Lietuvos futbolo atstovai užsienyje (rugpjūčio 28 – rugsėjo 3 dienos)

LFF.lt tradiciškai jums pristato Lietuvos futbolo atstovų klubų užsienyje pasirodymus.

Rugpjūčio 28 diena (pirmadienis)

Džiugas Bartkus ir vėl žaidė visas rungtynes, o jo atstovaujama „Al Orobah“ antrame Saudo Arabijos divizione namuose 4:1 sutriuškino „Al Ain“ futbolininkus.

Rugpjūčio 30 diena (trečiadienis)

Italijos „Serie C“ klubas paskelbė, kad sezonui nuomos pagrindais iš Romos „Lazio“ įsigijo lietuvį vartininką Marių Adamonį.

Rugpjūčio 31 diena (ketvirtadienis)

Atsakomosiose UEFA Europos lygos atsakomosiose paskutinio atrankos etapo rungtynėse Ljublianos „Olimpija“ su Justu Lasicku, žaidusiu nuo 77 minutės bei 81 minutę gavusiu geltoną kortelę, namuose 1:1 sužaidė „Qarabag“. Pirmas rungtynes Slovėnijos klubas išvykoje pralaimėjo 0:2, tad žais UEFA Europos Konferencijų lygos grupių etape.

Rugsėjo 1 diena (penktadienis)

Artemijus Tutyškinas Lenkijos čempionate pradėjo rungtynes startinėje sudėtyje, žaidė iki 63 minutės, tačiau jo atstovaujamas Lodzės LKS namuose 0:2 nusileido Poznanės „Warta“.

Tomas Kalinauskas liko tarp atsarginių, o jo atstovaujama „Den Bosch“ antroje Nyderlandų lygoje namuose 1:2 pralaimėjo „Jong PSV“ ekipai.

Faustas Steponavičius liko nepanaudotas atsarginis, o Bulgarijos čempionate jo atstovaujama Plovdivo „Botev“ savo aikštėje 3:1 nugalėjo Sofijos „Slavia“.

Airijos čempionate Rokas Stanulevičius nebuvo registruotas rungtynėms, bet jo „Cork City“ namuose 3:0 sutriuškino „Sligo Rovers“.

Italijos „Serie C“ B grupėje debiutavo Marius Adamonis – lietuvis „Perugia“ gretose žaidė visas rungtynes, o jo komanda išvykoje 0:0 sužaidė su „Lucchese“. Svečių gretose ant suolo taip pat liko Adrian Lickūnas.

Kitose šios grupės rungtynėse Linas Mėgelaitis taip pat žaidė visą mačą, bet jo „Rimini“ namuose 1:2 neprilygo „Arezzo“.

Šiaurės Airijos lygoje Nedas Mačiulaitis žaidė visas rungtynes ir padėjo savo atstovaujamai „Carrick Rangers“ namuose 2:1 nugalėti „Dungannon“ vienuolikę.

Rugsėjo 2 diena (šeštadienis)

Latvijos čempionate Kristupas Keršys žaidė nuo 69 minutės, o jo atstovaujama Rygos „Metta“ namuose 1:1 sužaidė su „Liepaja“.

Traumuotas Edgaras Utkus registruotas rungtynėms nebuvo, bet jo atstovaujama „Cercle Brugge“ Belgijos čempionate namuose 2:1 pranoko „Westerlo“ ekipą.

Pergalę Saudo Arabijos antroje lygoje iškovojo visas rungtynes žaidusio Džiugo Bartkaus „Al Orobah“, kuri išvykoje 2:1 nugalėjo „Ohod“ futbolininkus.

Kipro čempionate Limasolio AEL išvykoje 1:3 nusileido „Paphos“ futbolininkams. Lietuvos rinktinės kapitonas aikštėje pasirodė iškart po pertraukos, tačiau 70 minutę vėl buvo pakeistas.

Izraelio čempionate tris taškus į sąskaitą įdėjo Tel Avivo „Hapoel“ su Emilijumi Zubu, kuri namuose 2:0 nugalėjo „Netanya“. Lietuvis žaidė visas rungtynes ir 89 minutę gavo geltoną kortelę.

Vartininkas Ernestas Juškevičius vėl liko ant suolo, o jo atstovaujama „Linares“ komanda Ispanijos trečios lygos antroje grupėje namuose 0:0 išsiskyrė su „Granada“ B komanda.

Ovidijus Šiaulys nebuvo registruotas susitikimui, o jo atstovaujama „Entella“ Italijos „Serie C“ B grupėje namuose 1:1 sužaidė su „Ancona“.

Pralaimėjimą Kroatijos čempionate patyrė Splito „Hajduk“, kur sporto direktoriumi dirba Mindaugas Nikoličius. Splito klubas namuose 0:1 pralaimėjo „Istra 1961“ futbolininkams.

Ekvadoro čempionate tašką į sąskaitą įsidėjo „Universidad Catolica“ su vartininkų treneriu Mantu Tamulioniu. Jo klubas namuose 1:1 pasidalino taškus su „El Nacional“ futbolininkais.

Rugsėjo 3 diena (sekmadienis)

Dviejų lietuvių (trenerio Donato Vencevičiaus ir Tito Milašiaus) atstovaujama „Podbeskidzie“ Lenkijos antrame divizione iškovojo tašką, kai 1:1 sužaidė su Katovicų GKS ekipa. T. Milašius žaidė nuo 80 minutės.

Gytis Paulauskas Albanijos čempionate pelnė įvartį ir padėjo savo atstovaujamai „Egnatia“ komandai išvykoje 4:0 sutriuškinti „Kukesi“ futbolininkus. Lietuvis žaidė nuo mačo pradžios, įmušė pirmą komandos įvartį 20 minutę ir 74 minutę buvo pakeistas.

Turkijoje dėl oro salygų buvo nutrauktos rungtynės, kuriose be traumuoto Modesto Vorobjovo išvykoje žaidusi „Istanbulspor“ komanda išvykoje 0:0 žaidė su „Samsunspor“.

Gvidas Gineitis liko tarp atsarginių, o jo atstovaujama „Torino“ komanda Italijos čempionate namuose 1:0 nugalėjo „Genoa“.

Graikijos čempionate dramatišką pergalę iškovojo Kretos OFI su lietuvišku trenerių štabu (Valdas Dambrauskas, Marius Skinderis, Justinas Gasiūnas ir Jonas Skinderis), kuri po 97 minutę pelnyto įvarčio namuose 1:0 pranoko Salonikų PAOK.

Kitose šios lygos rungtynėse nesėkmę patyrė „Lamia“ komanda su Vykintu Slivka, kuri išvykoje 0:4 nusileido Pirėjo „Olympiakos“. Lietuvos rinktinės narys žaidė visas rungtynes ir 56 minutę gavo geltoną kortelę.

Slovėnijos čempionate Justas Lasickas liko tarp atsarginių, bet jo atstovaujama Ljublianos „Olimpija“ išvykoje 3:1 įveikė „Mura“ futbolininkus.