Lietuvos futbolo atstovai užsienyje (kovo 6–12 dienos)

Jūsų dėmesiui – Lietuvos futbolo atstovų pasirodymai užsienio čempionatuose, įvykę per praėjusią savaitę.

Kovo 6 diena (pirmadienis)

Kipro pirmenybėse pralaimėjimą patyrė Fiodoro Černycho atstovaujamas Limasolio AEL, miesto derbyje namuose 0:2 nusileidęs „Apollon“ futbolininkams. Lietuvis mačą pradėjo startinėje sudėtyje ir 49 minutę buvo pakeistas.

Miesto derbyje žaidė ir Arvydo Novikovo komanda – Izraelio pirmenybėse jo astovaujama Haifos „Hapoel“ ekipa išvykoje net 1:4 nusileido to paties miesto „Maccabi“. Tiesa, pats lietuvis mačui registruotas nebuvo.

Italijos „Serie A“ pirmenybėse Gvidas Gineitis nuo suolo stebėjo, kaip jo atstovaujamas „Torino“ klubas namuose 1:0 pranoksta „Bologna“ futbolininkus.

Kovo 7 diena (antradienis)

UEFA Europos konferencijų lygos aštuntfinalio pirmąsias rungtynes sužaidė Romos „Lazio“, kuriam priklauso lietuvis vartininkas Marius Adamonis. Jie pirmame mače namuose 1:2 pralaimėjo Alkmaro AZ iš Nyderlandų. Lietuvis dvikovai registruotas nebuvo.

Antroje Anglijos lygoje „Huddersfield“ komanda, kurioje analitiku dirba lietuvis Linas Treigys, namuose be įvarčių 0:0 sužaidė su „Bristol City“.

Šiaurės Airijos aukščiausioje lygoje „Carrick Rangers“ su lietuviu Nedu Mačiulaičiu savo aikštėje net 1:5 pralaimėjo „Glentoran“ futbolininkams. N. Mačiulaitis mačą pradėjo startinėje sudėtyje ir 56-ąją minutę buvo pakeistas.

Kovo 8 diena (trečiadienis)

Paskelbta, kad lietuvis Ernestas Stočkūnas palieka „Liepaja“ klubą ir grįžta į Lietuvą – futbolininkas prisijungė prie Alytaus „Dainavos“.

Graikijos taurės pusfinalio pirmosiose rungtynėse skaudžią nesėkmę patyrė Vykinto Slivkos „Lamia“ ekipa, namuose 1:5 pralaimėjusi Salonikų PAOK. Lietuvis žaidė visas rungtynes ir trečią pridėtą antro kėlinio minutę gavo geltoną kortelę. Antrasis mačas numatomas kovo 12 dieną.

Kiek sėkmingiau taurės mačas susiklostė Justo Lasicko atstovaujamai Ljublianos „Olimpija“ komandai, kuri Slovėnijos taurės aštuntfinalyje išvykoje 3:1 pranoko antrojo diviziono „Nafta“ ekipą bei žengė į kitą etapą. Futbolininkas iš Lietuvos žaidė visas rungtynes.

Kovo 9 diena (ketvirtadienis)

Kazachstano lygoje pergalę iškovojo „Aktobe“ klubas su Artūru Žulpa, savo aikštėje 5:1 sutriuškinęs „Okzhetpes“ ekipą. A. Žulpa mačą pradėjo ant atsarginių suolelio, o aikštėje pasirodė 68-ąją minutę.

Kovo 10 diena (penktadienis)

Kazachstano pirmenybėse nesėkmę patyrė Viliaus Armanavičiaus atstovaujamas „Kaspij“ klubas, savo aikštėje 0:1 pralaimėjęs „Tobol“ futbolininkams. Lietuvis rungtynes pradėjo startinėje sudėtyje, tačiau iškart po pertraukos buvo pakeistas.

Tuo tarpu toje pačioje lygoje „Atyrau“ su Domantu Antanavičiumi namuose 2:1 pranoko „Kaisar“ ekipą. D. Antanavičius aikštėje pasirodė 82 minutę ir spėjo užsidirbti geltoną kortelę.

Albanijos lygoje Gyčio Paulausko atstovaujama „Egnatia“ išvykoje 1:2 nusileido „Erzeni“ komandai. Puolėjas iš Lietuvos į aikštę žengė iškart po pertraukos ir pasižymėjo geltona kortele.

Slovėnijos čempionate „Mura“ komanda su Domantu Šimkumi išvykoje 1:1 išsiskyrė su „Gorica“. Lietuvis mačui registruotas buvo, tačiau aikštėje nepasirodė.

Lenkijos aukščiusioje lygoje pralaimėjimą patyrė Legnicos ekipa, kurios trenerių štabe dirba Donatas Vencevičius. Jo komanda išvykoje 0:4 pralaimėjo Gdansko „Lechia“.

Tuo tarpu antroje Lenkijos lygoje pasismagino Tito Milašiaus atstovaujama „Podbeskidzie“, namuose net 6:0 sutriuškinusi „Chrobry“ futbolininkus. Lietuvis į aikštę buvo mestas 72 minutę.

Antroje Nyderlandų lygoje dar vieną nesėkmę patyrė Tomo Kalinausko atstovaujama „Den Bosch“ ekipa, išvykoje 0:4 pralaimėjusi „Venlo“. Saugas iš Lietuvos mačui registruotas nebuvo.

Kovo 11 diena (šeštadienis)

Latvijos čempionatą lygiosiomis pradėjo Rygos RFS komanda su Karoliu Uzėla. Sostinės klubas išvykoje be įvarčių 0:0 sužaidė su „Valmiera“. K. Uzėla registruotas dvikovai buvo, tačiau aikštėje nepasirodė.

