Lietuvos futbolo atstovai užsienyje (gegužės 8–14 dienos)

Europoje dalis čempionatų artėja į pabaigą, tad prie pabaigos artėja ir Lietuvos futbolo atstovų pasirodymai. LFF.lt tradiciškai pristato praėjusios savaitės lietuvių bei jų klubų pasirodymus,

Gegužės 8 diena (pirmadienis)

Paskutinį mačą Anglijos antrame divizione sužaidė „Huddersfield“ klubas, kuriame analitiku dirba lietuvis Linas Treigys. Paskutiniame sezono mače jo ekipa namuose 2:0 nugalėjo „Reading“ komandą. „Huddersfield“ klubas per 46 mačus surinko 53 taškus ir tarp 24 komandų užėmė 18-ąją poziciją.

Apmaudų pralaimėjimą Lenkijos aukščiausioje lygoje patyrė „Legnica“ komanda, kurios trenerių štabe dirba Donatas Vencevičius. Jo klubas namuose po paskutinėmis minutėmis praleisto įvarčio 0:1 nusileido Lodzės „Widzew“.

Tomo Kalinausko atstovaujama „Den Bosch“ komanda antrame Nyderlandų divizione 0:0 išvykoje išsiskyrė su „Jong Utrecht“. Lietuvis mačą pradėjo startinėje sudėtyje ir 71 minutę buvo pakeistas.

Gegužės 9 diena (antradienis)

Latvijos čempionate pergalę iškovojo Rygos RFS su Karoliu Uzėla, išvykoje net 7:1 sutriuškinęs „Tukums 2000“ futbolininkus. K. Uzėla pradėjo rungtynes startinėje sudėtyje, 19 minutę gavo geltoną kortelę ir 62 minutę buvo pakeistas. Tuo tarpu „Tukums“ atstovaujantis futbolininkas Faustas Steponavičius žaisti negalėjo, mat jis priklauso būtent Rygos komandai.

Pergalę iškovojo ir Rygos „Metta“ su Kristupu Keršiu, išvykoje 3:2 nugalėjusi „Jelgava“ vienuolikę. Lietuvis mačą pradėjo ant suolo ir aikštėje pasirodė penktą pridėtą antro kėlinio minutę.

Kipro lygos išlikimo grupėje nesėkmę patyrė Fedoro Černycho atstovaujama Limasolio AEL komanda, išvykoje 0:1 pralaimėjusi „Chloraka“. Rinktinės kapitonas dvikovą pradėjo startinėje sudėtyje, 38 minutę buvo nubaustas geltona kortele ir 60 minutę buvo pakeistas.

Gegužės 10 diena (trečiadienis)

Į Albanijos taurės finalą žengė Gyčio Paulausko atstovaujamas „Egnatia“ klubas. Atsakomosiose pusfinalio rungtynėse jo ekipa namuose 1:0 pranoko „Vllaznia“ vienuolikę, laimėjo dviejų mačų seriją 2:1 ir žengė į finalą, kur birželio 1 dieną žais su KF „Tirana“. Pusfinalio antrame mače lietuvis aikštėje pasirodė 90 minutę.

Gegužės 11 diena (ketvirtadienis)

Kovą dėl patekimo į „Serie B“ pradėjo vartininko Ovidijaus Šiaulio atstovaujama Veronos „Virtus“ komanda. Ji pirmame „Serie C“ atkrintamųjų etape namuose 3:0 sutriuškino „Novara“ ir žengė toliau. Lietuvis šiam mačui registruotas nebuvo.

Gegužės 12 diena (penktadienis)

Nyderlandų antrame divizione tašką iškovojo „Den Bosch“ klubas su Tomu Kalinausku, namuose 2:2 sužaidęs su „Almere City“ ekipa. Lietuvis mačą pradėjo ant atsarginių suolo ir į aikštę žengė nuo antro kėlinio pradžios.

„Serie A“ pirmenybėse Marius Adamonis nuo suolo stebėjo, kaip jo atstovaujama Romos „Lazio“ komanda namuose taip pat 2:2 sužaidė su „Lecce“ vienuolike,

Gegužės 13 diena (šeštadienis)

Kazachstano čempionate po ilgos pertraukos aikštėje vėl pasirodė Vilius Armanavičius, o jo atstovaujamas „Kaspij“ klubas išvykoje 1:0 pranoko „Aksu“ futbolininkus. Lietuvis mačą pradėjo startinėje sudėtyje ir 70 minutę buvo pakeistas.

Kitame mače Domantas Antanavičius aikštėje pasirodė 76 minutę, o jo astovaujama „Atyrau“ komanda namuose 2:1 nugalėjo Karagandos „Šachtior“.

Latvijos lygoje tarpusavyje susitiko du klubai su lietuviais – Rygos „Metta“ (Kristupas Keršys žaidė visas rungtynes ir 78 minutę gavo geltoną kortelę) namuose 3:2 palaužė „Tukums 2000“ ekipą, kurios gretose Faustas Steponavičius taip pat žaidė visą mačą ir pasižymėjo įvarčiu, kai 3 minutę realizavo 11 metrų baudinį.

Kitame šios šalies čempionato mače Karolis Uzėla žaidė visas rungtynes ir padėjo Rygos RFS klubui namuose 4:0 sutriuškinti „Jelgava“ vienuolikei.

„Serie B“ čempionate Titas Krapikas vėl liko ant suolo, o jo atstovaujama „Ternana“ ekipa išvykoje 1:3 pralaimėjo „Como“ klubui.

Slovėnijos lygoje Domantas Šimkus nebuvo registruotas mačui, bet jo „Mura“ komanda namuose 4:2 pranoko „ND Gorica“.

