Lietuvos futbolo atstovai užsienyje (lapkričio 6–12 dienos)

Savaitę prieš paskutinį šių metų rinktinių langą užsienio pirmenybėse ir toliau varžėsi lietuvių atstovaujami klubai.

Lapkričio 6 diena (pirmadienis)

Graikijos čempionate pralaimėjimą patyrė Kretos OFI su lietuviškuoju trenerių štabu (Valdas Dambrauskas, Marius Skinderis, Justinas Gasiūnas ir Marius Skinderis). Kretos komanda svečiuose 1:2 pralaimėjo „Panserraikos“ klubui.

Italijos „Serie C“ B grupės pirmenybėse Linas Mėgelaitis žaidė iki 84 minutės, o jo atstovaujama „Rimini“ komanda namuose 1:0 pranoko SPAL futbolininkus.

Gvidas Gineitis šį kartą liko tarp atsarginių, bet jo atstovaujamas „Torino“ klubas savo stadione 2:1 įveikė „Sassuolo“.

Titas Krapikas Italijos „Serie C“ C grupėje žaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama „Audace Cerignola“ išvykoje 2:2 išsiskyrė su „Monopoli“ ekipa.

Lapkričio 7 diena (antradienis)

„Universidad Catolica“ klubas, kuriame vartininkų treneriu dirba lietuvis Mantas Tamulionis, Ekvadoro čempionate 0:0 namuose sužaidė su „Libertad“ vienuolike.

Titas Milašius liko tarp atsarginių, o jo bei trenerio Donato Vencevičiaus atstovaujama „Podbeskidzie“ komanda Lenkijos taurės šešioliktfinalyje namuose 0:1 nusileido „Pogon“ vienuolikei ir pasirodymą turnyre baigė.

Pasirodymą Šiaurės Airijos lygos taurėje užbaigė lietuvio Nedo Mačiulaičio atstovaujama „Carrick Rangers“, kuri savo aikštėje po baudinių (pagrindinis laikas – 1:1, pratęsime – 2:2), pralaimėjo „Newry City“ komandai.

Lapkričio 8 diena (trečiadienis)

Plovdivo „Botev“ komanda su Faustu Steponavičiumi pateko į Bulgarijos taurės aštuntfinalį. Šešioliktfinalyje lietuvio atstovaujama ekipa išvykoje 3:0 susitvarkė su „Strumska Slava“ komanda.

Saudo Arabijos antrame divizione Džiugas Bartkus vėl buvo pagrindinis vartininkas, o jo atstovaujama „Al Orubah“ išvykoje 1:0 palaužė „Jeddah“ komandą.

Kroatijos čempionate dar vieną pergalę iškovojo Splito „Hajduk“, kur sporto direktoriumi dirba Mindaugas Nikoličius. Splito klubas svarbiame mače išvykoje 1:0 nugalėjo „Osijek“ komandą.

Turkijos čempionate buvo užbaigtos anksčiau vykusios ketvirto turo rungtynės, kurios nebuvo užbaigtos. Jose Modestas Vorobjovas nerungtyniavo, o jo atstovaujama „Istanbulspor“ ekipa išvykoje 1:2 pralaimėjo „Samsunspor“ komandai.

Vartininkas Ovidijus Šiaulys nerungtyniavo, bet jo atstovaujama „Entella“ ekipa Italijos „Coppa Italia“ „Serie C“ rungtynėse namuose 3:0 sutriuškino „Alessandria“ futbolininkus.

Pergalę šiame turnyre iškovojo ir Edgaro Dubicko atstovaujama „Catania“ komanda, kuri namuose 3:2 įveikė „Picerno“.

Lapkričio 9 diena (ketvirtadienis)

„Coppa Italia“ „Serie C“ turnyre „Rimini“ komanda su Linu Mėgelaičiu namuose 1:0 pranoko „Perugia“ futbolininkus, kurių gretose Marius Adamonis nebuvo registruotas rungtynėms, ir pateko į kitą etapą.

Justas Lasickas žaidė iki 76 minutės, o jo atstovaujama Ljublianos „Olimpija“ komanda UEFA Europos Konferencijų lygos grupės varžybose namuose 2:0 nugalėjo „Klaksvik“ futbolininkus ir iškovojo pirmuosius savo taškus turnyre.

Lapkričio 10 diena (penktadienis)

Tomas Kalinauskas nuo suolo stebėjo, kaip jo atstovaujama „Den Bosch“ komanda Nyderlandų antrame divizione išvykoje 0:1 pralaimėjo „Emmen“ vienuolikei.

Rokas Stanulevičius nebuvo registruotas rungtynėms, o jo atstovaujama „Cork City“ Airijos čempionato išlikimo rungtynėse po pratęsimo 1:2 nusileido „Waterford“ komandai ir iškrito į antrąjį Airijos futbolo divizioną.

