Lietuvos futbolo atstovai užsienyje (liepos 31 – rugpjūčio 6 dienos)

Lietuvos futbolo atstovai praėjusią savaitę pratęsė savo pasirodymus užsienio pirmenybėse. Tradiciškai – LFF.lt paruošta svarbiausių įvykių apžvalga.

Liepos 31 diena (pirmadienis)

Latvijos čempionate pralaimėjimą patyrė Rygos „Metta“, kuri namuose 0:1 pralaimėjo „Jelgava“ komandai. Šeimininkų gretose Kristupas Keršys aikštėje pasirodė 82 minutę, o antrą pridėto laiko minutę prieš save išvydo geltoną kortelę.

Rugpjūčio 1 diena (antradienis)

Čempionų lygos atrankos trečią etapą pasiekė Justo Lasicko atstovaujama Ljublianos „Olimpija“, kuri atsakomosiose antrojo atrankos etapo rungtynėse namuose 2:1 nugalėjo Razgrado „Ludogorec“. Pirmasis mačas baigėsi lygiosiomis 1:1, lietuvis antroje dvikovoje nerungtyniavo. Toks rezultatas reiškia, jog Slovėnijos klubas jau garantavo savo vietą vieno iš trijų UEFA turnyrų grupių etapo varžybose.

Rugpjūčio 3 diena (ketvirtadienis)

Artūro Žulpos atstovaujamas „Aktobe“ klubas pasiekė trečią UEFA Konferencijų lygos atrankos etapą. Atsakomajame antro etapo mače Kazachstano klubas namuose 1:2 pralaimėjo Kutaisio „Torpedo“ iš Sakartvelo, tačiau pirmame mače 4:1 pasiektos pergalės pakako, jog būtų patekta į kitą etapą. Lietuvis šiame mače registruotas nebuvo. Kitame etape „Aktobe“ žais su „Sepsi“ ekipa iš Rumunijos.

Rugpjūčio 4 diena (penktadienis)

Faustas Steponavičius Bulgarijos čempionate aikštėje pasirodė 66 minutę, tačiau jo atstovaujamas Plovdivo „Botev“ klubas namuose 0:2 pralaimėjo „Arda“ ekipai.

Artemijus Tutyškinas įmušė pergalingą įvartį Lenkijos čempionate, o jo atstovaujamas Lodzės LKS klubas namuose 2:1 palaužė Kielcų „Korona“. Lietuvos rinktinės gynėjas aikštėje pasirodė 79 minutę, o devintą pridėtą antro kėlinio minutę po kampinio aukštai pakilęs smūgiu galva įmušė lemiamą savo komandos įvartį, nukalusį pergalę.

Praėjusį sezoną Haifos „Hapoel“ komandoje užbaigęs Lietuvos rinktinės futbolininkas Arvydas Novikovas grįžta rungtyniauti į Lietuvą – oficialiai pranešta, kad tris kartus geriausias šalies futbolininkas prisijungė prie Vilniaus „Žalgirio“.

Rugpjūčio 5 diena (šeštadienis)

Domantas Antanavičius žaidė nuo 84 minutės, o jo atstovaujamas „Atyrau“ klubas Kazachstano čempionate išvykoje 2:2 sužaidė su Karagandos „Šachtior“ futbolininkais.

Edgaras Utkus registruotas mačui nebuvo, bet jo atstovaujama „Cercle Brugge“ komanda Belgijos čempionate namuose 2:0 pranoko „Charleroi“.

Emilijus Zubas žaidė visą mačą, o jo atstovaujama Tel Avivo „Hapoel“ komanda „Toto Cup“ turnyro rungtynėse Izraelyje 1:1 sužaidė su „Hapoel Petah Tikva“.

Startavo antroji Ekvadoro aukščiausios lygos pusė, pirmose rungtynėse „Universidad Catolica“, kur vartininkų treneriu dirba Mantas Tamulionis, namuose 0:0 išsiskyrė su „Tecnico“ klubu.

Rugpjūčio 6 diena (sekmadienis)

Artūras Žulpa registruotas rungtynėms nebuvo, tačiau jo atstovaujamas „Aktobe“ klubas Kazachstano čempionate namuose 4:2 nugalėjo Almatos „Kairat“.

Kristupas Keršys irgi nebuvo registruotas rungtynėms, o Latvijos čempionate jo atstovaujama Rygos „Metta“ išvykoje 1:2 pralaimėjo „Valmiera“ vienuolikei.

Rokas Stanulevičius Airijos čempionate žaidė iki 75 minutės, tačiau jo atstovaujama „Cork City“ išvykoje 1:2 nusileido „Shamrock Rovers“ futbolininkams.

Vartininkas Ovidijus Šiaulys liko tarp atsarginių, o jo atstovaujama „Entella“ komanda Italijos taurės kvalifikaciniame etape po baudinių serijos išvykoje nusileido „Cesena“ komandai. Pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas baigėsi 2:2.