Lietuvos futbolo atstovai užsienyje (kovo 27 – balandžio 2 dienos)

Šią savaitę buvo sužaisti paskutiniai rinktinių lango mačai ir futbolininkai vėl grįžo atstovauti savo ekipoms. Tarp jų – ir Lietuvos futbolo atstovai užsienyje, su kurių pasirodymais praėjusią savaitę jus ir supažindiname.

Kovo 27 diena (pirmadienis)

„Serie A“ pirmenybių A grupėje dar vieną pergalę iškovojo dėl patekimo į aukštesnį divizioną kovojantis „Pordenone“ klubas, kuris pirmadienį namuose 1:0 pranoko „Pro Sesto“ ekipą. Šeimininkų ekipos puolėjas Edgaras Dubickas mačą pradėjo startinėje sudėtyje, 23 minutę gavo geltoną kortelę ir 70-ąją minutę buvo pakeistas.

Kovo 29 diena (trečiadienis)

Ketvirtoje Vokietijos lygoje nesėkmę patyrė „Wiedenbruck“ klubas su puolėju iš Lietuvos Manfredu Ruzgiu. Klubas išvykoje 0:2 nusileido Menchengladbacho „Borussia“ dublerių komandai. Lietuvis žaidė visas rungtynes.

Balandžio 1 diena (šeštadienis)

Ekvadoro pirmenybėse nesėkmę patyrė „Universidad Catolica“ klubas su lietuviu vartininkų treneriu Mantu Tamulioniu. Jo komanda namuose 2:3 pralaimėjo „Independiente del Valle“ futbolininkams.

Kazachstano lygoje pralaimėjo „Kaspij“ komanda, kuriai priklauso lietuvis Vilius Armanavičius. Klubas savo aikštėje 1:3 neprilygo „Kaisar“ futbolininkams, lietuvis dvikovai registruotas nebuvo.

Vietnamo taurėje savo pasirodymą šešioliktfinalyje baigė Vyto Gašpuičio atstovaujamas SLNA klubas, kuris po baudinių serijos pralaimėjo „Quang Nam“ ekipai. Lietuvis mačui registruotas nebuvo.

Italijos „Serie B“ pirmenybėse tašką iškovojo „Ternana“ komanda su Titu Krapiku, išvykoje 1:1 sužaidusi su SPAL futbolininkais. Vartų sargas iš Lietuvos liko ant atsarginių suolo.

Albanijos čempionate solidžią pergalę išvykoje iškovojo „Egnatia“ ekipa su puolėju Gyčiu Paulausku, išvykoje 3:0 sutriuškinusi „Kukesi“. Puolėjas iš Lietuvos į aikštę po keitimo žengė 83 minutę.

Pergalingai į Izraelio pirmenybes grįžo Emilijaus Zubo atstovaujamas Tel Avivo „Hapoel“, namuose 2:1 palaužęs „Nes Tziona“. Lietuvis žaidė visas rungtynes, o vienintelis įvartis į jo vartus krito penktą pridėtą antro kėlinio minutę.

Lenkijos aukščiausioje lygoje be taškų liko „Legnica“ komanda, kurios trenerių štabe dirba Donatas Vencevičius. Ji išvykoje 0:1 pralaimėjo Kielcų „Korona“ futbolininkams.

Tuo tarpu trečiame Lenkijos divizione pergalę iškovojo „Garbarnia“ komanda su Donatu Nakrošiumi, kuri namuose 4:1 sutriuškino Pulavų „Wisla“. Kapitono raištį ryšėjęs lietuvis žaidė visas rungtynes.

Belgijos lygoje vis dar nežaidė Edgaras Utkus, o jo atstovaujama „Cercle Brugge“ namuose 2:0 palaužė „Kotrijk“ ekipos pasipriešinimą.

Antrame Anglijos divizione svarbią pergalę kovoje dėl išlikimo iškovojo „Huddersfield“ komanda su lietuviu analitiku Linu Treigiu. Ji namuose 4:2 palaužė „Middlesbrough“ komandą.

Latvijos čempionate Rygos RFS su Karoliu Uzėla išvykoje 2:0 nugalėjo „Jelgava“ komandą. Saugas iš Lietuvos rungtynes pradėjo startinėje sudėtyje ir 62 minutę buvo pakeistas.

Graikijos čempionato išlikimo grupėje pergalę išplėšė „Lamia“ klubas, kuriam atstovauja Vykintas Slivka. Jis išvykoje 3:1 nugalėjo „Panetolikos“ futbolininkus, o lietuvis į aikštę žengė 58 minutę bei 83 minutę gavo geltoną kortelę.

Pergalę toje pačioje Graikijos lygos išlikimo grupėje iškovojo ir Kretos OFI su lietuvišku trenerių štabu, kuriame dirba Valdas Dambrauskas, Marius Skinderis, Justinas Gasiūnas bei Jonas Skinderis. Kretos komanda išvykoje minimaliu skirtumu 1:0 pranoko „Giannina“ ekipą.

