Lietuvos futbolo atstovai užsienyje (gegužės 6–12 dienos)

Lietuvių klubai šią savaitę toliau tęsė pasirodymus užsienio pirmenybėse.

Gegužės 6 diena (pirmadienis)

Ekvadoro čempionate nesėkmę patyrė „Universidad Catolica“ komanda, kur vartininkų treneriu dirba lietuvis Mantas Tamulionis – jo komanda svečiuose 1:2 pralaimėjo „Emelec“ ekipai.

Rumunijos čempionato išlikimo grupės rungtynėse Rokas Lekiatas liko ant suolo, o jo atstovaujama „Craiova 1948“ išvykoje 1:3 pralaimėjo Arado UTA komandai.

Bulgarijos čempionate Faustas Steponavičius liko tarp atsarginių, o jo atstovaujama Plovdivo „Botev“ namuose 0:0 išsiskyrė su Sofijos CSKA 1948 klubu.

Gegužės 7 diena (antradienis)

Italijos „Serie C“ atkrintamosiose dėl pakilimo į aukščiausią lygą Titas Krapikas liko ant suolo, bet jo atstovaujama „Audace Cerignola“ namuose 1:1 sužaidė su „Giugliano“, o tokio rezultato pakako, kad būtų galima tęsti kovą dėl pakilimo aukštyn.

Kitame mače Linas Mėgelaitis žaidė visas rungtynes, jo atstovaujama „Rimini“ svečiuose 1:0 nugalėjo „Gubbio“ ir taip pat pateko į kitą atkrintamųjų etapą.

Gegužės 8 diena (trečiadienis)

Kazachstano čempionate Kipras Kažukolovas žaidė iki 65 minutės, o jo atstovaujama „Astana“ svečiuose 0:1 pralaimėjo „Tobol“ komandai.

Albanijos čempionate Juozas Lubas liko tarp atsarginių, o jo atstovaujama „Egnatia“ svečiuose 1:0 nugalėjo Tiranos „Dinamo“ ekipą.

Saudo Arabijos antrame divizione svarbią pergalę iškovojo „Al Orubah“ komanda su visas rungtynes žaidusiu Džiugu Bartkumi, kuri namuose 1:0 nugalėjo „Al Arabi“ futbolininkus.

Gegužės 9 diena (ketvirtadienis)

Ukrainos čempionate Gytis Paulauskas žaidė nuo 68 minutės, o jo atstovaujama „Kolos“ ekipa namuose 0:1 pralaimėjo Luhansko „Zorya“ vienuolikei.

Gegužės 10 diena (penktadienis)

„Copa Sudamericana“ turnyro grupių etape dar vieną pergalę iškovojo „Universidad Catolica“ komanda, kurioje vartininkų treneriu dirba lietuvis Mantas Tamulionis. Jo komanda namuose 4:0 sutriuškino „Union La Carera“ ekipą iš Čilės.

Lenkijos čempionate Artemijus Tutyškinas liko ant suolo, o jo atstovaujama Lodzės LKS 0:4 svečiuose pralaimėjo Glivicų „Piast“ ekipai.

Sakartvelo čempionate Danielis Romanovskis žaidė nuo 69 minutės, o jo atstovaujama Tbilisio „Dinamo“ namuose 1:0 nugalėjo „Iberia 1999“ vienuolikę.

Antrame Nyderlandų divizione sezoną užbaigė Tomo Kalinausko „Den Bosch“ komanda. Tiesa, lietuvis paskutiniam komandos mačui registruotas nebuvo, o jo atstovaujama ekipa svečiuose 0:2 pralaimėjo „Eindhoven FC“ klubui ir tarp 20 komandų užėmė 19 vietą. Iš viso lietuvis aikštėje pasirodė 16 kartų ir įvarčiais arba rezultatyviais perdavimais nepasižymėjo.

Taip pat finišavo ir Italijos „Serie B“ pirmenybės. Jų paskutiniame mače Edgaras Dubickas žaidė pirmą kėlinį, jo atstovaujama „FeralpiSalo“ namuose 0:1 pralaimėjo „Ternana“ komandai, tarp 20 komandų užėmė 19 vietą ir iškrito į žemesnę lygą. Antrame Italijos divizione lietuvis spėjo sužaisti 14 rungtynių, įmušė 4 įvarčius ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą. Pirmoje sezono pusėje su „Pisa“ komanda jis trečiame Italijos divizione sužaidė dar 14 rungtynių ir per jas atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

Gegužės 11 diena (šeštadienis)

Sezoną antrame Turkijos divizione užbaigė ir Arvydo Novikovo atstovaujama „Tuzlaspor“. Tiesa, lietuvis paskutiniame mače registruotas nebuvo, o jo atstovaujama komanda namuose 1:1 sužaidė su „Genclebirligi“ ekipa, galutinėje įskaitoje tarp 18 komando užėmė 16 vietą ir iškrito į žemesnį divizioną. Žiemą prie komandos prisijungęs lietuvis sužaidė 9 rungtynes ir įvarčiais ar rezultatyviais perdavimais nepasižymėjo.

