Lietuvos futbolo atstovai užsienyje (liepos 10–16 dienos)

Prabėgo dar viena savaitė, kurios metu lietuvių futbolininkų atstovaujami klubai varžėsi užsienio čempionatuose.

Liepos 10 diena (pirmadienis)

Kristupas Keršys žaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama Rygos „Metta“ Latvijos čempionato rungtynėse namuose 0:0 sužaidė su „Daugavpils“ futbolininkais.

Plovdivo „Botev“ oficialiai pranešė, jog lietuvis Faustas Steponavičius karjerą tęs Bulgarijoje.

Liepos 11 diena (antradienis)

Čempionų lygos pirmą atrankos etapą pergalingai pradėjo Justo Lasicko atstovaujamas Ljublianos „Olimpija“ klubas, pirmose rungtynėse namuose 2:1 nugalėjęs „Valmiera“ ekipą iš Latvijos. Lietuvis aikštėje pasirodė penktą pridėtą antro kėlinio minutę.

Airijos čempionato „Cork City“ klubas pranešė, jog pasirašė sutartį su lietuviu futbolininku Roku Stanulevičiumi.

Liepos 12 diena (trečiadienis)

Į Lietuvą iš užsienio rungtyniauti grįžo dar vienas lietuvis – FA „Šiauliai“ pranešė, kad į gimtąjį miestą praėjusiame sezone Rumunijos čempionu tapęs Rolandas Baravykas.

Liepos 13 diena (ketvirtadienis)

Gyčio Paulausko atstovaujama „Egnatia“ komanda UEFA Europos Konferencijų lygos pirmo atrankos etapo pirmame mače išvykoje 1:1 sužaidė su „Ararat“ klubu iš Armėnijos. Lietuvis mačą pradėjo startinėje sudėtyje ir žaidė iki 59 minutės

Liepos 15 diena (šeštadienis)

Vietnamo čempionato išlikimo grupėje Vytas Gašpuitis žaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama SLNA komanda namuose 2:0 nugalėjo „Ho Chi Minh“.

Artūras Žulpa Kazachstano čempionate žaidė visas rungtynes ir padėjo savo atstovaujamai „Aktobe“ komandai išvykoje 1:0 nugalėti Karagandos „Shakter“ ekipą.

Kitame šios šalies čempionato mače „Atyrau“ komanda namuose 1:1 išsiskyrė su „Ordabasy“ futbolininkais. Šeimininkų gretose Domantas Antanavičius pradėjo mačą startinėje sudėtyje, per pirmo kėlinio pridėtą laiką gavo geltoną kortelę ir iškart po pertraukos buvo pakeistas.

Oficialų sezoną pradėjo ir Splito „Hajduk“ komanda, kurioje sporto direktoriumi dirba Mindaugas Nikoličius. Splito komanda Kroatijos supertaurės rungtynėse 0:1 pralaimėjo Zagrebo „Dinamo“ klubui.

Airijos čempionate debiutavo Rokas Stanulevičius, tačiau jo atstovaujama „Cork City“ ekipa išvykoje 0:3 pralaimėjo „Sligo Rovers“. Lietuvis į aikštę žengė 65 minutę.

Liepos 16 diena (sekmadienis)

Bulgarijos čempionatą lygiosiomis pradėjo Plovdivo „Botev“ komanda, į kurią neseniai persikėlė lietuvis Faustas Steponavičius. Visgi jis pirmose rungtynėse liko tarp atsarginių, o Plovdivo komanda išvykoje 1:1 sužaidė su to paties miesto „Lokomotiv“ futbolininkais.

Pasirodymą Latvijos taurės aštuntfinalyje baigė Rygos „Metta“ su Kristupu Keršiu. Sostinės komanda po baudinių serijos (pagrindinis laikas baigėsi lygiosiomis 2:2) namuose pralaimėjo „Liepaja“ komandai. Lietuvis čia sužaidė pirmąjį kėlinį ir tada buvo pakeistas.