Lietuvos futbolo atstovai užsienyje (gegužės 15–21 dienos)

Užsienyje toliau tęsiasi nacionaliniai čempionatai, o juose dalyvauja ir lietuvių atstovaujamos komandos. LFF.lt tradiciškai pristato praėjusios savaitės lietuvių bei jų klubų pasirodymus užsienyje.

Gegužės 15 diena (pirmadienis)

Antrame Lenkijos divizione pralaimėjimą patyrė „Podbeskidzie“ klubas, kuriame rungtyniauja lietuvis Titas Milašius. Jo ekipa išvykoje 0:1 nusileido Sosnoveco „Zaglebie“. T. Milašius aikštėje pasirodė 60 minutę.

Gegužės 17 diena (trečiadienis)

Albanijos čempionate pralaimėjimą patyrė Gyčio Paulausko atstovaujama „Egnatia“ komanda, išvykoje 0:1 nusileidusi „Kastrioti“ vienuolikei. Lietuvis mačą pradėjo startinėje sudėtyje ir po pirmo kėlinio buvo pakeistas.

Pasirodymą Kazachstano taurės ketvirtfinalyje pradėjo Domanto Antanavičiaus atstovaujama „Atyrau“ komanda. Pirmame mače ji išvykoje 1:1 sužaidė su Almatos „Kairat“. Saugas iš Lietuvos šį mačą pradėjo startinėje sudėtyje, 24 minutę gavo geltoną kortelę ir po pirmo kėlinio buvo pakeistas.

Latvijos pirmenybėse Faustas Steponavičius žaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama „Tukums 2000“ komanda namuose be įvarčių 0:0 išsiskyrė su „Valmiera“ vienuolike.

Kitame mače Karolis Uzėla į aikštę žengė 80-ąją minutę, o jo Rygos RFS ekipa išvykoje 3:0 sutriuškino „Liepaja“ futbolininkus.

Kipro čempionate įvarčiu pasižymėjo Fedoras Černychas – jo tikslus smūgis padėjo Limasolio AEL namuose 3:0 sutriuškinti „Karmiotissa“. Lietuvos rinktinės kapitonas žaidė visas rungtynes, o po jo tikslaus smūgio 16 minutę rezultatas tapo 2:0.

Gegužės 18 diena (ketvirtadienis)

Latvijos pirmenybėse Rygos „Metta“ su Kristupu Keršiu išvykoje 1:1 sužaidė su „Daugavpils“ ekipa. Futbolininkas iš Lietuvos žaidė visas rungtynes.

Kovą dėl patekimo į „Serie B“ tęsia vartininko Ovidijaus Šiaulio atstovaujamas Veronos „Virtus“ klubas. Jis „Serie C“ atkrintamųjų aštuntfinalio pirmame mače namuose 2:2 sužaidė su „Pescara“. Lietuvis šiai dvikovai registruotas nebuvo. Atsakomasis mačas bus žaidžiamas pirmadienį.

Gegužės 19 diena (penktadienis)

Kroatijos čempionate Splito „Hajduk“, kuriame sporto direktoriumi dirba lietuvis Mindaugas Nikoličius, išvykoje 1:0 nugalėjo „Slaven Belupo“ futbolininkus.

Trečiame Lenkijos divizione Donatas Nakrošius registruotas nebuvo, o jo atstovaujama „Garbarnia“ ekipa išvykoje 1:3 pralaimėjo „GKS Jastrzebie“ ekipai.

Aukščiausioje Lenkijos lygoje pralaimėjimą patyrė Mieleco „Stal“, kuriam dėl traumos vis dar neatstovauja Dominykas Barauskas. „Stal“ komanda išvykoje 0:2 pralaimėjo „Zaglebie“.

Pasirodymą Rumunijos čempionato išlikimo grupėje užbaigė Modesto Vorobjovo atstovaujama „Chindia“ komanda, paskutiniame mače 2:2 namuose sužaidusi su „Voluntari“. Lietuvis šiame mače žaidė nuo 70 minutės. Deja, toks rezultatas klubui tinkamas nebuvo – tiesioginių konkurentų pergalė nulėmė tai, kad tarp 16 komandų lietuvio klubas bendroje įskaitoje užėmė 15-ąją poziciją ir iškrito į žemesnį divizioną.

Pralaimėjimu sezoną užbaigė ir Tomas Kalinauskas – jo atstovaujama „Den Bosch“ ekipa Nyderlandų antrame divizione namuose 0:3 nusileido „Graafschap“. Lietuvis žaidė nuo rungtynių pradžios ir per pertrauką buvo pakeistas. Jo komanda tarp 20 klubų bendroje įskaitoje liko 19-a.

Finišavo ir Tito Krapiko sezonas – paskutinėse „Serie B“ rungtynėse jo atstovaujama „Ternana“ komanda namuose 2:3 pralaimėjo „Frosinone“ vienuolikei. Lietuvis ir paskutiniame sezono mače nuo suolo nepakilo. Jo ekipa tarp 20 komandų užėmė 14 poziciją.