Albanijos čempionato rungtynėse Juozas Lubas žaidė nuo 66 minutės, jo atstovaujama „Egnatia“ namuose 0:3 pralaimėjo Tiranos KF ekipai.

Bulgarijos čempionate Faustas Steponavičius žaidė nuo 88 minutės, o jo atstovaujama Plovdivo „Botev“ svečiuose 1:2 pralaimėjo „Arda“ komandai.

Vokietijos trečiame divizione Edvinas Girdvainis liko ant suolo, o jo atstovaujama „Sandhausen“ svečiuose 2:4 pralaimėjo „Mannheim“ komandai.

Izraelio čempionato išlikimo grupėje Emilijus Zubas nebuvo registruotas, o jo atstovaujama Tel Avivo „Hapoel“ namuose 0:2 nusileido „SC Ashdod“ vienuolikei.

Slovėnijos čempionate Pijus Širvys 68 minutę įmušė įvartį ir padėjo savo atstovaujamai „Maribor“ komandai namuose 2:1 nugalėti Ljublianos „Olimpija“ ekipą, kurios gretose Justas Lasickas buvo pakeistas po pirmo kėlinio.

Italijos „Serie C“ atkrintamosiose dėl pakilimo į aukštesnį divizioną Titas Krapikas liko ant suolo, o jo atstovaujama „Audace Cerignola“ išvykoje 0:0 sužaidė su „Casertana“, o pagal turnyro reglamentą toks rezultatas reiškia, kad lietuvio ir jo komandos sezonas baigėsi. Iš viso lietuvis sužaidė 26 rungtynes ir 10 kartų išlaikė savo vartus sausus.

Kitame susitikime susitiko dvi lietuvių atstovaujamos ekipos. „Perugia“ komanda, kurios gretose Marius Adamonis žaidė visas rungtynes, taip pat 0:0 namuose sužaidė su „Rimini“ vienuolike, kur Linas Mėgelaitis žaidė visą mačą ir 54 minutę gavo geltoną kortelę ir taip pat pateko į kitą etapą. L. Mėgelaičio sezonas baigėsi visuose turnyruose sužaidus 40 rungtynių ir per jas atlikus 3 rezultatyvius perdavimus.

Gegužės 12 diena (sekmadienis)

Ispanijos trečio diviziono antroje grupėje vartininkas Ernestas Juškevičius liko ant suolo, o jo atstovaujama „Linares“ svečiuose 1:3 pralaimėjo „Baleares“ vienuolikei.

Kinijos antrame divizione Rimvydas Sadauskas žaidė visas rungtynes ir 68 minutę gavo geltoną kortelę, o jo atstovaujama „Guangzhou“ namuose 1:1 sužaidė su „Qingdao Red Lions“.

Nojus Vytis Audinis Čekijos čempionato rungtynėse nebuvo registruotas, bet jo atstovaujama „Teplice“ išvykoje 2:1 nugalėjo „Slovan Liberec“, dviejų mačų seriją laimėjo 4:1 ir toliau tęsia kovą dėl vietos Europos Konferencijų lygos atrankoje.

Traumuotas Gvidas Gineitis nebuvo registruotas Italijos čempionato dvikovai, o jo atstovaujama „Torino“ išvykoje 2:1 nugalėjo „Verona“ ekipą.

Kazachstano čempionate Kipras Kažukolovas žaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama „Astana“ namuose 1:1 sužaidė su „Kaisar Kyzylorda“ vienuolike.

Turkijos aukščiausioje lygoje Modestas Vorobjovas sužaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama „Istanbulspor“ išvykoje 0:3 pralaimėjo „Trabzonspor“ vienuolikei.

Edgaras Utkus dėl traumos nebuvo registruotas Belgijos čempionato rungtynėms, o jo atstovaujama „Cercle Brugge“ išvykoje 2:1 nugalėjo „Antwerp“ futbolininkus.

Kroatijos čempionate Splito „Hajduk“ klubas, kuriame sporto direktoriumi dar dirba Mindaugas Nikoličius, išvykoje 1: sužaidė su „Istra“ ekipa.

Rumunijos čempionato mače Edvinas Gertmonas žaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama „Universitatea Cluj“ išvykoje 1:0 nugalėjo „Voluntari“ komandą ir tarp 16 komandų užėmė 10 vietą bei toliau rungsis dėl vietos Europos Konferencijų lygos atrankoje.

Liūdniau sezono finišas tose pačiose Rumunijos pirmenybėse susiklostė Rokui Lekiatui – paskutinį komandos mačą šiaulietis stebėjo nuo suolo, o jo atstovaujama „Craiova 1948“ namuose 1:3 pralaimėjo „Hermannstadt“ ekipai, užėmė šešioliktą vietą ir iškrito į antrą divizioną. Lietuvis, komandoje esantis nuo vasario, spėjo sužaisti 10 rungtynių ir per jas gauti 4 geltonas korteles.