Izraelio lygoje tašką į savo sąskaitą pridėjo Haifos „Hapoel“, kuriai atstovauja Arvydas Novikovas. Haifos komanda namuose 1:1 išsiskyrė su Tel Avivo „Maccabi“, tačiau krašto saugas iš Lietuvos registruotas dvikovai nebuvo.

Lenkijos trečioje lygoje pergalę iškovojo „Garbarnia“ komanda, kurios kapitonu vėl buvo lietuvis Donatas Nakrošius. Ji išvykoje 3:2 pranoko Vroclavo „Slask“ dublerinę komandą. Lietuvis žaidė visą mačą, o pirmo kėlinio pabaigoje prieš save išvydo geltoną kortelę.

Antrame Anglijos divizione pralaimėjimą patyrė „Huddersfield“ klubas su lietuviu analitiku Linu Treigiu. Jo komanda išvykoje 0:1 neprilygo „West Bromwich Albion“ futbolininkams.

Šiaurės Airijos aukščiausioje lygoje pergalę iškovojo „Carrick Rangers“ su lietuviu Nedu Mačiulaičiu. Jo komanda išvykoje 1:0 nugalėjo „Dungannon“, o lietuvis žaidė visas rungtynes.

Rumunijos lygoje dar vieną pergalę iškovojo čempionato lyderiai Konstantos „Farul“ su Rolandu Baravyku. Jie namuose 2:1 nugalėjo Bukarešto „Rapid“ ir toliau pirmauja lygoje. Lietuvis po traumos jau buvo registruotas mačui, tačiau liko ant atsarginių suolo.

Italijos čempionate Romos „Lazio“ išvykoje be įvarčių 0:0 sužaidė su „Bologna“. Sostinės klubui priklausantis vartininkas Marius Adamonis mačui registruotas buvo, bet nežaidė.

Kovo 12 diena (sekmadienis)

Antroje Rumunijos lygoje nesėkmę patyrė Igno Kružiko atstovaujamas „Csikszereda“ klubas, namuose 1:2 nusileidęs „Viitorul“ komandai. Lietuvis žaidė visą mačą.

Ispanijos trečio diviziono A grupėje pralaimėjimą patyrė vartininko Ernesto Juškevičiaus atstovaujama „Linares“ komanda, kuri savo aikštėje 0:2 pralaimėjo „Fuenlabrada“ ekipai. Vartų sargas iš Lietuvos žaidė visą mačą.

„Serie A“ pirmenybėse svarbią pergalę išplėšė „Torino“ komanda, kuri išvykoje 2:0 nugalėjo „Bologna“ futbolininkus. Turino ekipos saugas Gvidas Gineitis komandos pergalę stebėjo nuo atsarginių suolelio.

Antrame Lenkijos divizione dramatišką pergalę iškovojo Artemijaus Tutyškino atstovaujamas Lodzės LKS klubas, kuris paskutinėmis mačo minutėmis namuose 1:0 palaužė „Rseszow“ komandą. Gynėjas iš Lietuvos mačui registruotas nebuvo.

„Serie C“ pirmenybių A grupėje į aikštę žengė du lietuviai – Edgaras Dubickas su „Pordenone“ išvykoje 0:0 sužaidė su „Lecco“ (lietuvis žaidė nuo mačo pradžios ir buvo pakeistas 90-ąją minutę), o Veronos „Virtus“, kuriam atstovauja vartininkas Ovidijus Šiaulys, namuose 3:1 nugalėjo „Sangiuliano City“.

Tos pačios „Serie C“ C grupėje nesėkmę patyrė „Viterbese“ su Linu Mėgelaičiu, kuris išvykoje 0:2 nusileido „Potenza“. Lietuvis mačui registruotas nebuvo.

Slovėnijos lygoje skaudžią nesėkmę patyrė Ljblianos „Olimpija“ su Justu Lasicku, kuri namuose net 1:4 neprilygo „Domžale“ ekipai. Futbolininkas iš Lietuvos liko ant atsarginių suolo.

Kroatijos lygoje pergalę iškovojo Splito „Hajduk“, kur sporto direktoriumi dirba Mindaugas Nikoličius. Splito komanda išvykoje 2:0 pranoko „Osijek“ ekipą.

Lenkijos aukščiausioje lygoje taškų neiškovojo Mieleco „Stal“, kuriam priklauso Dominykas Barauskas. Jo ekipa išvykoje 0:2 pralaimėjo Varšuvos „Legia“. Po traumos sveikstantis rinktinės gynėjas dar nežaidė.

Graikijos aukščiausioje lygoje pralaimėjimą patyrė Kretos OFI, kuriam vadovauja lietuviškas trenerių štabas (Valdas Dambrauskas, Marius Skinderis, Jonas Skinderis ir Justinas Gasiūnas). Kretos ekipa išvykoje 0:2 turėjo pripažinti „Levadiakos“ komandos persvarą.

Tame pačiame čempionate tašką iškovojo Vykinto Slivkos „Lamia“, kuris išvykoje 1:1 sužaidė su „Panetolikos“. Šįsyk lietuvis mačui registruotas nebuvo.

Belgijos lygoje nesėkmę patyrė „Cercle Brugge“, kuri išvykoje 0:2 pralaimėjo Briuselio „Anderlecht“. Briugės komandoje dar nežaidė po traumos sveikstantis Edgaras Utkus.

Izraelio lygoje dramatišką nesėkmę patyrė Džiugo Bartkaus „Kiryat Shmona“, kuri išvykoje 1:2 pralaimėjo Ber Ševos „Hapoel“. Lietuvis savo vartus gynė visą mačą, o lemtingu tapusį įvartį nuo 11 metrų žymos jis praleido šeštą pridėtą antro kėlinio minutę.