Gegužės 20 diena (šeštadienis)

Kazachstano čempionate užtikrintą pergalę iškovojo „Atyrau“ klubas su lietuviu Domantu Antanavičiumi, išvykoje net 3:0 sutriuškinęs „Zhetysu“ ekipą. Lietuvis į aikštę po keitimo žengė 72 minutę.

Vietnamo lygoje tašką iškovojo Vyto Gašpuičio atstovaujama SLNA komanda, kuri namuose 2:2 išsiskyrė su „Hong Linh Ha Tinh“ ekipa. Lietuvis žaidė visas rungtynes.

Oficialiai finišavo Slovėnijos čempionatas, kuriame savo pasirodymus užbaigė ir abu klubai su lietuviais. Paskutiniame mače jau anksčiau čempionų titulą užsitikrinusi Ljublianos „Olimpija“ savo stadione 0:2 pralaimėjo „Celje“ (Justas Lasickas žaidė iki 55 minutės), tuo tarpu Domantas Šimkus paskutiniam sezono mačui registruotas nebuvo, bet jo atstovaujama „Mura“ vienuolikė išvykoje 2:1 pranoko „Koper“ ir galutinėje įskaitoje liko penktoje pozicijoje.

Antrame Lenkijos divizione Titas Milašius liko tarp atsarginių, o jo atstovaujama „Podbeskidzie“ namuose 0:3 pralaimėjo „Wisla“.

Kipro čempionato išlikimo grupėje Fedoras Černychas registruotas dvikovai nebuvo, o jo atstovaujama Limasolio AEL ekipa išvykoje 0:3 neprilygo „Paralimni“ futbolininkams.

Ispanijos trečios lygos pirmos grupės rungtynėse lietuvis vartininkas Ernestas Juškevičius liko ant suolo, o jo atstovaujama „Linares“ komanda svečiuose 0:2 pralaimėjo San Sebastiano „Reyes“ ekipai.

Belgijos čempionate Edgaro Utkaus, kuris vis dar sveiksta po traumos, atstovaujama „Cercle Brugge“ ekipa išvykoje 2:2 sužaidė su „Gent“ komanda.

Gegužės 21 diena (sekmadienis)

Ekvadoro čempionate svarbią pergalę išplėšė „Universidad Catolica“ klubas, kuriame vartininkų treneriu dirba lietuvis Mantas Tamulionis. Jo ekipa namuose 3:2 pranoko „Emelec“.

Lenkijos aukščiausioje lygoje nesėkmę patyrė „Legnica“ klubas, kurio trenerių štabe dirba Donatas Vencevičius. „Legnica“ išvykoje 2:4 pralaimėjo Vroclavo „Slask“ futbolininkams.

Antrame Lenkijos divizione svarbią pergalę iškovojo Lodzės LKS klubas su lietuviu Artemijumi Tutyškinu, kuri namuose 2:1 nugalėjo „Resovia“ ekipą. Lietuvis mačą pradėjo startinėje sudėtyje, 40 minutę gavo geltoną kortelę ir 87 minutę buvo pakeistas.

Latvijos pirmenybėse dar vienu įvarčiu pasižymėjo Faustas Steponavičius, bet jo atstovaujama „Tukums 2000“ ekipa išvykoje 1:5 nusileido lygos lyderiams „Riga FC“. Lietuvis žaidė visas rungtynes, o po jo tikslaus smūgio 84 minutę rezultatas tapo 1:5.

Kitose rungtynėse Karolis Uzėla liko tarp atsarginių, o jo atstovaujama Rygos RFS komanda namuose 2:0 pranoko „Auda“.

Gvidas Gineitis „Serie A“ čempionate nuo suolo nepakilo, o jo atstovaujama „Torino“ komanda namuose 1:1 sužaidė su „Fiorentina“.

Kitoje dvikovoje Marius Adamonis taip pat liko ant suolo, o jo atstovaujama Romos „Lazio“ išvykoje 1:0 nugalėjo „Udinese“.

Svarbią pergalę Albanijos čempionate iškovojo „Egnatia“ komanda su Gyčiu Paulausku, kuri namuose 3:2 nugalėjo „Erzeni“. Lietuvis aikštėje pasirodė 74 minutę.

Kazachstano čempionate susitiko du klubai su lietuviais. „Aktobe“ ekipa, kurios gretose tarp atsarginių liko Artūras Žulpa, namuose 0:0 išsiskyrė su „Kaspij“ ekipa. Pastarosios sudėtyje Vilius Armanavičius pradėjo rungtynes startinėje sudėtyje ir 88 minutę buvo pakeistas.

Rumunijos čempionate nugalėtojų titulą užsitikrino Rolando Baravyko atstovaujamas Konstantos „Farul“ klubas. Jis Rumunijos lyderių grupės rungtynėse namuose 3:2 dramatiškai pranoko pagrindinius persekiotojus FCSB ir, likus vienam turui iki čempionato pabaigos, turi 4 taškų persvarą ir yra nepavejami. Lietuvis čempionišku tapusiam mačui registruotas nebuvo.