Kitoje dvikovoje Ljublianos „Olimpija“ išvykoje 1:2 nusileido „Domžale“ ekipai. Svečių gretose Justas Lasickas dvikovą pradėjo startinėje sudėtyje, 33 minutę gavo geltoną kortelę ir 65 minutę buvo pakeistas.

Kipro lygos išlikimo grupėje Fedoras Černychas nebuvo registruotas dvikovoje, o jo atstovaujama Limasolio AEL išvykoje 0:2 pralaimėjo „Anorthosis“ komandai.

Graikijos aukščiausioje lygoje pasirodymus baigė abu klubai su lietuviais. Vykinto Slivkos atstovaujamas „Lamia“ išlikimo grupės dvikovoje dramatiškai išplėšė lygiąsias išvykoje 2:2 su „Ionikos“ klubu, užėmė 12 vietą tarp 14 komandų ir garantavo sau išlikimą aukščiausioje lygoje. Sezoną V. Slivka užbaigė sužaidęs 75 minutes.

Tuo tarpu Kretos OFI su lietuvišku trenerių štabu (Valdas Dambrauskas, Marius Skinderis, Justinas Gasiūnas ir Jonas Skinderis) toje pačioje Graikijos lygos išlikimo grupėje paskutiniame mače išvykoje 2:0 nugalėjo „Panetolikos“ ir galutinėje įskaitoje užėmė 7 poziciją.

Lenkijos trečiame divizione Donatas Nakrošius nežaidė, o jo atstovaujama „Garbarnia“ komanda namuose 1:3 pralaimėjo Varšuvos „Polonia“.

Splito „Hajduk“, kur sporto direktoriumi dirba Mindaugas Nikoličius, Kroatijos čempionate namuose 3:0 sutriuškino „Osijek“ komandą.

Čempionatą užbaigė ir Izraelyje žaidžiantys lietuviai. Emilijus Zubas paskutiniame mače liko ant suolo, o jo atstovaujama Tel Avivo „Hapoel“ išvykoje 2:1 nugalėjo Haderos „Hapoel“ ir tarp 14 komandų užėmė 10 vietą.

Arvydas Novikovas taip pat liko ant suolo, bet jo atstovaujama Haifos „Hapoel“ komanda išvykoje net 4:0 sudorojo „Maccabi Bnei Raina“ ir finišavo 7-oje pozicijoje.

Džiugas Bartkus paskutiniame savo komandos mače registruotas nebuvo, bet jo „Kiryat Shmona“ namuose 3:2 nugalėjo Jeruzalės „Beitar“. Tiesa, pergalė daug džiaugsmo neatnešė – klubas užėmė 13 vietą ir iškrito į žemesnį šalies divizioną.

Rumunijos čempionato išlikimo grupėje „Chindia“ klubas su Modestu Vorobjovu išvykoje 0:2 pralaimėjo Klužo „Universitatea“. Lietuvis aikštėje pasirodė 84 minutę.

Tuo tarpu pagrindinėje lygos grupėje aikštėje po ilgos pertraukos pasirodė Rolandas Baravykas ir padėjo savo atstovaujamai Konstantos „Farul“ komandai išvykoje 1:1 sužaisti su Krajovos „Universitatea“. Šiaulietis ant vejos žengė 82 minutę.

Belgijos lygoje Edgaras Utkus ir toliau atlieka reabilitaciją po traumos, o jo atstovaujama „Cercle Brugge“ komanda namuose net 0:4 pralaimėjo „Gent“ vienuolikei.

Gegužės 14 diena (sekmadienis)

Ispanijos trečiojo diviziono pirmoje grupėje svarbią pergalę iškovojo „Linares“ ekipa su lietuviu vartininku Ernestu Juškevičiumi, namuose 3:2 nugalėjusi La Korunijos „Deportivo“. E. Juškevičius žaidė visas rungtynes ir 47 minutę gavo geltoną kortelę.

Gvidas Gineitis Italijos aukščiausioje lygoje liko ant suolo, o jo atstovaujama „Torino“ ekipa išvykoje 1:0 nugalėjo Veronos „Hellas“.

Be Dominyko Barausko toliau besiverčianti Mieleco „Stal“ komanda Lenkijos aukščiausioje lygoje namuose 0:0 išsiskyrė su Gdansko „Lechia“.

Kitame mače „Legnica“ komanda, kurios trenerių štabe dirba lietuvis Donatas Vencevičius, išvykoje dramatiškai 2:3 pralaimėjo „Pogon“ futbolininkams.

Antrame Lenkijos divizione Artemijus Tutyškinas liko ant suolo, o jo atstovaujama Lodzės LKS ekipa išvykoje 0:1 pralaimėjo „Sandecja“ futbolininkams.

Pralaimėjimą Kazachstano čempionate patyrė Artūro Žulpos „Aktobe“ ekipa, kuri išvykoje 1:2 pralaimėjo Almatos „Kairat“ ekipai. Lietuvis aikštėje pasirodė 73 minutę.

Vartininkas Ovidijus Šiaulys šįkart registruotas dvikovai nebuvo, bet jo atstovaujama Veronos „Virtus“ komanda toliau tęsia kovą dėl patekimo į „Serie B“ pirmenybes. „Serie C“ atkrintamųjų antrame etape Veronos klubas išvykoje 1:0 nugalėjo „Padova“ vienuolikę ir žengė toliau.

Ekvadoro pirmenybėse dar vieną tašką į savo kraitį pridėjo „Universidad Catolica“ klubas, kuriame vartininkų treneriu dirba Mantas Tamulionis – išvykoje 0:0 buvo sužaista su „Delfin“ futbolininkais.