietuvos registruotas mačui nebuvo.

Lenkijos antroje lygoje tašką iškovojo Tito Milašiaus atstovaujamas „Podbeskidzie“ klubas, išvykoje 2:2 sužaidę su Chožuvo „Ruch“ ekipa. Krašto saugas iš Lietuvos šįsyk liko tarp atsarginių.

Balandžio 7 diena (penktadienis)

Atsinaujinusiose Vietnamo pirmenybėse įvarčiu pasižymėjo gynėjas iš Lietuvos Vytas Gašpuitis, o jo atstovaujamas SLNA klubas namuose 1:1 sužaidė su „Binh Duong“ ekipa. Lietuvis žaidė visas rungtynes ir išlyginamuoju įvarčiu pasižymėjo 76 minutę.

Pergalę Latvijos čempionate iškovojo Rygos „Metta“ komanda su Kristupu Keršiu, kuri savo stadione 3:2 pranoko „Daugavpils“ futbolininkus. K. Keršys žaidė visas rungtynes.

Antrame Anglijos divizione ir toliau iš apačios lipa „Huddersfield“ klubas, kuriame analitiku dirba lietuvis Linas Treigys. „Terjerai“ išvykoje 3:2 palaužė „Watford“ komandos pasipriešinimą.

Kroatijos čempionate tašką į savo sąskaitą pridėjo Splito „Hajduk“ komanda, kurioje sporto direktoriumi dirba Mindaugas Nikoličius. Jo klubas namuose 2:2 išsiskyrė su Pulos „Istra“ futbolininkais.

Antrajame Nyderlandų divizione nesėkmę patyrė Tomo Kalinausko atstovaujamas „Den Bosch“ klubas, išvykoje 0:2 pralaimėjęs „Breda“ vienuolikei. Lietuvis mačą pradėjo ant suolo ir aikštėje pasirodė 66 minutę.

Šiaurės Airijos čempionato išlikimo grupėje pralaimėjimą savo stadione patyrė „Carrick Rangers“ su lietuviu Nedu Mačiulaičiu. Jo komanda 0:2 neprilygo „Newry City“ klubui. Lietuvis mačą pradėjo starto sudėtyje ir 67 minutę buvo pakeistas.

Balandžio 8 diena (šeštadienis)

Antros Rumunijos lygos išlikimo grupėje svarbų laimėjimą įsirašė Igno Kružiko atstovaujamas „Csikszereda“ klubas, kuris namuose 2:1 pranoko Bukarešto „Metaglobus“. Šiam mačui puolėjas iš Lietuvos registruotas nebuvo.

Kazachstano čempionate pralaimėjimus patyrė du lietuvių atstovaujami klubai. „Atyrau“ komanda, kuriai atstovauja Domantas Antanavičius, išvykoje 0:1 nusileido „Kyzylshar“ futbolininkams (lietuvis aikštėje pasirodė 90 minutę ir penktą pridėtą laiko minutę gavo geltoną kortelę), o Vilius Armanavičius nebuvo registruotas mačui, kuriame jo „Kaspij“ ekipa išvykoje 1:3 pralaimėjo „Maqtaaral“.

Lenkijos trečioje lygoje be taškų liko „Garbarnia“ klubas, kuriame kapitono raištį vėl turėjo lietuvis Donatas Nakrošius. Jo klubas svečiuose 0:1 pralaimėjo Krokuvos „Hutnik“. Lietuvis 56 minutę gavo geltoną kortelę ir 79 minutę buvo pakeistas.

Po traumos vis dar sveikstantis Dominykas Barauskas nebuvo registruotas mačui, kuriame jo atstovaujama Mieleco „Stal“ išvykoje 2:0 pranoko Lodzės „Widzew“.