Kipro čempionato išlikimo grupėje tašką į savo sąskaitą pridėjo Limasolio AEL su Fedoru Černychu, namuose 2:2 sužaidusi su „Chloraka“ futbolininkais. Lietuvos rinktinės kapitonas šį sykį liko ant atsarginių žaidėjų suolo.

Kroatijos lygoje pergalę įsirašė Splito „Hajduk“, kur sporto direktoriumi dirba Mindaugas Nikoličius. Splito komanda išvykoje 3:2 pranoko „Šibenik“ futbolininkus.

Rumunijos čempionato lyderių grupėje lygiosiomis išvykoje sužaidė Konstantos „Farul“ su Rolandu Baravyku – lygos lyderiai išvykoje 1:1 išsiskyrė su Bukarešto „Rapid“. Lietuvis liko ant atsarginių suolo.

Balandžio 2 diena (sekmadienis)

Antros Rumunijos lygos išlikimo grupėje pralaimėjimą patyrė Igno Kružiko atstovaujamas „Csikszereda“ klubas, išvykoje 1:2 nusileidęs „Politehnica“ ekipai. Lietuvis mačui šį kartą registruotas nebuvo.

Latvijos čempionate tarpusavyje kovėsi dvi ekipos su lietuviais savo sudėtyse. „Tukums 2000“ futbolininkai su Faustu Steponavičiumi namuose 1:2 nusileido Rygos „Metta“ atstovams su Kristupu Keršiu. F. Steponavičius savo ekipoje žaidė visą mačą ir 72 minutę įmušė įvartį, tuo tarpu kitoje pusėje K. Keršys taip pat žaidė visą mačą ir antrą pridėtą antrą kėlinio minutę gavo geltoną kortelę.

Antroje Nyderlandų lygoje Tomo Kalinausko atstovaujamas „Den Bosch“ klubas savo aikštėje 0:2 nusileido „Willem II“ futbolininkams. Lietuvis žaidė iki 58 minutės.

Antroje Lenkijos lygoje į aikštę grįžo po traumos pasveikęs Artemijus Tutyškinas, o jo atstovaujamas Lodzės LKS klubas savo stadione 2:1 pranoko „Chojniczanka“ futbolininkus. Lietuvis aikštėje pasirodė 64 minutę, o 74-ąją buvo nubaustas geltona kortele.

Kitame šios lygos mače „Podbeskidzie“ ekipa namuose 2:2 sužaidė su „Rzeszow“ klubu, o šeimininkų gretose Titas Milašius žaidė nuo 77 minutės.

Kazachstano lygoje nesėkmes patyrė abu klubai su lietuviais. „Aktobe“ komanda su Artūru Žulpa namuose 1:3 neprilygo „Kyzylshar“ ekipai, o lietuvis į aikštę žengė iškart po keitimo ir mačo pabaigoje gavo geltoną kortelę. Kitame mače „Atyrau“ komanda su Domantu Antanavičiumi irgi savo aikštėje 0:4 turėjo pripažinti „Okzhetpes“ ekipos pranašumą. D. Antanavičius aikštėje pasirodė 78 minutę.

Italijoje „Serie C“ A grupėje be pergalių liko abu lietuvių klubai. „Pordenone“ komanda, kuriai priklauso Edgaras Dubickas, išvykoje 0:0 sužaidė su „Pro Patria“, o Veronos „Virtus“, kuriam atstovauja vartininkas Ovidijus Šiaulys, irgi išvykoje 1:2 nusileido „Pro Sesto“. Abu lietuviai šįsyk rungtynėms registruoti nebuvo.

Aukščiausioje Italijos lygoje pergalę iškovojo antroje vietoje žengiantis Romos „Lazio“ su Mariumi Adamoniu, kuris išvykoje 2:0 nugalėjo „Monza“. Vartininkas iš Lietuvos liko ant atsarginių suolo.

Ispanijos trečios lygos pirmoje grupėje pralaimėjo „Linares“ komanda su lietuviu vartų sargu Ernestu Juškevičiumi. Jo klubas išvykoje 0:2 pralaimėjo „Leonesa“ futbolininkams, o lietuvis liko tarp atsarginių.

Svarbią pergalę Italijos „Serie C“ C grupėje kovoje dėl išlikimo išplėšė Lino Mėgelaičio „Viterbese“, kuri išvykoje 1:0 pranoko „Gelbison“. Lietuvis žaidė visą mačą.

Slovėnijos pirmenybėse Justas Lasickas liko ant suolo, bet jo atstovaujamas Ljublianos „Olimpija“ klubas namuose 1:0 nugalėjo „Tabor Sezana“. Kitame šios lygos mače nuo suolo nepakilo ir Domantas Šimkus, o jo „Mura“ komanda išvykoje 0:0 išsiskyrė su „Domžale“ ekipa.

Izraelio lygos išlikimo grupėje lygiosiomis sužaidė Džiugo Bartkaus atstovaujamas „Kiryat Shmona“, kuris namuose 2:2 išsiskyrė su „Sakhnin“ futbolininkais. Lietuvis žaidė visas rungtynes.