Lietuvos futbolo atstovai užsienyje (gegužės 13–19 dienos)

Dalis lietuvių klubų užsienyje jau baigė savo sezonus, tačiau kai kurie jų dar tęsiasi. Jūsų dėmesiui – tradicinė savaitinė apžvalga.

Gegužės 13 diena (pirmadienis)

Ukrainos čempionate lietuvis Gytis Paulauskas aikštėje pasirodė 85 minutę, o jo atstovaujama Kovalivkos „Kolos“ namuose 1:3 pralaimėjo „LNZ Čerkasy“ futbolininkams.

Gegužės 14 diena (antradienis)

Ekvadoro čempionate pergalę iškovojo „Universidad Catolica“ komanda, kurioje vartininkų treneriu dirba lietuvis Mantas Tamulionis. Jo komanda namuose 3:2 pranoko „Tecnico“ komandą.

Sakartvelo čempionate Danielis Romanovskis stebėjo rungtynes nuo suolo, o jo atstovaujama Tbilisio „Dinamo“ svečiuose 0:0 sužaidė su „Samtredia“ komanda.

Saudo Arabijos antrame divizione „Al Orubah“ klubas su visas rungtynes žaidusiu Džiugu Bartkumi svečiuose 0:0 išsiskyrė su „Al Bukayriyah“ vienuolike.

Albanijos taurės finale Juozas Lubas liko ant suolo, bet jo atstovaujama „Egnatia“ 1:0 nugalėjo „Kukesi“ ekipą ir iškovojo trofėjų.

Italijos „Serie C“ pirmenybių pakilimo į aukštesnį divizioną atkrintamosiose, aštuntfinalio etapo pirmose rungtynėse Marius Adamonis žaidė visas rungtynes, bet jo atstovaujama „Perugia“ namuose 0:2 pralaimėjo „Carrarese“ ir prieš atsakomąjį mačą turi dviejų įvarčių deficitą.

Gegužės 15 diena (trečiadienis)

Graikijos čempionate Vykintas Slivka žaidė iki 77 minutės ir 35 minutę atliko rezultatyvų perdavimą savo komandos įvarčiui, o jo atstovaujama „Lamia“ namuose 2:4 pralaimėjo Salonikų „Aris“ vienuolikei.

Bulgarijos taurės finalo rungtynėse Faustas Steponavičius nebuvo registruotas mačui, bet jo atstovaujama Plovdivo „Botev“ 3:2 nugalėjo Razgrado „Ludogorec“ komandą ir iškovojo titulą bei galimybę startuoti kito sezono UEFA Europos lygos atrankoje.

Gegužės 17 diena (penktadienis)

„Copa Sudamericana“ grupės etapo turnyre „Universidad Catolica“ klubas, kuriame vartininkų treneriu dirba Mantas Tamulionis, namuose 0:0 sužaidė su „Alianza“ ekipa iš Kolumbijos.

Turkijos čempionate Modestas Vorobjovas žaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama „Istanbulspor“ namuose 1:3 nusileido „Sivasspor“ vienuolikei.

Gegužės 18 diena (šeštadienis)

Kinijos taurės rungtynėse „Guangzhou“ ekipa su Rimvydu Sadausku išvykoje po baudinių (pagrindinis laikas – 1:1) nusileido „Shaanxi Union“ komandai ir pasirodymą turnyre baigė.

Vokietijos trečio diviziono paskutinėse rungtynėse Edvinas Girdvainis liko ant suolo, o jo atstovaujama „Sandhausen“ komanda namuose 1:1 sužaidė su „Ingolstadt“ ekipa ir 20 komandų turnyre užėmė 8 vietą. Žiemą prie klubo prisijungęs E. Girdvainis sužaidė šešerias rungtynes.

Kazachstano čempionate Kipras Kažukolovas žaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama „Astana“ svečiuose 0:1 pralaimėjo „Atyrau“ vienuolikei.