Graikijos čempionato išlikimo grupėje susitiko du „lietuviški“ klubai. Kretos OFI su lietuvišku treneriu štabu (Valdas Dambrauskas, Marius Skinderis, Justinas Gasiūnas ir Jonas Skinderis) namuose 4:1 sutriuškino „Lamia“ komandą, kurios gretose Vykintas Slivka šį kartą registruotas dvikovai nebuvo

Indijos supertaurės turnyrą pergalingai pradėjo Keralos „Blasters“, kur sporto direktoriumi dirba Karolis Skinkys. Pirmose grupės rungtynėse jo komanda 3:1 įveikė „Punjab“.

„Serie C“ A grupės kovose Italijoje savo rungtynes žaidė du klubai su lietuviais. „Pordenone“ komanda su puolėju Edgaru Dubicku namuose 0:1 nusileido „Pro Vercelli“ komandai (lietuvis buvo pakeistas po pirmo kėlinio), o Veronos „Virtus“ irgi savo aikštėje 2:1 nugalėjo „Albinoleffe“. Nugalėtojų gretose vartininkas Ovidijus Šiaulys liko ant suolo.

Ispanijos trečioje lygoje pergalę iškovojo „Linares“ klubas, kuriam atstovauja lietuvis Ernestas Juškevičius. Ekipa namuose 2:1 palaužė „Cordoba“ vienuolikę, vartų sargas iš Lietuvos savo komandos pergalę stebėjo nuo atsarginių suolo.

Rumunijos lyderių grupėje svarbią pergalę iškovojo čempionato lyderis Konstantos „Farul“ su Rolandu Baravyku, kuris savo aikštėje po atkaklios kovos 3:2 palaužė Krajovos „Universitatea“ ekipą. Gynėjas iš Lietuvos liko ant atsarginių suolo.

„Serie C“ pirmenybių C grupėje skaudžią nesėkmę patyrė Lino Mėgelaičio atstovaujama „Viterbese“ komanda, kuri namuose 0:1 nusileido „Monterosi“ futbolininkams. Lietuvis žaidė visas rungtynes.

Gvidas Gineitis antrą kartą šiame sezone su „Torino“ komanda pradėjo mačą startinėje sudėtyje „Serie A“ pirmenybėse, bet jo klubas namuose 0:1 nusileido Jose Mourinho treniruojamam „Roma“ klubui. Mažeikiškis žaidė visas rungtynes ir 78 minutę gavo geltoną kortelę.

Kitose aukščiausios Italijos lygos rungtynėse Romos „Lazio“ su Mariumi Adamoniu iškovojo svarbią pergalę, kai namuose 2:1 nugalėjo Turino „Juventus“. Lietuvis komandos pergalę stebėjo nuo atsarginių suolo.

Ekvadoro čempionate nesėkmių seriją nutraukė „Universidad Catolica“ komanda, kurioje vartininkų treneriu dirba lietuvis Mantas Tamulionis. Kito ekipa išvykoje 2:1 palaužė „El Nacional“ futbolininkus.

Balandžio 9 diena (sekmadienis)

Rumunijos čempionato išlikimo grupės rungtynėse namuose pralaimėjimą patyrė Modesto Vorobjovo „Chindia“ komanda, kuri 1:2 nusileido„Hermannstadt“ ekipai. Lietuvis į kovą buvo mestas 58 minutę.

Belgijos čempionate Edgaras Utkus dar nežaidė, o jo „Cercle Brugge“ ekipa išvykoje 1:2 nusileido „Antwerp“ komandai. Beje, praėjusią savaitę lietuvis pratęsė savo sutartį su Belgijos ekipa iki 2026-ųjų.

Kazachstano lygoje tašką į savo sąskaitą pridėjo „Aktobe“ ekipa su Artūru Žulpa, kuri išvykoje 1:1 išsiskyrė su „Ordabasy“ futbolininkais. Saugas iš Lietuvos mačą pradėjo startinėje sudėtyje ir žaidė visas rungtynes.

Kipro lygos išlikimo grupėje nesėkmę patyrė Limasolio AEL su Fedoru Černychu, savo aikštėje 0:2 nusileidusi „Anorthosis“ futbolininkams. Lietuvos rinktinės kapitonas žaidė nuo antro kėlinio pradžios.