Lietuvos futbolo atstovai užsienyje (rugpjūčio 14–20 dienos)

LFF.lt tradiciškai pristato Lietuvos futbolo atstovų bei jų komandų pasirodymus praėjusią savaitę užsienio čempionatuose.

Rugpjūčio 14 diena (pirmadienis)

Džiugas Bartkus Saudo Arabijoje žaidė visas rungtynes, išlaikė sausus vartus, o jo atstovaujama „Al-Orobah“ komanda antrame šalies divizione 3:0 nugalėjo „Al-Taraji“.

Gvidas Gineitis liko tarp atsarginių, o jo atstovaujamas „Torino“ klubas Italijos taurės pirmame etape 2:1 nugalėjo „FeralpiSalo“ ir pateko į kitą etapą.

Rugpjūčio 15 diena (antradienis)

Justas Lasickas nuo suolo nepakilo, o jo atstovaujama Ljublianos „Olimpija“ UEFA čempionų lygos atrankos trečiojo etapo antrose rungtynėse išvykoje 0:1 nusileido Stambulo „Galatasaray“ ekipai (pirmos rungtynės buvo pralaimėtos 0:3) ir dabar savo pasirodymą pratęs UEFA Europos lygos atrankoje.

Lietuvis Nedas Mačiulaitis Šiaurės Airijos čempionate aikštėje pasirodė 90-ąją minutę, o jo atstovaujama „Carrick Rangers“ komanda namuose 2:0 nugalėjo „Coleraine“.

Rugpjūčio 17 diena (ketvirtadienis)

Artūras Žulpa nebuvo registruotas antrosioms Europos Konferencijų lygos trečio atrankos etapo rungtynėms, o jo atstovaujamas „Aktobe“ klubas pralaimėjo 0:1 (pirmos rungtynės – 1:1) „Sepsi“ komandai iš Rumunijos ir pasirodymą turnyre baigė.

To paties turnyro tame pačiame atrankos etape suklupo ir Splito „Hajduk“, kur sporto direktoriumi dirba Mindaugas Nikoličius. Kroatijos ekipa išvykoje 0:3 (pirmosios rungtynės – 0:0) pralaimėjo Salonikų PAOK ir taip pat užbaigė savo pasirodymą tarptautiniame fronte.

Rugpjūčio 18 diena (penktadienis)

Ekvadoro čempionate tašką iškovojo „Universidad Catolica“ su lietuviu vartininkų treneriu Mantu Tamulioniu. Kito klubas namuose 2:2 sužaidė su „Aucas“ vienuolike.

„Durand Cup“ turnyre Indijoje Keralos „Blasters“, kur sporto direktoriumi dirba Karolis Skinys, 2:2 sužaidė su „Bengaluru“ futbolininkais.

Antrame Lenkijos divizione „Podbeskidzie“ komanda su Titu Milašiumi ir treneriu Donatu Vencevičiumi namuose 2:1 nugalėjo Sosnoviecų „Zaglebie“. T. Milašius registruotas dvikovai nebuvo.

Prasidėjusiame Graikijos čempionate jau pirmose rungtynėse įvartį įmušė Vykintas Slivka, o jo atstovaujamas „Lamia“ klubas išvykoje 2:2 sužaidė su „Volos“. Lietuvis žaidė visas rungtynes, o po jo įvarčio 60 minutę „Lamia“ pirmavo 2:1.

Antrame Nyderlandų divizione Tomas Kalinauskas aikštėje pasirodė 70 minutę, o jo atstovaujama „Den Bosch“ ekipa išvykoje 0:1 nusileido „Helmond“.

Modestas Vorobjovas rungtynėms registruotas nebuvo, o jo atstovaujamas „Istanbulspor“ Turkijos aukščiausioje lygoje namuose 1:1 sužaidė su „Kayserispor“.

Rugpjūčio 19 diena (šeštadienis)

Edgaras Utkus registruotas rungtynėms nebuvo, tačiau jo atstovaujama „Cercle Brugge“ Belgijos čempionate išvykoje 1:0 pranoko Liežo „Standard“.

Nedas Mačiulaitis aikštėje pasirodė 28 minutę, tačiau jo atstovaujamas „Carrick Rangers“ klubas išvykoje Šiaurės Airijos čempionate 0:4 nusileido „Cliftonville“ ekipai.

Domantas Antanavičius Kazachstano čempionate žaidė nuo 80 minutės, tačiau jo atstovaujama „Atyrau“ ekipa išvykoje net 1:4 pralaimėjo „Aksu“.

Paskutinėse „Toto Cup“ rungtynėse Izraelyje Emilijaus Zubo Tel Avivo „Hapoel“ po baudinių (pagrindinis laikas – 1:1) nugalėjo Haderos „Hapoel“.

Justas Lasickas Slovėnijos čempionate liko tarp atsarginių, o jo atstovaujama Ljublianos „Olimpija“ įvarčių fiestoje išvykoje 5:4 įveikė „Aluminij“ futbolininkus.

Rugpjūčio 20 diena (sekmadienis)

Artemijus Tutyškinas aikštėje pasirodė jau per pridėtą antro kėlinio laiką, o jo Lodzės LKS Lenkijos aukščiausioje lygoje namuose 1:0 pranoko „Pogon“ ekipą.

Artūras Žulpa registruotas rungtynėms nebuvo, o jo atstovaujama „Aktobe“ komanda Kazachstano čempionate namuose 1:1 sužaidė su „Tobol“.

Faustas Steponavičius liko tarp atsarginių, o jo atstovaujama Plovdivo „Botev“ Bulgarijos čempionate namuose 1:2 pralaimėjo „Krumovgrad“ vienuolikei.

Pergalingai Graikijos čempionatą pradėjo Kretos OFI ekipa su lietuvišku trenerių štabu (Valdas Dambrauskas, Marius Skinderis, Justinas Gasiūnas, Jonas Skinderis). Kretos ekipa pirmose rungtynėse namuose 3:2 nugalėjo Salonikų „Aris“.

Pergalę Kroatijos čempionate iškovojo Splito „Hajduk“, kur sporto direktoriumi dirba Mindaugas Nikoličius. Splito komanda išvykoje 2:0 nugalėjo „Rudeš“ komandą.

Romos „Lazio“ vartininkas Marius Adamonis liko tarp atsarginių, o jo ekipa Italijos čempionato starte išvykoje 1:2 pralaimėjo „Lecce“ vienuolikei.