Paskutinėse Izraelio čempionato išlikimo grupės rungtynėse traumuotas Emilijus Zubas nebuvo registruotas, bet jo atstovaujama Tel Avivo „Hapoel“ svečiuose 1:0 nugalėjo Haderos „Hapoel“. Visgi net ir tokio rezultato nepakako, mat lietuvio ekipa tarp 14 komandų užėmė 13 vietą ir iškrito į antrą divizioną. Lietuvis iš viso sezone sužaidė 40 rungtynių ir 9 kartus išlaikė vartus sausus.

Sakartvelo čempionate Danielis Romanovskis liko ant suolo, o jo atstovaujama Tbilisio „Dinamo“ svečiuose 1:2 pralaimėjo „Dila Gori“ komandai.

Ispanijos trečio diviziono antroje grupėje vartininkas Ernestas Juškevičius žaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama „Linares“ namuose 1:0 nugalėjo „Alcoyano“ ekipą.

Italijos „Serie C“ atkrintamosiose rungtynėse dėl pakilimo į aukštesnę lygą Marius Adamonis žaidė visą mačą, jo atstovaujama „Perugia“ svečiuose 2:1 nugalėjo „Carrarese“ ekipą, tačiau kadangi pirmas mačas buvo pralaimėtas 0:2, lietuvio ir jo ekipos sezonas baigėsi. Lietuvis sezone sužaidė 36 rungtynes ir 15 kartų išlaikė vartus sausus.

Italijos čempionate Gvidas Gineitis dėl traumos nebuvo registruotas rungtynėms, o jo atstovaujama „Torino“ namuose 3:1 nugalėjo „AC Milan“ futbolininkus.

Gegužės 19 diena (sekmadienis)

Belgijos čempionate traumuotas Edgaras Utkus nebuvo registruotas rungtynėms, o jo atstovaujama „Cercle Brugge“ namuose 1:2 pralaimėjo „Royale Union“.

Rumunijos čempionato atkrintamosiose rungtynėse dėl vietos Europos Konferencijų vietos atrankoje Edvinas Gertmonas žaidė visas rungtynes, 8 minutę gavo geltoną kortelę, 29 minutę atrėmė varžovų 11 metrų baudinį, jo atstovaujama „Universitatea Cluj“ svečiuose 2:0 nugalėjo „Otelul“ ekipą ir savaitgalį kausis atkrintamųjų finale.

Ukrainos čempionate Gytis Paulauskas žaidė nuo 76 minutės, o jo atstovaujama Kovalivkos „Kolos“ svečiuose 2:3 pralaimėjo „Minaj“ ekipai.

Kroatijos čempionate Splito „Hajduk“, kuriame sporto direktoriumi iki šio sezono pabaigos dar yra Mindaugas Nikoličius, namuose 2:1 nugalėjo „Gorica“ ekipą.

Paskutinėse Slovėnijos čempionato rungtynėse Pijus Širvys žaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama „Maribor“ išvykoje 1:1 sužaidė su „Koper“ ir tarp 10 komandų užėmė antrą vietą. Sezono viduryje prie ekipos prisijungęs lietuvis sužaidė 15 rungtynių, įmušė vieną įvartį ir atliko tris rezultatyvius perdavimus.

Kitame mače Justas Lasickas liko tarp atsarginių, o jo atstovaujama Ljublianos „Olimpija“ namuose 0:1 pralaimėjo „Bravo“ ekipai ir finišavo trečia. Lietuvis iš viso sužaidė 30 oficialių rungtynių, įmušė vieną įvartį ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

Graikijos čempionato paskutinėse rungtynėse Vykintas Slivka žaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama „Lamia“ išvykoje 0:3 nusileido Atėnų AEK ir sezoną užbaigė šeštoje vietoje. Iš viso lietuvis sužaidė 33 oficialias rungtynes, per jas įmušė 6 įvarčius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Albanijos čempionato atkrintamosiose, pusfinalio rungtynėse Juozas Lubas liko ant suolo, o jo atstovaujama „Egnatia“ 0:0 sužaidė su „Vllaznia“ komanda, o pagal turnyro reglamentą tokio rezultato pakako, kad jo komanda žengtų į atkrintamųjų finalą.

Ekvadoro čempionate „Universidad Catolica“ klubas, kur vartininkų treneriu dirba lietuvis Mantas Tamulionis, svečiuose 2:2 sužaidė su „Aucas“ vienuolike.