Lapkričio 11 diena (šeštadienis)

Paskutinėse Latvijos čempionato rungtynėse Kristupas Keršys žaidė nuo 85 minutės, tačiau jo atstovaujama Rygos „Metta“ išvykoje 0:1 pralaimėjo Rygos RFS, galutinėje įskaitoje tarp dešimties komandų užėmė devintą vietą ir turės žaisti pereinamąsias rungtynes dėl išlikimo lygoje.

Artemijus Tutyškinas Lenkijos čempionate žaidė visas rungtynes, 76 minutę gavo geltoną kortelę, o jo atstovaujama Lodzės LKS namuose įspūdingai atsitiesė, panaikino trijų įvarčių deficitą ir ir 3:3 sužaidė su Glivicų „Piast“.

Šiaurės Airijos pirmenybėse lietuvis Nedas Mačiulaitis aikštėje pasirodė 38 minutę, įmušė du įvarčius, per pridėtą antro kėlinio laiką gavo geltoną kortelę ir prisidėjo prie to, kad jo atstovaujama „Carrick Rangers“ komanda išvykoje 3:2 pranoko „Dungannon“ futbolininkus.

Graikijos čempionate Kretos OFI su lietuvišku trenerių štabu (Valdas Dambrauskas, Marius Skinderis, Justinas Gasiūnas, Jonas Skinderis) namuose 1:1 išsiskyrė su „Giannina“ futbolininkais.

Kipro čempionate Fedoras Černychas žaidė pirmą rungtynių kėlinį, 16 minutę gavo geltoną kortelę, o jo atstovaujama Limasolio AEL komanda išvykoje 0:1 pralaimėjo Nikosijos APOEL.

Ekvadoro čempionate dramatišką pergalę iškovojo „Universidad Catolica“ komanda, kur vartininkų treneriu dirba Mantas Tamulionis. Kito komanda namuose 1:0 įveikė „Cumbaya“ komandą.

Italijos čempionate Gvidas Gineitis žaidė nuo 34 minutės, 67 minutę gavo geltoną kortelę, o jo atstovaujama „Torino“ komanda išvykoje 1:1 sužaidė su „Monza“ vienuolike.

Lapkričio 12 diena (sekmadienis)

Ispanijos trečio diviziono antroje grupėje lietuvis vartininkas Ernestas Juškevičius liko tarp atsarginių, o jo atstovaujama „Linares“ komanda išvykoje 2:3 pralaimėjo „Sanluqueno“ ekipai.

Edgaras Utkus Belgijos čempionate žaidė iki 70 minutės, 6 minutę gavo geltoną kortelę, o jo atstovaujamas „Cercle Brugge“ klubas išvykoje 0:0 sužaidė su „Club Brugge“ komanda.

Turkijos čempionate Modestas Vorobjovas žaidė iki 67 minutės, o jo atstovaujama „Istanbulspor“ komanda išvykoje 0:1 pralaimėjo „Caykur Rizespor“ ekipai.

Bulgarijos čempionate Faustas Steponavičius liko tarp atsarginių, o jo atstovaujama Plovdivo „Botev“ išvykoje 1:1 sužaidė su Sofijos „Levski“.

Kroatijos čempionate pergalę iškovojo Splito „Hajduk“, kur sporto direktoriumi dirba lietuvis Mindaugas Nikoličius. Splito komanda namuose 3:1 įveikė „Varaždin“ futbolininkus.

Slovėnijos lygoje Justas Lasickas žaidė visas rungtynes ir padėjo savo atstovaujamai Ljublianos „Olimpija“ komandai namuose 1:0 nugalėti „Mura“ futbolininkus.

Antrame Lenkijos divizione Titas Milašius nebuvo registruotas susitikimui, o jo ir trenerio Donato Vencevičiaus atstovaujama „Podbeskidzie“ namuose 0:0 sužaidė su „Legnica“ vienuolike.

Vykintas Slivka Graikijos lygoje žaidė iki 83 minutės, tačiau jo atstovaujama „Lamia“ komanda išvykoje 0:3 pralaimėjo Atėnų AEK.

Italijos „Serie C“ čempionato C grupės rungtynėse susitiko dvi lietuvių atstovaujamos komandos. Titas Krapikas žaidė visas rungtynes ir padėjo savo atstovaujamai „Audace Cerignola“ namuose 1:0 nugalėti „Catania“ ekipą, kurios gretose Edgaras Dubickas žaidė nuo 75 minutės.

Marius Adamonis žaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama „Perugia“ komanda Italijos „Serie C“ B grupės pirmenybių dvikovoje namuose 1:0 palaužė „Gubbio“ vienuolikę.